23. říjen

O pořadí v p-o, 18, sobota 1.2.2020, Poruba - Slavia

Branky

Poruba

20. Hudeček (Kanko, Dundáček), 38. Guman (Maršoun), 54. Gřeš (Sikora, Urbanec)

9. Vlček (Vrdlovec, Bílek), 16. Kohút (Valík, Barák), 23. Valík (Šteiner, Kohút), 25. Vlček (Vrdlovec), 44. Vrdlovec (Vlček, Bílek), 58. Vlček (Vrdlovec)

Rozhodčí: Kašík, Vrba – Konvička, Roischel
Vyloučení: 4:3
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 39:35

Sestavy

Poruba

Foltán – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Guman, T. Jáchym, Maršoun – Kanko (C), Zdeněk, J. Káňa (A) – Ollender, Toman, Brodek.

Michajlov – Hejda, J. Novák (C), P. Hořava, Veber, Barák, Valík, Hovorka – Vlček, Vrdlovec (A), Bílek – Š. Jelínek, Kuťák, Šmerha – Kubica, Kohút, Šteiner – Hotěk, Furch, Jar. Brož.

Další parádní zápas a osmá výhra v řadě. Slávisté si dokázali poradit i s Porubou a získali do tabulky pravdy další tři body. Triumf režíroval Filip Vlček, jenž zaznamenal hattrick. Po jedné brance přidali Valík, Kohút a Vrdlovec.

Slávisté načali duel s Porubou v duchu vítězné šňůry a už v 9. minutě oslavili první branku. Bílek ujel do rychlého kontru s Vrdlovcem, který akci vyšperkoval rychlou přihrávkou pod sebe na volného Filipa Vlčka. Sešívaná osmaosmdesátka nezaváhala a z dobré pozice před Foltánem nekompromisně napálila kotouč do odkryté klece.

V čase 15:06 se červenobílá letka radovala podruhé. Valík přiklepl kotouč do jízdy Dávidu Kohútovi, ten se probil až za obránce a samostatný únik zakončil ranou na dlouhou hokejku, již umístil ke vzdálenější tyči.

Pouhopouhou vteřinu před koncem první třetiny se domácí dočkali snížení. Sešívaní ztratili puk ve středním pásmu, Torax rychle otočil hru a díky pohotové trefě Jana Hudečka, která přišla zároveň, dotáhl stav na dostřel jediné trefy.

Svěřenci trenéra Říhy ale odstartovali prostřední periodu podobně jako tu předchozí. V polovině 23. minuty si Dominik Valík sjel pro odražený kotouč, nabruslil na pravý kruh a parádním projektilem pod horní tyč rozvlnil síť porubské svatyně.

Na časomíře ještě neuplynuly ani dvě minuty a Slavia navíc navýšila vedení. Hráči v červenobílých dresech vybojovali puk ve vlastním obranném pásmu, Vrdlovec parádně našel Filipa Vlčka, a ten svou sóloakci tvář v tvář Foltánovi bez zaváhání proměnil ve čtvrtou branku.

Skóre se však do přestávky ještě změnilo. A byli to opět Porubští, komu se povedly závěrečné minuty. V čase 37:32 se probil do individuální akce Tomáš Guman a nepříliš důraznou bekhendovou střelou z mezikruží překonal Michajlova.

Slavia naopak ukázala, že jí svědčí začátky. Necelé čtyři minuty po úvodním buly závěrečného dějství zaúřadoval dosavadní asistent Daniel Vrdlovec a zakulatil gólový účet na pět branek. Zkušený forvard společně s Vlčkem a Bílkem ujel do přečíslení, přebral povedený pas z levého kruhu a z oblasti spodní hrany pravého kruhu zacílil zcela přesně.

Poruba to ale nevzdala a v čase 53:16 umazala třígólové manko. Sikora přesunul hru na Tomáše Gřeše, který, ač tísněný Bílkem, protlačil kotouč pod Michajlovovým betonem až za brankovou čáru. Poslední slovo však měli slávisté. Po rychlém protiútoku a krásné kombinaci s Vrdlovcem překonal Foltána opět Filip Vlček a zkompletoval hattrick. Víc už se toho na ledě nestalo a Slavia si veze ze Slezska další vítězství.

František Výborný (HC RT TORAX Poruba 2011):„Jsem smutný. Čekal jsem, že se o to popereme trochu víc, i když Slavia hrála velmi dobře. Udělali jsme příliš individuálních chyb, které dokázali hosté potrestat. My jsme měli také nějaké šance, jenže někteří hráči nejsou v zakončení tak šikovní. V pauze se budeme snažit na tom zapracovat a uvidíme, jestli se do toho dostaneme.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem. V první třetině jsme měli spoustu šancí a domácí jasně přehrávali. Bohužel pro nás jsme dali jenom dvě branky a potom tam padl diskutabilní gól. Ve druhé části za stavu 4:1 přišla naše špatná pasáž. Deset minut jsme neměli žádný pohyb, soupeř nás držel pod tlakem a nehráli jsme chytře. To samé i v poslední části. Po pátém gólu byl vidět z naší strany menší výpadek. Ale pokud mám tenhle zápas hodnotit celkově, tak si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...