23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
30.10.2016

Z Liberce bez bodů. Dvě minuty hrůzy připravily mladší dorost o naději

14.kolo, neděle 30.10.2016, Liberec - Slavia
Liberec

Branky a nahrávky: 18. Dospěl, 32. Vomáčka (Kovář), 49. Dospěl (Hampl), 50. Rychlovský (Křepelka), 51. Křepelka (Rychlovský), 56. Jiruš (TS) – 13. Klapka (Kučera, Havrda). Rozhodčí: Smitka – Bosák, Košťálová. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 89. Střely na branku: 38:24 Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Sestavy

Liberec

Zajíček (53. Král) – Kovář, Šuráň, Hampl, Žůrek, Starý – Rychlovský, Dospěl, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág

Němeček (51. Dusil) – Moravec, Mareček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Švec, Kižlin, Urych, Křenek, Havrda, Labuzík, Vlček, Petrák, Jágr

V rámci čtrnáctého kola extraligy se sešívaní dorostenci vydali do Liberce. Na ledě Tygrů se Pražané sice dostali jako první do vedení, domácí ale skóre rychle otočili. Ve třetí třetině červenobílým dokázali během dvou minut zasadit hned tři zásahy a bylo po zápase. Ze severu Čech tak Slavia jede bez bodu.

Vstup do zápasu však od sešívaných nebyl vůbec špatný. Už v polovině úvodního dějství si vydobyli možnost zahrát si v přesilové hře a nabídnutou šanci ideálně využili. Štěstí se při zakončení usmálo na Tomáše Klapku. Kotouč se k němu totiž odrazil od mantinelu po nepřesné Kučerově ráně. Pro Klapku vcelku snadný úkol.

Radost však neměla dlouhého trvání. Liberec se rozhodně nechtěl vzdát a ještě do konce úvodních dvaceti minut dokázali dorovnat. Luboš Dospěl využil nedorozumění slávistů na útočné modré. S kotoučem prchl směrem k Němečkovi. Tváří v tvář sešívanému gólmanovi slavil úspěšnou trefu mezi betony.

Vyrovnání Severočechy nastartovalo a dovedlo k obratu ve skóre. Pomohla znovu hra v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Na střelu vyslanou od modré – na rozdíl od Němečka – velmi dobře viděl Benjamin Vomáčka, který do dráhy puku vložil hůl.

Mohlo být i hůř… Střelec druhé branky se dostal do brejku a byl faulován. Nájezd proti slávistickému brankáři si zopakoval. Neúspěšně. K vidění pak po polovině hrací doby bylo k vidění duo ran do brankové konstrukce. Za Liberec do tyče smolně pálil Dospěl, aby pak jeho počin napodobil na druhé straně Jágr.

Před závěrečnou třetinou Pražané ztráceli jedinou branku. Do závěrečného dějství tak nastupovali s velkým očekáváním. Na sto dvacet jedna sekund mezi 49. a 51. minutou by však raději zapomněli. Za Němečkem skončil kotouč hned třikrát a místo v brankovišti raději přepustil Dusilovi.

Nejdříve se prosadil Luboš Dospěl, aby jeho počin deset minut před koncem základní hrací doby napodobil Jakub Rychlovský. Neuběhlo ani dvacet sekund a slávisté museli znovu sklonit hlavy. Na 5:1 upravoval dorážející Jan Křepelka.

Ani střídající gólman si však moc klidných chvil neužil. Rozhodčí proti sešívané svatyni nařídil už druhé trestné střílení. Vojtěch Jiruš Dusilovi nedal šanci, když ho prostřelil zápěstím. Jeho trefa už však byla spíše kosmetickou úpravou výsledku. Po prohře 1:6 se tak museli slávisté vracet do Prahy bez bodů a v ne zrovna nejlepším rozpoložení.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „První třetina se nám úpně nepovedla a museli jsme v kabině trochu zvýšit hlas, aby kluci pochopili, že takhle se hrát nedá. Od druhé periody jsme se trochu zvedli. Když jsme ve třetí třetině dali góly, se dalo říct, že jsme tam měli věci, které po hráčích chceme. Potýkáme se ovšem s výpadky, kdy chvíli hrajeme a chvíli zase ne.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „U nás to bylo jako přes kopírák. Myslím, že jsme dnes odehráli dvě vyrovnané třetiny. Bohužel jsme poté inkasovali během tří minut. Měli jsme absolutní výpadek, kdy jsme přestali hrát, čehož domácí využili. Kvůli tomu je ten výsledek nakonec tak jednoznačný.“

Autor David Soumar
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...