13. srpen

Mladší dorost padl s Bílými Tygry

D2, čtvrtek 1.12.2016, Slavia - Liberec
Liberec

Branky a nahrávky: 31. Vlček (Havrda) – 13. Rychlovský (Adamec, Starý), 14. Virág (Nikolič, Pray), 20. Vomáčka (Dospěl, Rychlovský), 26. Dospěl (Rychlovský), 33. Křepelka (Pray, Adamec), 45. Jiruš (Nikolič). Rozhodčí: Vojtěchovský – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

Sestavy

Dusil – Srdínko, Hovorka, Mareček, Čapka, V. Kučera, Moravec – Vlček, Janča, Křenek – Petrák, Havrda, Švec – Kubánek, Labuzík, Kižlin

Liberec

Zajíček (Čajan) – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Moc, Starý, Kollert, Pray, Rychlovský (C), Dospěl, Jansa, Jakubec, Nikolič, Liška, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Nezbeda, Virág

Vidina play-off ELIOD extraligy se mladým slávistům vzdaluje, šance na obsazení jediného postupového místa je po zápase se severočeskými Tygry již pouze teoretická. Čestnou trefu sešívaných zařídil v dobré formě hrající Vlček, bohužel šest puků v domácí síti rozhodlo, že tři body putují do Liberce.

Začátek prvního dějství ještě vypadal pro talentované slávisty nadějně. Prvních deset minut se totiž pravidelně dostávali před hostujícího Zajíčka a aktivně ohrožovali jeho bránu. Bohužel ani Kižlin, ani Janča nedokázali rozvlnit síť, byť jejich šance vypadaly velice slibně.

Brzy tak udeřili hosté, a to hned dvakrát. Napřed poslal odražený puk do brány Jakub Rychlovský, jen o minutu později pak do domácí svatyně tečoval šikovnou přihrávku Nikoliče Marcel Virág.

Slávisté se sice snažili dostat zpět do zápasu, ale dravější Liberečtí vcelku bez problémů kontrolovali hru. Těsně před koncem první třetiny se jim navíc povedlo odskočit na tříbrankový rozdíl. Úspěšným střelcem se po ukázkové rozborce domácí obrany stal Benjamin Vomáčka.

Druhá část klání se nesla v podobném duchu jako první dějství. Prayovu střelu Dusil sice ještě zázračně vyrazil, na pokus Luboše Dospěla byl ovšem již krátký a inkasoval čtvrtý gól. Hosté i nadále měli více ze hry a jen díky zbrklosti Žůrka v zakončení nevedli v půlce zápasu o pět branek.

Alespoň čestný úspěch pro sešívané borce zaznamenal talentovaný Šimon Vlček, na jehož prudkou ránu z mezikruží byl liberecký gólman krátký. Naděje slávistů na zdramatizování utkání však rychle pohasly. Necelé dvě minuty po zásahu domácí jednadvacítky se totiž před Dusilem zjevil zcela osamocený Jan Křepelka, který hezkou kličkou zvýšil na 1:5 a určil tak skóre utkání po druhé třetině.

Ve třetí třetině se jediným úspěšným střelcem stal Vojtěch Jiruš, a zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím hostí.

Přijít s velkým zákrokem za rozhodnutého stavu je těžké, říká Dusil

Nadějná jednička slávistického dorostu nechytala proti libereckým Bílým Tygrům zrovna nejšťastnější utkání. Za zády Adam Dusila skončilo i přes dobrý výkon hned šest puků a tomu také odpovídalo jeho pozápasové hodnocení : „Ode mě to nebylo to ani kladné, ani negativní. Myslím, že dva góly jsem chytit mohl, ale nechci se příliš hodnotit. Začíná to tím, kolik gólů dáme. Přijít s velkým zákrokem když prohráváte čtyři jedna je těžší, než když o gól vedete,“ svěřoval se mladý gólman.

„Náš největší problém je v koncovce. Šance si sice nějaké vytvoříme, ale chybí nám větší důraz do brány. Mám pocit, že si prostě za tím vítězstvím nejdeme, hrozně snadno se odevzdáváme, navíc neproměňujeme přesilové hry. To se pak vyhrává těžko,“ má jasno Adam Dusil o tom, co je klíčem sešívaného neúspěchu.

Slávisté navíc málem o svého gólmana přišli, nadějný brankář totiž zůstal po závaru před svojí bránou chvíli bezvládně ležet na ledové ploše. Dle jeho slov se však nejednalo o nic vážného: „Byla to pouze křeč. Sice to pak ve zbytku zápasu ještě trochu táhlo, ale dalo se to zvládnout,“ objasnil Adam Dusil na závěr.

David Kuna (HC Slavia Praha): „Zápas rozhodla již první třetina. Soupeř v ní byl jak hladovější, tak i důraznější a nepustil nás zpět do zápasu. Proto si myslím, že zaslouženě vyhrál. Nám nezbývá nic jiného, než dál tvrdě pracovat. Chybí nám především nasazení a dravost, snaha prát se o každý kotouč. Proto musíme dál makat v tréninku a tyhle věci postupně zlepšovat.“

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Do utkání jsme nevstoupili úplně ideálně, kdyby dala Slavie na začátku dvě branky, tak ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Naštěstí nám tam spadly dva góly a od té doby jsme byli lepším týmem. Branek jsme mohli dát i více, ale při střelbě málo trefujeme bránu, je tam spousta ran mimo. Každopádně si myslím, že jsme dnes zaslouženě vyhráli. Kluci dobře bruslili, byl tam pohyb a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli.“

Autor Adam Nejedlý
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.