ZÁPASY

Slavia v Litoměřicích třikrát vedla, nakonec prohrála v prodloužení

12.kolo, středa 11.10.2017, Litoměřice - Slavia
Litoměřice
4:3p
1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. Jandus (Kusý, Bílek), 26. J. Veselý (Kusý, Bílek), 52. Bílek (J. Veselý, Smetana), 63. Kusý (Pavlas, Kodýtek) – 4. Nedvídek (Kopta), 15. J. Novák (Kopta), 46. M. Kadlec (Šagát). Rozhodčí: Wagner, Škrobák – Toman, Coubal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1082. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Sestavy

Litoměřice

Král – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, J. Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, M. Chalupa – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek.

Frodl – J. Drtina, J. Novák, Kasík, J. Holý, Ryzák, Kolařík – Vracovský, Nedvídek, Kopta – L. Krejčík, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Krliš, Furch, Šteiner.

Celkem třikrát se hokejisté Slavie dostali na ledě Litoměřic do vedení, ale pokaždé dokázal domácí tým odpovědět. Ve třetí minutě prodloužení nakonec o vítězství Litoměřic 4:3 rozhodl Denis Kusý.

Slávisté předvedli hned od prvních minut, že letos se jim na venkovních kluzištích velmi daří. Martin Ondráček ani Martin Kadlec ještě domácího gólmana Krále nepřekonali, ale ve čtvrté minutě se po pravé straně prohnal Lukáš Nedvídek a prosadil se gólově proti týmu, jehož dres ještě loni oblékal. Radost však jemu ani spoluhráčům nevydržela dlouho, protože už po 42 vteřinách Martin Jandus střelou z prostoru mezi kruhy vyrovnal.

Poté dvakrát pozlobil slávistickou obranu Bílek, ovšem z gólu se radovali znovu sešívaní. Těsně před návratem vyloučeného Veselého se nahozený puk odrazil k Janu Novákovi a ten lehkou tečí opět dostal hosty do vedení. V 17. minutě mohl srovnat Chalupa, který se sám řítil na Dominika Frodla, ale nedokázal správně načasovat moment pro střelbu a sjel mu puk po hokejce.

Nerozhodný stav svítil na časomíře až po pěti minutách druhé třetiny, to když Kusý vyjel k pravému kruhu, obhodil si Nováka, a naservíroval puk Janu Veselému, pro kterého už nebyl problém skórovat. Minutu poté se mohli Kališníci dostat dokonce do vedení, jenže Jirásek z bezprostřední blízkosti Frodla překonat nedokázal.

Hned na začátku třetí třetiny měl další velkou příležitost domácí Matěj Chalupa. Jeho střela z mezikruží ovšem skončila na tyčce. Krásnou akci v 46. minutě zakončil Martin Kadlec, který potrestal vyjetého brankáře Krále, obhodil si ho a dostal Slavii do vedení 3:2. Devět minut před koncem hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a Litoměřice v přesilovce vyrovnaly. Od Smetany a Veselého se puk dostal k Vítězslavu Bílkovi a ten s přehledem uklidil kotouč do sítě.

V prodloužení měl obrovskou šanci Lukáš Krejčík, ale puk za Králova záda propasovat nedokázal. A tak se nakonec z vítězství radovali domácí hráči. Denis Kusý obehrál Nedvídka, pronikl až k Frodlovi a při své premiéře v litoměřickém dresu rozhodl zápas.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): První dvě třetiny mi přišly paradoxní v tom, že v první třetině jsme byli lepším týmem a prohráli jsme ji a ve druhé třetině naopak. Třetí třetina byla o chybách, naštěstí nám po gólu na 2:3 konečně vyšla přesilovka. Myslím si, že prodloužení jsme sehráli takticky velice dobře. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli alespoň za dva body, protože následující utkání odehrajeme na ledě Havířova a tyto body jsou pro nás velkým povzbuzením.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha):Chtěli jsme navázat na domácí výhru, kterou kluci doma parádně vybojovali. Bohužel máme stále stejný problém, když si vytvoříme nějakou větší šanci, začneme ji řešit moc složitě a chybí nám tam jednoduchost. Teď se především musíme připravit na další zápas a bojovat i nadále.

Autor Jiří Novák
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.