ZÁPASY
1.11.2017

Slavii srazil rychlý gól, v Třebíči už se na nohy nezvedla

20.kolo, středa 1.11.2017, Třebíč - Slavia
Třebíč

Branky a nahrávky: 2. Nedbal (Tadeáš Král, L. Vágner), 37. R. Zohorna (Kusko) . Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Zedník.. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1126. Střely na branku:21:28. Průběh utkání: 2:0.

Sestavy

Třebíč

Vejmelka – L. Vágner, Nedbal, Půža, Furch, Čejka (A), Hort – R. Erat (A), Dolníček (C), Vodný – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Horký – R. Zohorna, Kusko, Kristl – Paták, Tadeáš Král, Gajarský.

Polívka – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Ryzák, A. Růžička – Kopta, Nedvídek, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Vracovský – M. Ondráček, Kubica, M. Kadlec – Šteiner, Furch, Šmerha.

Zrádná Třebíč znovu udeřila. A i podruhé v sezoně Slavii obrala o všechny body. Sešívaní museli už od druhé minuty dohánět manko ve skóre, které v dresu Horácké Slavie otevřel Nedbal. Přestože si červenobílí vytvořili tlak, kýžené branky se nedočkali. Horáci naopak zarazili soupeřovy snahy druhou trefou z hole Zohorny. Pražané si tak z utkání dvou Slavií odvážejí z Vysočiny porážku.

Pouhých 109 vteřin. Takový čas stačil k tomu, aby se Třebíč v duelu se Slavií dostala do vedení. Král našel dobrou přihrávkou před brankou Karla Nedbala, který zamířil přesně za Polívkova záda. A sešívaní museli hned od začátku dotahovat.

Fanouškům pak zvedla adrenalin ještě šance Vodného, jenž mohl trefit prázdnou klec. V rozhodující chvíli mu však kotouč sjel z hole a slávistická střídačka si hlasitě oddychla. Na druhé straně zahrozil Kadlec, ten si ale vylámal zuby na skvělém Vejmelkovi.

V polovině duelu nebezpečně vypálil Šafránek, třebíčský gólman jeho dělovku pohotově vyrazil. Za chvíli se opět radovali domácí. Ve 37. minutě našel Kusko mezi kruhy Radima Zohornu, jenž poslal kotouč pod břevno sešívané svatyně.

Slávisté v závěrečném dějství přitvrdili muziku a Vejmelka se v domácí kleci dostal pod velký tlak. Jankovského projektil však skončil mimo tři tyče, stejně jako pokus Vracovského. Neujala se ani Kadlecova střela od modré, kterou třebíčský maskovaný muž vytáhl betonem.

V 55. minutě třebíčským ochozům zatrnulo. Před Vejmelkou se zjevil Nedvídek a po pobídce od jednoho ze spoluhráčů se snažil zakončit. Domácí obrana však ránu zblokovala. Slávističtí snajpři ale v ostřelování soupeřovy klece neustávali – nejprve pálil od modré Růžička, vzápětí zacílil z obdobné pozice Drtina. Oba byli neúspěšní. Víc už toho Pražané nestihli, jejich tlak přerušila závěrečná siréna. Mužstvo trenéra Razýma tak odjíždí z Vysočiny bez bodu.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Pro nás je to zklamání. Ne, že bychom zpochybňovali kvalitu soupeře, ale nejsme spokojeni s předvedenou hrou. Bez branky se nedá vyhrát. To byl asi rozdíl mezi námi a Třebíčí. I když jsme nezačali špatně, při první šanci soupeře jsme dostali branku a to nás zmrazilo.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Kluky musím pochválit. Všechno co jsme jim řekli, splnili. Nějaký výpadek tam na začátku druhé třetiny byl, ale jinak jsme odehráli zápas z dobré obrany a v dobrém pohybu. A když už si soupeř šanci vytvořil, Karel Vejmelka to pochytal. Tři body jsme si zasloužili zasloužili.“

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.