13. srpen

O pořadí v p-o, 15, sobota 25.1.2020, Chomutov - Slavia

Branky

Chomutov

35. Tomica (Llewellyn, Havel)

14. Vlček (Šteiner, Kubík), 25. Vlček (Novák, Kubík), 38. Kuťák (Ondráček, Hejda), 42. Bílek (TS)

Rozhodčí: Pavlovič, Petružálek – Štofa, Beneš
Vyloučení: 2:7
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 43:30

Sestavy

Chomutov

Pavlát – Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – Sklenář, Suchý, Vrhel – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Koláček, Chrpa.

Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Ondráček, Kuťák, Šmerha – Doležal, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Šteiner – Furch, Kubica, Brož.

Paráda! Sešívaní se nezalekli výzvy v podobě druhého týmu tabulky a porazili Chomutov 4:1. Gólově triumf zařídili Filip Kuťák, Vítězslav Bílek a Filip Vlček, který se prosadil dokonce dvakrát. Červenobílý celek tak zaznamenal pátou výhru v řadě.

Slávisté začali na severu Čech pěkně zostra a už během prvních minut několikrát prověřili Pavláta. Nejprve pálil nebezpečně z levé strany Kubica, poté to zkoušel golfákem od modré Veber. Ani jeden z nich však v minisouboji s chomutovským brankářem neuspěl.

Na druhé straně zacílil z mezikruží Žovinec. Michajlov jeho pokus pouze vyrazil a puk se dostal ke Sklenářovi, jenž okamžitě dorážel. Ve velké šanci ale přestřelil. V čase 13:12 se Slavia mohla radovat z úvodní trefy. Filip Vlček přebral ve středním pásmu kotouč od Šteinera, prosvištěl po levé straně kluziště a parádní sóloakci zakončil dělovkou z kruhu, kterou otevřel skóre.

A byl to znovu Filip Vlček, kdo zkraje prostřední periody navýšil sešívané vedení. Kubík objel chomutovskou klec a rychle předal kotouč kapitánu Novákovi. Ten vyslal křížnou přihrávku napříč hřištěm až k pravé tyči, kde číhala právě červenobílá osmaosmdesátka a nekompromisní ranou zacílila za Pavlátova záda.

Chvíli po polovině základní části oslavili první trefu také Piráti. Llewellyn nabil k pravé tyči volnému Marku Tomicovi, a ten ranou z voleje překonal Michajlova. Slavia si však dvoubrankový náskok vzala brzy zpátky. V čase 37:09 dostal přesnou pobídku na levý kruh Filip Kuťák, který nekompromisní dělovkou z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Sešívaná letka obstarala gólový úvod i v závěrečném dějství. Vítězslav Bílek ujel všem obráncům a hnal se sám na Pavláta, jeden z chomutovských hráčů ho však zfauloval a rozhodčí nařídili trestné střelení. Slávistický nováček se velké šance nezalekl, naznačil střelu, položil si brankáře a následně zamířil přesně pod víko.

Chomutovští se v posledních minutách před sirénou snažili s výsledkem něco udělat, ani několik slibných šancí, ani hra bez brankáře však severočeskému celku nepomohly. Stloukal nastřelil z pravé strany tyčku, Llewellynovo sólo zase zlikvidoval Michajlov. Sešívaný brankář předvedl bravurní zákrok i proti Hlavovi, jenž se obtočil kolem tyče a pokoušel se ho překonat z bezprostřední blízkosti. Slávisté tak popáté za sebou oslavili vítězství.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Předvedli jsme tentokrát proti Chomutovu jeden z nejlepších výkonů. Zaslouženě jsme vyhráli, i když si soupeř kvůli oslabení vytvořil šance, které buď pochytal náš brankář nebo se k nám přiklonilo hokejové štěstí. Moc si toho vážíme a jsme strašně rádi za tři body.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do utkání. Prvních deset minut jsme soupeře nepustili ke hře. Po našem platonickém tlaku, kdy jsme nevyužili šance a špatně chodili před bránu, se hra srovnala. Soupeřův gólman chytal výborně a všechno pochytal. Pak jsme soupeři nabídli gól po vlastní chybě. Měli jsme celkově padesát střel, ale byl to špatný výkon. Soupeř výborně bránil a likvidoval naše útoky.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.