13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
14.9.2019

Junioři prohráli i v Brně

3.kolo, pátek 13.9.2019, Kometa Brno - Slavia
Kometa Brno
6:2
2:0, 3:2, 1:0
Slavia

Branky

Kometa Brno

15. Kunc (Kowalczyk), 18. Svozil (Svoboda), 21. Svoboda (Kunc, Brabenec), 32. Svoboda (Kunc, Brabenec), 36. Kunc (Dufek, Brabenec), 48. Vašíček (Holemý, Martiška)

Slavia

37. Petrák (Hovorka), 39. Havrda (Hovorka, Němeček)

Statistiky

Rozhodčí: Obadal – Novák, Měkýš
Vyloučení: 3:6, navíc Kižlin 10 min. OT.

Sestavy

Kometa Brno

Kubík – Kowalczyk, Sedláček J., Svozil, Vašíček, Holemý, Fajmon, Furch – Svoboda, Brabenec, Kunc, Sedláček I., Malý, Stránský, Martiška, Vašíček, Bartes, Popelka, Dufek.

Slavia

Pánek – Štíbr, Hovorka, Němeček, Fiala, Bureš, Klatt, Srdínko – Havrda, Petrák, Křenek, Stupka, Labuzík, Turek, Kižlin, Ribarovski, Štrombach, Míšek.

Junioři neuspěli ani ve třetím kole soutěže O pohár DHL. Na brněnském ledě prohrávali už o pět branek, pak se sice v závěru druhé třetiny trefili v rychlém sledu Petrák a Havrda, ale to bylo od sešívaných vše. Kometa vyhrála na domácí půdě vysoko 6:2.

Slávisté sice začali bitvu proti Kometě aktivně, byli to ale Brňané, kdo otevřel skóre. V čase 14:40 předvedli Kowalczyk a Michal Kunc parádní přesilovkou kombinaci, kterou druhý jmenovaný zakončil šikovnou ranou za Pánkova záda.

Na časomíře ještě neuplynuly ani tři minuty a domácí se mohli radovat znovu. Svoboda skvěle nabil Stanislavu Svozilovi, a ten se nerozpakoval a zacílil zcela přesně do odkryté klece. Brňané lépe načali i prostřední periodu. Osm vteřin po úvodním buly vyslal Kunc na sešívanou klec slušnou bekhendovou střelu. Do ní vložil hokejku ještě Matěj Svoboda a pěknou tečí dostal kotouč až za brankovou čáru.

Ačkoliv se Slavia snažila, dobýt soupeřovu klec se jí dlouho nedařilo. Zhruba v polovině základní hrací doby se naopak počtvrté prosadila Kometa. Brabenec nejprve vyhrál vhazování a přihrál Kuncovi, jenž ujel všem obráncům a ocitl se tváří v tvář Pánkovi. Místo střely však zvolil nahrávku na volného Matěje Svobodu. Brněnský útočník ranou zblízka rozvlnil síť protivníkovy svatyně.

Ve 36. minutě navíc Moravané zakulatili skóre. Michal Kunc se do puku opřel na pravém kruhu a nedal Pánkovi šanci. Ještě před koncem třetiny konečně udeřili i slávisté. Ve skrumáži před brněnskou brankou se nejlépe zorientoval Martin Petrák a zasunul puk za brankovou čáru.

To ze strany Slavie ale nebylo vše. V čase 38:40 dostali Pražané výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využili. Po Hovorkově pasu vyslal prudkou dělovku na Kubíka Maxim Havrda a se zastavila až v domácí kleci.

Poslední slovo měl brněnský tým. Ve 48. minutě nahodil Holemý na sešívanou klec a jeho pokus usměrnil mezi Pánkovy betony Dominick Vašíček. Slavia si tak připsala další porážku.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
MLÁDEŽ 8.11.2019

První gól v juniorce? Nepopsatelný pocit, zářil Slavíček

V juniorském zápase proti Kladnu se patnáctiletému útočníkovi povedlo něco, co ještě žádný jiný český hokejista jeho ročníku narození nezažil. Poprvé totiž Slavíček skóroval za nejstarší mládežnickou ...

Číst více
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více