ZÁPASY

Slavia padla v Kladně 0:2, oba góly vstřelil Tůma

10.kolo, sobota 7.10.2017, Kladno - Slavia
Kladno

Branky a nahrávky: 2. D. Tůma, 60. D. Tůma (J. Strnad). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2426. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Sestavy

Kladno

Cikánek – Kehar, Štindl, P. Hořava (A), F. Matula, Štich, Lenďák – J. Strnad (C), R. Přikryl, Kubík – Zikmund, Svedlund, Lorraine – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík

Frodl – J. Novák (C), J. Drtina (A), J. Holý, Kasík, A. Růžička, Barák – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Kopta, Šafránek, Kubica – M. Kadlec, Šagát, M. Ondráček – Jankovský, Krliš, Šmerha

Hokejisté Slavie neprodloužili sérii tří vítězných zápasů na ledě soupeře, když v 10. kole WSM Ligy prohráli v Kladně 0:2. Obě branky vstřelil domácí útočník David Tůma.

Domácí začali pořádně zostra, ze zápasu uběhlo jen 108 vteřin a David Tůma přesnou střelou překonal brankáře Slavie Dominika Frodla. V osmé minutě mohl ještě zvýšit kladenské vedení Redlich, ale tentokrát brankář hostí na poslední chvíli zabránil puku do sítě včasným zásahem pravého betonu. A v přesilovce se neprosadil ani Zikmund z bezprostřední blízkosti.

Rytíři diktovali tempo hry i na konci první a začátku druhé třetiny, ovšem slávisty držel Frodl – před první přestávkou nejprve při šanci Svedlunda a v 24. minutě zlikvidoval i dělovku Hořavy. Pak se konečně začali více prosazovat i jeho spoluhráči. Na brankovišti tlačili puk do branky Krliš se Šagátem, ale gólman Cikánek se dokázal jejich tlaku ubránit.

Na druhé straně Kloz nastřelil Frodla do ramene, slávistického gólmana pak prověřili i Kubík a švédská dvojice Lorraine, Svedlund. Druhý jmenovaný však selhal i ve své druhé velké příležitosti. V 37. minutě byli blízko ke skórování i sešívaní. Novákovu střelu těsně před brankou tečoval Krliš a puk se vymrštil těsně vedle levé spojnice kladenské branky.

Hned v úvodu třetí třetiny byl za krosček vyloučen domácí Přikryl a potrestat to mohl Zdeněk Doležal, jenže v dobré příležitosti promáchl! Další početní výhodu dostala Slavia v 48. minutě, ale jedinou vážnější střelu vyslal na branku Kasík. To Frodl se musel blýsknout proti střele Šticha.

Místo závěrečného tlaku se slávisté museli na konci zápasu bránit po vyloučení Šmerhy a domácí Tůma se mohl trefit podruhé. V pokleku ale nedokázal zamířit přesně. Přesto se nakonec právě David Tůma stal hlavním hrdinou zápasu, když v poslední minutě trefil při power play opuštěnou branku Slavie.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): My jsme se Slavií prohráli oba zápasy v přípravě a víme, že to je velmi kvalitní mužstvo. Na to jsme se připravovali. Byl to výborný zápas, Slavia hrála výborně, ale myslím si, že se k nám trochu přiklonilo štěstí a díky tomu jsme vyhráli.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Měli jsme špatný vstup do utkání a první gól nás trochu zmrazil. Pak jsme začali hru pomalu zlepšovat, vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, ale gól jsme nedali. Bez gólu se bohužel nedá bodovat.

Autor Jiří Novák
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.