13. srpen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
27.10.2016

Tříminutový blackout stál mladší dorostence všechny body

13.kolo, čtvrtek 27.10.2016, Slavia - Mountfield HK
Mountfield HK

Branky a nahrávky: 15. Labuzík (Jágr) – 15. Perička (Soukup), 22. Janda (Jušta, Kašpar), 25. Janda (Jušta, Kašpar), 25. Poppel (Síla), 36. Kašpar (Bieniek). Rozhodčí: Sýkora – Svobodová, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. Diváci: 31. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Sestavy

Dusil – Kučera, Hovorka – Klapka, Mareček – Srdínko, Moravec – Čapka – Petrák, Havrda, Kižlin – Vlček, Křenek, Švec – Urych, Labuzík, Jágr.

Mountfield HK

Vacek – Řehák, Junek, Naar, Janoušek, Perička, Myška, Bieniek – Šedivý, Brandejs, Soukup, Nedomlel, Kašpar, Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong, Poppel.

Slávisté vstoupili do zápasu aktivně. V první třetině byli proti favoritovi lepším celkem a v 15. minutě se dostali dokonce do vedení. O to však hned po jedenácti sekundách přišli a one man show hostujícího Martina Jandy ve druhé třetině dokonala zkázu Pražanů. Ti nakonec prohráli 1:5.

První třetina byla no pohled velice atraktivní. Vlček ve velké gólovce trefil tyč, stejně jako před koncem úvodní části Kučera. I hosté jednou orazítkovali konstrukci brány, konkrétně v 18. minutě Morong.

Sešívaní měli k dispozici také tři přesilovky, které se jim ale nevydařily. Královéhradečtí si také zahráli v početní výhodě a minutu a čtyřicet sekund dokonce dvojnásobné. Vstřelit branku v ní ale nedokázali.

Góly tak padaly jen v 15. minutě. V čase 14:48 nejprve otevřel skóre červenobílý forvard Tomáš Labuzík, ale ihned po buly ve středovém kruhu se do útoku dostali domácí a střelu Tomáše Peričky od modré zastavila až brána Slavie

O vítězi celého zápasu rozhodly pouhé tři minuty

Byla to třetina hrůzy, jinak to ani nelze nazvat. Leda zaměnit třetinu za tříminutovku. V rozmezí 22. a 25. minuty dvakrát překonal gólmana Dusila útočník Hradce Martin Janda a jednou Petr Poppel a bylo prakticky po zápase.

Pět minut před koncem třetiny navíc přidal pátý hřebíček do slávistické rakve Jaroslav Kašpar a stav byl již 1:5.

Toto skóre vydrželo i během celé třetí periody, během které se domácí snažili o zkorigování skóre, ale hostující hokejisté pečlivě bránili, a do větších šancí se tak červenobílí v podstatě nedostali.

David Kuna (HC Slavia Praha): Utkání nedopadlo nejlépe. Rozhodl v podstatě takový náš blackout na začátku druhé třetiny. Dvakrát jsme špatně dobruslili a jednou se puk nešťastně odrazil. Ale mužstvo jako je Hradec takové chyby okamžitě potrestá a my se jich musíme vyvarovat. Po těch gólech ležela na mužstvu těžká deka a snažili jsme se to po druhé třetině hlavně uklidnit, udělali jsme i nějaké změny v sestavě. Nicméně v první a třetí třetině jsme hráli vyrovnaně, ale rozhodly chyby v druhé části.

Petr Luštinec (Mountfield HK): Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, Slavia nás první třetinu nepříjemně napadala a hrála velmi dobře, nás možná zachránilo, že jsme po inkasované brance hned při dalším střídání vyrovnali. Ve druhé třetině jsme vysunuli obranu a hráli aktivněji. Dařilo se nám napadání a využili jsme slabší chvilky Slavie, kdy jsme vstřelili tři rychlé góly po sobě, a myslím, že poslední třetinu jsme již hráli svojí hru a dohráli jsme to na vítězství.

Autor Michal Borovan
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.