13. srpen

36.kolo, sobota 18.1.2020, Kladno - Slavia

Branky

Kladno

13. Bernat (Volráb, Robovský), 24. Jelínek (Šapovaliv), 48. Šapovaliv (Jelínek, Robovský), 58. Bernat (Hašek, Staněk)

53. Turek (Hradil)

Rozhodčí: Sýkora – Lhotský, Hnát
Vyloučení: 4:5
Využití: 2:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 49:21

Sestavy

Kladno

Novotný – Robovský, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek, Sachr, Sojka, Rendla, Jelínek, Čermák, Šapovaliv, Chrenka

Pittr – Matějka, Hrdlička, Štíbr, Bureš, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Vlček, Slavíček, Křenek, Turek, Janča, Petrák, Puczek

Po zisku bodů s Českými Budějovicemi vyrazili junioři na další venkovní duel. Kladenský celek byl ale nad síly sešívaných hokejistů. Jedinou branku Slavie vstřelil Štěpán Turek.

Sešívaní junioři měli od začátku duelu k dispozici pět minut dlouhou početní převahu po faulu Funka. Tu však slávisté nevyužili. Naopak na druhé straně kluziště propálil Pittra v brance Slavie Tomáš Bernat.

I druhá část hry vyzněla lépe pro Kladno. V čase 23:18 se trefil v přesilové hře Šimon Jelínek, který má v této sezóně na kontě již sedm startů v Tipsport extralize.

Kladno využilo v zápase dvě přesilové hry. Tu druhou po zásahu Matyáše Šapovaliva, který se vrátil z olympiády mládeže, která se konala tento rok ve Švýcarsku. Až na třetí branku domácího celku dokázala reagovat Slavia. V čase 52:19 se po přihrávce Hradila prosadil Štěpán Turek, jeho kontaktní branka, ale nakonec na zdramatizování zápasu nestačila.

Poslední slovo si vzali domácí. Tomáš Bernat se trefil podruhé v zápase a rozhodl o tom, že body zůstanou na Kladně.

Autor Martin Kamenik
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.