23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
19.12.2019

Sešívaní nedali gól a z Havířova se vrací s prázdnou

O pořadí v p-o, 2, čtvrtek 19.12.2019, Havířov - Slavia

Branky

Havířov

15. Bednář (Kachyňa, Werbik), 16. Doktor (Fridrich, Stezka), 46. Kotala (Seman, Bambula)

Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Gančarčík, Hanzlík
Vyloučení: 8:5
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 23:24

Sestavy

Havířov

Stezka – Matai, Malina, Chroboček, Kachyňa, Mrowiec, Rašner, Nepokoj – Bambula, Seman, Kotala – Baláž, Werbik, Bednář – Fridrich, Doktor, Maruna – Procházka, Starý, Dvořák.

Michajlov – Novák, Hejda, Barák, Hořava, Duda, Kučný, Antoš – Doležal, Vrdlovec, Šmerha – Pacovský, Kuťák, Všetečka – Furch, Kubica, Ondráček – Vlček, Kohút, Hotěk.

Slavii se zatím v nadstavbě příliš nedaří. Po porážce na ledě Chomutova odjíždí sešívaní s nepořízenou i z Havířova, kde padli 0:3.

Sešívaným se vstup do zápasu příliš nepovedl. Sice do něj vkročili stejně jako domácí opatrnou hrou a zkraje sedmé minuty si zahráli i první přesilovku, v ní si však žádnou vyloženou gólovou šanci vytvořit nedokázali. Naopak sami mohli krátce po jejím konci inkasovat, Procházkovi ale při úniku nevyšel blafák.

Velká šance nicméně hokejisty Havířova nabudila a po zbytek třetiny přebrali otěže hry. Nejprve Baláž vyzval ke skórování Chrobočka, jenž minul odkrytou klec, na konci 15. minuty už ale Gascontrol aréna poprvé jásala radostí. Hostující obrana nechala po mantinelu ujet Lukáše Bednáře, který se následně natlačil před Michajlova a nadvakrát dostal kotouč za jeho záda.

Jen o půl minuty později bylo navíc pro sešívané ještě hůř. Havířovští tentokrát ujeli do přečíslení – na osamělého Hořavu mířili tři soupeři – a krátkodobou početní převahu využili na maximum. Fridrich zvolil nahrávku mezi kruhy na Jakuba Doktora a ten ranou k tyči podruhé zvedl domácí fanoušky ze sedaček.

Ve druhé části už to od červenobílých bylo mnohem lepší. Už po několika desítkách vteřin musel Stezka likvidovat nepříjemnou ránu od modré, po pár dalších minutách pak nadvakrát zlikvidoval slibné šance Šmerhy s Vrdlovcem. Úvodní aktivitu sice následně přerušila hodně rozkouskovaná pasáž hry, po ní však následovala druhá sešívaná přesilovka, která ale bohužel přinesla stejně vzruchu jako ta předcházející.

Početní převahu si čtyři minuty před druhou sirénou vyzkoušeli i domácí a stejně jako v případě jejich soupeře si jí protáhli až na maximální možnou dobu dvou minut, neboť dlouhá kombinace k jejímu využití nevedla. Větší porci vzruchu přinesl až závěr třetiny, kdy nejprve Kotala v protiútoku vůbec netrefil bránu, aby o pár sekund později Hotěk nevyzrál rychlou fintou na pozorného Stezku.

Do třetí části tentokrát vstoupili lépe domácí a hned po buly zatlačili Slavii na jejich polovině. Paradoxně ale největší šance bíle oděných přišla v protiútoku, během něhož byl faulován Kotala a mohl si tak svůj pokus zopakovat z trestného střílení. V něm sice dosáhl branky, bylo to ale až po dorážce a gól tedy nemohl být uznán.

Mrzet ho to ale nemuselo dlouho – právě Jakub Kotala totiž v polovině 46. minuty ujel do přečíslení, které vzal na sebe a po objetí obránce propálil Michajlova přesně k pravé tyči. Slávisté se sice snažili o vyrovnání, jejich šance ale hatil výtečný Stezka, Havířov navíc nebezpečně hrozil z rychlých brejků – největší šanci spálil Starý, kterému tváří v tvář prázdné kleci přeskočil kotouč hokejku.

Pražanům alespoň ke snížení nepomohlo ani vyloučení Semana čtyři minuty před koncem, v samotném závěru se pak do menších potyček dostalo několik hráčů z obou výběrů, na konečném výsledku 0:3 ve prospěch domácích už se však nic nezměnilo.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Dneska to byl vyrovnaný zápas. Myslím, že jsme hráli velice dobře. Soupeř se sice dostal do vedení, ale nás to nijak nesrazilo. Makali jsme, nabruslili jsme hodně kilometrů, ale nemělo to žádný efekt. Přestože jsme měli dobrý pohyb a drželi jsme se v útočném pásmu, tak nám chyběl důraz před brankou a bez toho nejde góly dávat. Klukům toho moc vytknout nemůžeme, hráli poctivě, ale soupeř využil naše okénka v obraně a po třetím gólu jsme s tím už nedokázali nic udělat.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): Byl to vyrovnaný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Na naší straně to výborně vychytal Aleš Stezka, na druhou stranu bylo důležité to, že my jsme dali ten první gól. To nás uklidnilo a myslím si, že jsme od té chvíle byli o něco lepší. Klíčové bylo, že my jsme proměnili ty šance z přečíslení, zatímco soupeř neuspěl. Konec utkání jsme si už, myslím, pohlídali.

Autor Tomáš Pauček
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...