23. říjen

Gólová paráda! Mladší dorost rozstřílel Tábor

D4, čtvrtek 8.12.2016, Tábor - Slavia
Tábor

Branky a nahrávky: 32. Slabý (Hubata), 37. Chocholoušek, 46. Berka – 3. Klapka, 5. Švec (Petrák, Havrda), 16. Janča, 22. Křenek (Petrák, Čapka), 30. Vlček, 34. Gajda (Švec), 36. D. Kučera (Havrda, Janča), 38. Moravec (Kižlin, Martinec), 39. Janča (Petrák, Havrda), 40. Hovorka (Vlček, Křenek), 45. Vlček (Hovorka, Kubánek), 56. Vlček (Vojinovič, Křenek). Rozhodčí: Mareš - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 200. Střely na branku: 25:64. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 2:7, 2:11, 3:11, 3:12.

Sestavy

Tábor

Baloun (36. Vácha) – Pavlát, Křepelka, Volčík, Černošek, Havlíček, Hubata – Slabý, Knobloch, Ledecký, Lang, Přívozník, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřík.

Dusil (30. Milec) – Moravec, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič, Martinec, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák, Gajda.

Sešívaní mladší dorostenci si z táborského ledu udělali střelnici a porazili svého soupeře vysoko 12:3. Hattrickem se blýskl slávistický Šimon Vlček. Slavii se tak podařilo v nadstavbové části ELIOD extraligy odčinit porážku z Brna a naplno bodovat. Vítězství na venkovním stadionu navíc mělo sladkou příchuť gólových hodů.

Čtvrteční kanonádu odstartovali sešívaní na ledě jihočeského soupeře už ve 2. minutě, kdy se gólově prosadil Tomáš Klapka. Po jeho zásahu uběhly pouhé dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Tentokrát zacílil přesně do černého Libor Švec.

Brankově vydařenou třetinu z pohledu Slavie ještě vylepšil Jakub Janča, který v 16. minutě rozvlnil táborskou síť potřetí. A střelecká chuť zůstala no hokejkách červenobílých i v dalším průběhu zápasu. Parádní úvod prostředního dějství obstaral Lukáš Křenek, jenž dvě minuty po prvním buly počtvrté rozjásal hostující střídačku.

Sešívaní byli při chuti, Tábor vzdoroval marně

Přesně v polovině zápasu zasadil Táborským další úder Šimon Vlček a domácí mužstvo bylo na ručník. I přes nepříznivé skóre se dorostenci z Žižkova města nevzdali. V čase 31:18 zmírnil průběžný výsledek Vojtěch Slabý.

Na inkasovanou branku Slavia ale bleskově odpověděla. A to hned dvěma trefami. Nejprve se do statistik zapsal Petr Gajda a chvíli po něm zaznamenal gólový úspěch Dominik Kučera. Táborští se znovu nadechli ve 37. minutě, kdy se do střelecké listiny zapsal Pavel Chocholoušek. Poslední slovo však měli sešívaní. Táborští už zřejmě byli duchem v šatně, čehož využil Dominik Moravec a po přihrávce Kižlina poosmé dobyl domácí klec.

Poté následovaly ještě dvě rychlé akce, na jejichž konci stáli Jakub Janča a Mikuláš Hovorka.

Střelecký prach sešívaným nezvlhl ani v závěrečném dějství. V čase 44:51 domácí gólman znovu kapituloval. O branku se postaral Šimon Vlček. Tábor se ze zlého snu na chvíli probudil a výsledkem byl puk třepotající se v síti červenobílého celku. Úspěšným střelcem se stal Pavel Berka.

Před závěrečnou sirénou přišla od Slavie ještě dvanáctá trefa. Tu si připsal Šimon Vlček, jenž tak dokonal vlastní hattrick a udělal tečku za povedeným představením pražského celku.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...