ZÁPASY
16.9.2017

Slavia nedala ani gól, Prostějov si z Edenu odváží tři body

3.kolo, sobota 16.9.2017, Slavia - Prostějov
Prostějov

Branky a nahrávky: 40. Venkrbec (Kolář), 45. Rudovský (M. Drtina), 60. Nouza (M. Drtina, Fiala). Rozhodčí: Jechoutek, Zbořil – Doležal, Kreuzer. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 916. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3.

Sestavy

Polívka – J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Barák, Kolařík – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Kopta, Nedvídek, Jankovský – Tejral, Krliš, Šmerha.

Prostějov

Neužil – M. Drtina, Mikliš, A. Holík, Žovinec, D. Kolář, Bažant – Fiala, Hozák, Švec – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Dvořáček, Divíšek (A), Rudovský – Švarc, Voženílek, Zabloudil.

Podruhé v řadě vyšli hokejisté Slavie v nové sezoně WSM Ligy bodově naprázdno, když po porážce v Českých Budějovicích nestačili doma ani na Jestřáby z Prostějova. Druhému nejhoršímu celku soutěže nedokázali vstřelit ani gól a prohráli 0:3.

Prostějov v prvních dvou zápasech nového ročníku WSM Ligy vstřelil jediný gól a opatrně začal i v pražském Edenu. Otěže zápasu tak proti druhému nejhoršímu celku soutěže postupně přebírali domácí borci. Největší hrozbou pro hostujícího brankáře byl Krejčík, který jej prověřil v šesté a osmé minutě. Ve druhém případě dokonce po krásné přihrávce Šafránka minul odkrytou branku.

Stejná dvojice slávistických útočníků dělala problémy obráncům Prostějova i v dalším průběhu zápasu ale gólu se nakonec diváci v první třetině nedočkali. A nepříliš pohlednou hokejovou podívanou přerušila krátce před první přestávkou jen nutná úprava plexiskla.

Ve stejném duchu zápas pokračoval i ve druhé části. Slávisté se hnali dopředu, ovšem vyloženou šanci si před brankářem Neužilem nevytvořili. Ke gólu se nedokázali propracovat jak Ondráček, tak nadvakrát Nedvídek. Na druhé straně Rudovský naštěstí pro domácí zblízka střílel nad branku Patrika Polívky.

Stejný hráč pár minut poté odjížděl na střídačku s bolestivou grimasou, když jej nechtěně trefil do zápěstí dělovkou jeden z vlastních spoluhráčů. Přesto však odcházel do kabin po druhé přestávce spokojenější. Tři vteřiny před koncem druhé třetiny totiž Matouš Venkrbec využil nesoustředěnosti sešívané defenzívy a prostrčil puk do domácí branky.

Slavii srazila vyloučení, Jestřábi pálili ostrými

Hned v úvodu třetí části se navíc za hru vysokou holí nechal vyloučit Barák a Slavii od druhé inkasované branky zachránil jen slabý důraz přesilovkového komanda Jestřábů. Brzy si to však hosté mohli zopakovat a tentokrát byl Jan Rudovský střelou z levého kruhu úspěšnější - 0:2.

Na sešívané borce jakoby padla deka a z přemíry snahy kupili jednu chybu za druhou. A také se nechávali zbytečně vylučovat. Když po krátkém čase po sobě znovu na trestné lavici "odpočíval" Barák, zachránil domácí od dalšího gólu při střele Hozáka pohotovým zákrokem lapačkou Polívka. Jeho spoluhráči se ovšem trápili, v závěru ještě inkasovali do prázdné branky a podruhé v sezoně vyšli bodově naprázdno.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Při vší úctě k soupeři jsme podali jeden z těch horších výkonů a nepředváděli hru, jakou jsme chtěli. V určitých fázích jsme hráli zbytečně složitě. Musíme si to rozebrat a do dalšího zápasu jít s čistou hlavou a předvést lepší výkon. Za dnešní výkon se musíme divákům omluvit.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Hráči splnili přesně to, co jsme po nich chtěli a získali jsme tři body, takže maximální spokojenost. I v předchozích zápasech jsme měli dost šancí, jen se nám je nedařilo proměnit.

Autor Jiří Novák
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.