23. říjen

O pořadí v p-o, 28, sobota 7.3.2020, Litoměřice - Slavia

Branky

Litoměřice

4. M. Kadlec (Půhoný, Klikorka), 14. M. Havelka (Kangas), 26. M. Beran (Korkiakoski, D. Voženílek), 30. Korkiakoski (M. Kadlec), 36. M. Kadlec, 53. Kropáček (Kangas)

27. Kuťák (Kubík, Jar. Brož), 34. Kubica (Kohút), 39. Jar. Brož (J. Novák)

Rozhodčí: Pavlovič, Petružálek – Kreuzer, Polonyi
Vyloučení: 6:6
Využití: 2:2

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:26

Sestavy

Litoměřice

A. Beran – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Kukla, Strejček – Půhoný, Korkiakoski, M. Kadlec – M. Beran, Jícha, D. Voženílek – Kropáček, M. Havelka, Kangas – D. Sklenář, Štohanzl, Jindra.

Michajlov – Hejda, J. Novák, T. Duda, Barák, Ryzák, Valík – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Furch, Kuťák, Š. Jelínek – Vlček, Kubík, Šteiner – Kubica, Kohút, Jar. Brož – Hotěk.

I přes velkou snahu to nevyšlo. Slávisté odehráli v klíčové bitvě s Litoměřicemi vyrovnanou partii. Začátek jim ale utekl, a tak museli celý zápas dotahovat. Dorovnat skóre se však svěřencům trenéra Říhy už nepovedlo. Slavii tak čeká předkolo play-off proti Třebíči, které startuje už v pondělí.

Slavia neodstartovala důležitou bitvu vůbec dobře a už po necelých čtyřech minutách prohrávala. Litoměřičtí se dostali do rychlého brejku, Půhoný si vyměnil kotouč s Martinem Kadlecem, a ten po přesné nahrávce k pravé tyči rychlou ranou z první otevřel skóre.

Kališníci navíc těsný náskok brzy navýšili. V polovině 14. minuty uzmul kotouč na pravém kruhu Martin Havelka, nabruslil si mezi kruhy a prudkou střelou propálil Michajlova. Slávisté se sice následně ocitli v několika šancích, ani jedna z nich však brankou neskončila a do kabin se odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

Sešívaní načali prostřední periodu obdobně jako tu první a potřetí inkasovali. V čase 25:17 se ocitl tváří v tvář červenobílému brankáři Matěj Beran a zblízka zacílil do odkryté klece. Na ledě uplynula minuta a kousek a červenobílá letka dokázala snížit. Kubíkovo nahození od modré převzal Filip Kuťák a rozvlnil síť litoměřické svatyně.

Domácí mužstvo v čase 29:38 opět odskočilo. Markus Korkiakoski se proháčkoval mezi kruhy a nekompromisně zavěsil.

Chvíli poté, co se časomíra přehoupla do druhé poloviny základní části, se mohla z gólu radovat i Slavia. Zdeněk Kubica dostal nabito na spodní hranu kruhu a jeho tvrdá dělovka nedala Beranovi šanci.

Stadion ale kontroval už za dvě minuty. Zkraje 36. minuty získali domácí výhodu přesilové hry a tu beze zbytku využili. Po sérii krátkých nahrávek uzmul kotouč Martin Kadlec a umístil ho přesně k tyči.

Svěřenci trenéra Říhy se přesto nevzdali a ještě před sirénou přidali třetí trefu. Po pěkné kombinaci se svými spoluhráči to zkusil z levého kruhu Jaroslav Brož a povedenou jedovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V závěrečném dějství sešívaní vrhli všechny síly do útoku, místo kýžené branky ale opět inkasovali. V čase 52:28 doputoval vyražený kotouč po Kangasově střele jen k Vojtěchu Kropáčkovi, který nabízenou šanci zužitkovat a dopravil puk za brankovou čáru.

Víc už se toho na ledě nestalo a sešívaní po porážce míří do předkola play-off.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Musím říct, že už před zápasem jsem z kluků cítil velké odhodlání a sílu, což potvrdil i vstup do zápasu. V první třetině jsme dominovali. Bohužel v další části utkání nám to zkomplikovala zbytečná vyloučení a Slavia se vrátila do hry. Naštěstí jsme vždy dali nějaký snižovací gól a rychle jsme zase odskočili. Ve chvíli, kdy jsme dali šestou branku, tak si myslím, že bylo rozhodnuto. Třetí třetina byla z našeho pohledu až na jedno střídání odehrána perfektně a klukům patří veliké díky za výkon, který předvedli.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Bylo to těžké utkání a rozhodla z mého pohledu první třetina, kdy jsme v podstatě nehráli a nebyli vůbec v zápase, což je škoda, jelikož to konečný výsledek rozhodlo. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným a v některých fázích i lepším soupeřem. Bohužel branková ztráta byla tak velká, že už se nám ji nepodařilo dotáhnout. Ve třetí třetině jsme měli tři šance a trefili spojnici, ale bohužel už od první části bylo rozhodnuto.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...