Slavia v Chomutově vysoko prohrála
Branky
Chomutov
6. J. Svoboda (R. Havel), 14. Llewellyn, 31. Suchý (Blaha, Llewellyn), 32. Pitule (Stloukal, Suchý), 55. Klíma (Chrpa, Vrhel)
Slavia
Statistiky
Rozhodčí: Doležal, Šindel – Coubal, Kokrment
Vyloučení: 4:8
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 33:29
Diváci: 1983
Sestavy
Chomutov
Pavlát – Rýgl, Žovinec, Tejnor, Blaha, Lang, Štochl, R. Havel – Suchý, Pitule (A), Stloukal – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica (C) – Chrpa (A), Vrhel, Klíma – Ma. Svoboda, Hrala, Tupý.
Slavia
Michajlov (32. Málek) – J. Novák (C), T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Antoš – Šmerha, Vampola (A), J. Doležal (A) – Šteiner, Vrdlovec, Kuťák – Furch, Kohút, M. Ondráček – Martínek, Všetečka, Jar. Brož.
Tak to se nepovedlo. Slávisté v Chomutově nedokázali vstřelit ani jeden gól, sami naopak pětkrát inkasovali a po nejvyšší porážce v letošní sezoně se do Prahy ze severu Čech vrací bez bodu.
Slávisté odstartovali bitvu proti Pirátům povedenou kombinací, kterou před Pavlátem zakončoval Šteiner. Chomutovský gólman však ránu z druhé vlny vystihl a pohotově zakročil. V 6. minutě o sobě na ledě dali vědět domácí a hned z toho byla gólová tečka. Havel vybojoval kotouč za sešívanou klecí a nahrál na hranici brankoviště Janu Svobodovi, jenž zblízka prostřelil Michajlova.
Zhruba o minutu později se mihl v dobré pozici Žovinec. Ten si sjel od modré mezi kruhy a prudce vypálil. Maskovaný muž v červenobílých barvách ale skvěle zakročil betonem. Následně na Michajlova nevyzráli ani Klíma, ani Blaha. Druhý jmenovaný zacílil do horního rohu branky, slávistický gólman však vytáhl fantastický zákrok a nedal chomutovskému bekovi šanci.
Vyrovnání měl v čase 09:56 na holi Jiří Doležal. Zkušený forvard si nabruslil mezi kruhy a vyslal na svatyni Pirátů povedený projektil. Pavlát střelu pouze vyrazil před sebe, následná dorážka ale mířila těsně nad.
Ve 14. minutě Piráti navýšili vedení na dvě trefy, když se prosadil Darby Llewellyn. Americký útočník zachytil rozehrávku Slavie a zamířil po levé straně kluziště k hostující kleci. Sóloakci nakonec vyšperkoval zásahem do odkryté části Michajlovy branky.
Úvod druhé periody patřil sešívaným. Šmerha dostal parádní pobídku před branku, položil si domácího gólmana a mohl snížit. Místo prázdné klece však trefil tyčku. O chvíli později vyděsil chomutovské fanoušky Šteiner, který to zkoušel z nebezpečné pozice. Kotouč ale zamířil těsne vedle levé tyče. Poté neuspěl ani Ondráček, jenž dostal nabito zpoza branka. V rozhodující moment ale trestuhodně zacílil mimo.
Přesně v polovině základní hrací doby Piráti udeřili potřetí. V čase 30:28 domácí dobře zakombinovali, puk se dostal k Filipovi Suchému, a ten chtěl z pravého kruhu přihrát před branku. Puk se však od jednoho ze slávistických obránců nešťastně odrazil až za záda bezbranného Michajlova.
Skóre 3:0 však na světelné tabuli nevydrželo dlouho. Hned ve 32. minutě napřáhl z vrcholu levého kruhu Stloukal, kotouč sice proletěl vedle Michajlovy klece, pak se však odrazil od zadního mantinelu přímo k pravé tyči, kde číhal připravený Tomáš Pitule a uklidil ho až za brankovou čáru.
Slavia se v závěrečném dějství snažila s výsledkem ještě něco udělat, chyběla však přesnost v koncovce. V čase 49:49 nahodil od modré Všetečka, do jeho střely sice vložil hůl Martínek, puk ale zamířil těsně vedle levé tyčky. O necelé dvě minuty později se před Pavlátem ocitl Vampola. Kotouči ale zabránil v cestě do sítě parádní zákrok betonem, který vytasil chomutovský brankář. Neujal se ani Vrdlovcův projektil z mezikruží, jenž mířil pod horní tyčku. Pavlát opět čaroval a šanci zneškodnil.
V průběhu 55. minuty domácí zakulatili gólový účet zápasu na pět branek. V závaru před Málkovou svatyní se nejlépe zorientoval Lukáš Klíma a zasunul puk za sešívaného brankáře. Víc už toho ani jeden tým nestihl, a tak si Slavia odváží zpoza Krušných hor porážku.
Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Utkáni jsme si prohráli už na začátku, prvních deset minut jsme hráli hrozně. Přestože vstup do druhé části byl úplně jiný, vytvořili jsme si tlak, tak jsme tam rozhodli nedisciplinovaností a zbytečnými vyloučeními. Domácí si poté už výhru zkušeně pohlídali.
Martin Štrba (Piráti Chomutov): Jsem rád, že jsme navázali na velmi dobrý výkon v Benátkách a potvrdili ho. Velká gratulace klukům, od první do poslední minuty jsme plnili, co jsme si řekli. Jsem rád za tři body, dnes hráli výborně.
Doteď mi buší srdce, když vzpomínám na zážitky ze Slavie, přiznává Max Curran
Když se po sezoně v zámoří vrací do Prahy a zastaví se v Edenu, dýchne na něj nostalgie a vybaví se mu spousta zážitků. „Chtěl jsem být na Slavii co nejvíc, trávil jsem tu okolo osmi hodin denně,” ...
Číst víceBlíží se start letní přípravy. Kteří hráči v Edenu pokračovat nebudou?
Sešívaní odstartují přípravu na novou sezonu v pondělí 4. května. Trenérovi Brukovi a jeho kolegům se bude hlásit většina hráčů z kádru, který v uplynulé sezoně vybojoval vítězství v základní části ...
Číst víceDokument SEŠÍVANÁ MÁNIE: Play-off 2026
Unikátní dokument mapující závěr sezony 2025/26. Podívejte se s námi do zákulisí, vyslechněte si výpovědi hráčů, hlavního trenéra Davida Bruka i šéfa sportovního úseku Patrika Eliáše.
Přehrát videoNabízíme pracovní příležitost na pozici strojníka
HC Slavia Praha nabízí zájemcům pracovní příležitost na pozici strojníka na zimním stadionu v Edenu. Hlavní náplní práce je kontrola chodu strojovny chlazení a běžná údržba zimního stadionu.
Číst více
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Play-off mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola