8. březen

Na Lapači znovu vítězně. Slavia přejela Vsetín a je zpět na vítězné vlně

32.kolo, středa 20.12.2017, Vsetín - Slavia
Vsetín

Branky a nahrávky: 38. Březina (Kopta, Žák), 48. Illéš (Březina, Frolo) – 13. L. Krejčík (Šafránek, Růžička), 22. Jankovský (Šafránek, Nedvídek), 25. Barák (Doležal, Ondráček), 34. Krejčík (Holý, Račuk). Rozhodčí: Kašík, Koziol – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:9, navíc Janáček (VSE) a Kadlec (SLA) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3078. Střely na branku: 33:21 Průběh utkání: 0:4, 2:4.

Sestavy

Vsetín

J. Pavelka (34. Šurý) – Teper, Žák, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Janáček – Březina, Kopta, Markovič – Vávra, Illéš, Slováček – Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Šilhavý, Karafiát, Vítek – Pokorný.

Frodl – Pohl, Holý, Barák, Růžička, Ryzák, Kasík, Šmíd – Doležal, Račuk, Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – Kadlec, Šagát, Šmerha – Doležal, Kubica, Ondráček.

Sešívaní vyškolili Vsetín v produktivně. Přestože Valaši byli po většinu zápasu červenobílým minimálně rovnocenným soupeřem a drželi si i střeleckou převahu, na Pražany doma nestačili ani napodruhé. Po polovině zápasu si Slavia vytvořila slibné vedení 4:0 a Vsetínští už dotahovali marně.

Vstup do zápasu lépe sedl domácím. Na slávisty, kteří museli na Lapač urazit dlouhou štreku, vlétli. První polovina úvodní části tak patřila Valachům, kteří stihli do první sirény na Frodla vystřelit hned třináctkrát. Sešívaní se nevzmohli ani na polovinu střeleckých pokusů. Přesto bylo veseleji právě v táboře Pražanů.

Přesilovka pět na tři ještě první branku nepřinesla, zakončení Lukáše Krejčíka už ale ano. Puk na něj v přečíslení nasměroval David Šafránek. A stejný hráč se do brejku dokázal utrhnout i v úvodu druhé třetiny. Sám skórovat nedokázal ani napodruhé, Šafránek byl znovu v roli asistenta. Pavelka na jeho pokus dosáhl, a dorazit tak musel Václav Jankovský. Snadný úkol zvládl.

Pro Vsetínského Pavelku to asi nebyl úplně povedení zápas. Krátce po obdržené brance fauloval a v oslabení jeho týmu inkasoval potřetí. Nenápadná střela Jindřicha Baráka za Pavelkova záda prošla, brankář neměl ideální výhled.

Šanci na snížení přinesly dva sešívané zákroky proti pravidlům. Dvojnásobnou přesilovku ale nevyužili ani Valaši. Udeřili tak znovu červenobílí. Lukáš Krejčík pálil z otočky a překvapivým pokusem vyhnal Pavelku z jeho pracoviště. Nahradil ho Šurý.

Střídání brankářů možná bylo drobným impulsem pro vsetínskou partou. Vávra v přesilovce sice trefil jen tyčku, příliš rozmrzelý z toho však být nemusel. Ve stejné akci se domácí dočkali snížení. David Březina totiž dostal pas přesně na hůl a z levého kruhu se dokázal trefit přesně k bližší tyči.

Marné vsetínské dotahování

Před závěrečnou třetinou tak Valaši ztráceli tři body, herně však příliš nezaostávali. Střeleckou aktivitu si ale udrželi i druhých dvacet minut (23:16). A Vsetín se rozhodně vzdát nechtěl.

Snížení pak skutečně přišlo. Trefil se Jakub Illéš. Na střelu do levého horního rohu Frodl nedosáhl. Snížení domácí nabudilo. Doležal v přečíslení dva na jednoho pátou branku slávistů nepřidal, a vsetínský klub tak stále živil naději na bodový zisk.

Do konce zápasu si ale Vsetín tlak nevytvořil. V závěru to domácí zkusili v šesti. Změnu skóre ale jejich snaha nepřinesla.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Myslím si, že na nás byla vidět nerozehranost z reprezentační přestávky. Slavia měla rozjeté nohy a v úvodu utkání to bylo znát. My jsme měli proti Slavii špatný už vstup do utkání, hodně nás ale podržel brankář Pavelka. Mohlo být hned ze začátku 0:3. Bohužel opět jsme selhali v přesilovkách, nedokázali jsme si pomoct ani při hře 5 na 3. Soupeři se podařilo trefit šťastné branky. Šli tomu naproti. Potom už jsme výkon zlepšili, vytvořili jsme si územní převahu, ale vstřelili jsme pouze dvě branky.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha):„Na Lapači byla tradičně výborná atmosféra a jsme moc rádi, že se nám zde podařilo podruhé v sezoně vyhrát. Vsetín dokáže hrát velmi vyrovnané zápasy a jako tým jsou houževnatí, takže to nebylo vůbec jednoduché. Nám pomohlo, že jsme dokázali využít vytvořené šance a potom náskok udržet. Myslím, že to byl velmi atraktivní souboj, který se musel divákům líbit.“

Autor David Soumar
SESTŘIHY 6.3.2021

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 2:5

V posledním venkovní zápase základní části nastříleli slávisté Prostějovu pět gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů.

Přehrát video
ZÁPASY 6.3.2021

Další venkovní výhra. Slavia porazila Prostějov

V předposledním kole základní části Chance ligy zvítězila Slavia 5:2 v Prostějově a nově polepený autobus pokřtila výhrou. Prosadili se Adam Sedlák, David Šteiner, Filip Kuťák, Tomáš Šmerha a do ...

A-TÝM 5.3.2021

Do vyřazovacích bojů s novým autobusem!

Před blížícím se play-off jsme oblékli náš autobus do zbrusu nového kabátu, který připomíná naši dlouholetou tradici i největší novodobé úspěchy, kterými jsou extraligové tituly z let 2003 a 2008.

MLÁDEŽ 4.3.2021

Slavíček se připravuje s osmnáctkou v Litoměřicích

Slávistický útočník Šimon Slavíček je členem širšího kádru připravujícího se na mistrovství světa hráčů do 18 let. Pozvánku dostal i na zatím poslední kemp, který probíhá tento týden v Litoměřicích.