ZÁPASY
14.2.2018

Jágr v Edenu uspěl, sešívané srazily dva smolné góly

49.kolo, středa 14.2.2018, Slavia - Kladno
1:2p
1:0, 0:0, 0:1 - 0:1
Kladno

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Račuk, Zigo) – 56. P. Hořava (J. Strnad, Svedlund), 62. P. Hořava (R. Přikryl). Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4000. Střely na branku: 25:15. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Sestavy

Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Ryzák – Zigo, Račuk, Z. Doležal – M. Kadlec, Šagát, Šmerha – Endál, Šafránek, L. Krejčík – Kubica, Nedvídek, M. Ondráček.

Kladno

Cikánek – F. Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Svedlund, P. Hořava (A) – Zikmund, Machač, Jágr – J. Strnad, R. Přikryl, M. Hořava – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Pekr – Kubík.

Dlouho to vypadalo nadějně. Slávisté před beznadějně vyprodaným hledištěm vedli po brance Zdeňka Doležala a zdálo se, že se po třech nepovedených utkáních znovu vrátí na vítěznou vlnu. Kladno i s Jaromírem Jágrem v sestavě ale v samotném závěru Pražany zatlačilo, čehož nejprve šťastným obloučkem využil Petr Hořava, který následně v prodloužení s přispěním Šagátova smolného odrazu rozhodl.

Oba soupeři začali zápas opatrně, bylo znát, že ani jeden z nich nechce před zaplněnými tribunami nic uspěchat. Ochozy se těšily zejména na představení jediného muže - a byl to právě Jaromír Jágr, kdo se ocitl v první velké šanci zápasu, proti Frodlovi však neuspěl. A tak se radovali domácí, zkraje sedmé minuty vyhrál Zigo buly v útočném pásmu a do volného kotouče se opřel Zdeněk Doležal, který tvrdou ranou nad nohu Cikánka otevřel skóre!

Kladenští chtěli srovnat, při útočných výpadech ale otevírali okénka v obraně, kterých sešívaní mohli využít. Přečíslení dvou proti jednomu však nejprve nevyužil znovu Doležal, posléze neuspěl ani Kubica, na druhé straně nemířil taktéž v přečíslení přesně Tůma. Třetina tak skončila vedením Slavie 1:0.

Druhá část byla na rozdíl od té první podstatně opatrnější. Rytíři se při ztrátě okamžitě stahovali před Cikánka, na straně druhé pak slávisté vzorně zavírali modrou čáru.

K větší střelecké potenci obou soků nepomohly ani přesilové hry, sešívaní neuspěli ani v jedné ze dvou nabízených, v té kladenské pak své šance v gól nepřetavili Machač s Jágrem.

Očekávaný nátlak Rytířů se však zkraje třetí periody nekonal. Pražané měli více ze hry, hosty na dlouhou dobu zamkli v jejich obranném pásmu, vždy je ale těsně před zakončením zradil skákavý puk.

Paradoxně jim však uškodila nabídnutá přesilová hra. Středočeši se výborným napadáním ubránili a přebrali otěže hry. Zikmund s Kautem ještě ve svých příležitostech neuspěli, po zmatcích v brankovišti se však k plachtícímu puku dostal Petr Hořava, jenž jej obloučkem poslal za Frodla a srovnal na 1:1.

Vstřelená branka vlila Rytířům čerstvou krev do žil. Začali před Frodlem doslova vařit led, v přesilovce krátce před koncem utkání si vytvořili místy až drtivý tlak. Obětavá domácí obrana, která musela přetahovat svá střídání, však odolala a zápas tak musel do prodloužení.

To trvalo přesně minutu a sedm vteřin. Kladenští nepustili sešívané na puk a od začátku nastavené části se drželi v útočném pásmu. Když už to vypadalo, že nechají Pražany alespoň vystřídat, vyřítil se přes modrou čáru Petr Hořava, jehož střela se odrazila od Frodla do brusle Martina Šagáta, který si puk nešťastně srazil bruslí do vlastní sítě.

Slávisté tak ve šlágru 49. kola podlehli Rytířům 1:2 po prodloužení a na svého soupeře tak ztrácí pět bodů. Možnost reparátu budou mít již v neděli proti silnému Přerovu.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Myslím, že se dneska hrál skvělý, vyrovnaný zápas s úžasnou diváckou kulisou, který se musel líbit. Možná by se dalo říct, že vyhrál šťastnější tým, nás opět v důležitých momentech podržel Frodo. Škoda, že se nám nepodařilo výsledek udržet až do konce, dostali jsme gól a v prodloužení už je to vabank, štěstí se tam přiklonilo ke Kladnu. Chtěli jsme tři body, máme jeden a budeme před play-off bojovat dál!“

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): „Bylo to velmi těžké utkání. Nedařilo se nám a dnes to bylo po dlouhé době utkání, kdy jsme hráli celkem dobře. Měli jsme pár šancí, bylo to vyrovnané a v prodloužení se k nám přiklonilo štěstí.“

Autor Tomáš Pauček
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.