Nepovedený start nadstavbové části, junioři podlehli Hradci Králové
Branky a nahrávky: 1. Dvořák (Kynčl), 8. Řepík (Hnik), 22. Havránek (Matějček, Dvořák), 32. Havránek (Chalupa, Matouš D.), 53. Dvořák (Matouš D.) – 44. Furch (Netolický, Šergl). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 111. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Sestavy
Mountfield HK
Bartozel – Hroudný, Muška, Pohl, Havránek, Moník, Kynčl – Jirásek, Matouš D., Matouš M., Matějček, Pažourek, Dvořák J., Hnik, Hašek, Mašín, Řepík, Hidveghy, Chalupa
Slavia
Šorf – Duda, Vobořil, Stark, Štibingr, Valík, Steinocher – Furch, Kohút, Matějka, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek
Sešívaní nezačali svoji cestu za play-off zrovna ideálně. Na ledě Mountfieldu poměrně jednoznačně prohráli, a tak budou muset v dalších zápasech zabrat. V šestičlenné skupině totiž do vyřazovacích bojů postoupí jen čtyři nejlepší celky.
Začátek utkání se slávistům vůbec nepovedl, hned v první minutě se totiž do úniku dostal Jaroslav Dvořák, který po perfektně provedené kličce poslal Hradec Králové do vedení. Sešívaní nebyli daleko od vyrovnání, Šteiner dorážel z blízka, Bartozel však natáhl svoji lapačku a spoluhráče podržel.
V 8. minutě to pro domácí bylo ještě veselejší. Na brankovišti se nejrychleji zorientoval Dominik Řepík a pohotově přidal druhou trefu svého celku. Když následně nevyužil slibnou příležitost Stark, jehož ránu z mezikruží zastavil připravený Bartozel, šlo se do kabin za dvoubrankového vedení Mountfieldu.
Východočechům se povedl i vstup do druhé dvacetiminutovky, po pětadevadesáti sekundách totiž využil velkého tlaku Štěpán Havránek, který rychlou ranou nedal Šorfovi šanci. O pár sekundách později měl další příležitost Hašek, tentokrát se ale vyznamenal Šorf.
Postupem času bylo zřejmé, že Hradec Králové své vedení už nepustí. To se navíc potvrdilo další trefou z poloviny utkání. Štěpán Havránek napřáhl na modré čáře k tvrdé ráně, která prolétla bez povšimnutí až do sítě.
Malou naději vybojoval pro červenobílé Aleš Furch. Ten se dostal k puku po nevyužité příležitosti Netolického a ihned poslal volný kotouč za záda bezmocného Bartozela. V 50. minutě slávisté spálili dvě velké možnosti, Steinocherovu ránu zastavoval hradecký brankář až na brankové čáře, Šteinerovu kličku na brankovišti pak dokonale vystihl.
Konečnou podobu výsledku určil Jaroslav Dvořák, který dostal ideální přihrávku před odkrytou klec, kam se také ihned trefil. Poslední šanci si pak připsal Matějka, z prostoru mezi kruhy ale nebyl úspěšný.
Doteď mi buší srdce, když vzpomínám na zážitky ze Slavie, přiznává Max Curran
Když se po sezoně v zámoří vrací do Prahy a zastaví se v Edenu, dýchne na něj nostalgie a vybaví se mu spousta zážitků. „Chtěl jsem být na Slavii co nejvíc, trávil jsem tu okolo osmi hodin denně,” ...
Číst víceBlíží se start letní přípravy. Kteří hráči v Edenu pokračovat nebudou?
Sešívaní odstartují přípravu na novou sezonu v pondělí 4. května. Trenérovi Brukovi a jeho kolegům se bude hlásit většina hráčů z kádru, který v uplynulé sezoně vybojoval vítězství v základní části ...
Číst víceDokument SEŠÍVANÁ MÁNIE: Play-off 2026
Unikátní dokument mapující závěr sezony 2025/26. Podívejte se s námi do zákulisí, vyslechněte si výpovědi hráčů, hlavního trenéra Davida Bruka i šéfa sportovního úseku Patrika Eliáše.
Přehrát videoNabízíme pracovní příležitost na pozici strojníka
HC Slavia Praha nabízí zájemcům pracovní příležitost na pozici strojníka na zimním stadionu v Edenu. Hlavní náplní práce je kontrola chodu strojovny chlazení a běžná údržba zimního stadionu.
Číst více
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Play-off mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola