23. říjen

Branky

22. Šmerha (Valík)

Třebíč

4. Psota (Mlčák, Nedbal), 17. Nedvídek (Szathmáry), 50. Michálek (Tadeáš Král)

Rozhodčí: Souček, Kostourek – Polák, Šimánek
Vyloučení: 5:3
Využití: 0:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:43

Sestavy

Michajlov – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Veber, Ryzák, Valík – J. Doležal (A), Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – Vlček, Kubík, Šteiner – Kubica, Kohút, Jar. Brož – Š. Jelínek.

Třebíč

Jekel – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, V. Čejka (C), Hort – Vodný (A), Nedvídek (A), Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

Napoprvé to nevyšlo! Slávisté proti Třebíči v prvním zápase série předkola play-off bojovali ze všech sil, soupeř však vsítil o dvě branky víc a vyhrál 3:1. Horácká Slavia získala vedení už v první třetině a postupně si vypracovala dvougólový náskok. Sešívaní zásluhou Šmerhy sice snížili, na další trefu hostů už však nezareagovali a Třebíčští tak mají první bod.

První duel předkola o play-off načaly oba týmy opatrně a v Edenu se dlouho čekalo na větší šanci. Tu jako první zaznamenali hosté, když se kolem Michajlovovy svatyně jako štírek obtočil Bittner a zacílil do odkrytého prostoru. Kotouč však k úlevě sešívaných příznivců pouze projel brankovištěm.

V čase 13:02 už se Třebíč mohla radovat. Matěj Psota využil zaváhání červenobílé obrany, prosvištěl středem hrací plochy a překonal slávistického brankáře povedeným bekhendem, který umístil přesně pod víko.

O necelé čtyři minuty později Horácká Slavia navýšila vedení. Po pěkné kombinaci se svými spoluhráči se k puku na levém kruhu dostal Lukáš Nedvídek a pohotovým projektilem rozvlnil síť domácí svatyně.

Slavia vykřesala naději hned zkraje druhé třetiny, kdy snížila na rozdíl jediné trefy. Valík v čase 21:29 vypálil od modré, v předbrankovém prostoru kotouč zpracoval Tomáš Šmerha a dotlačil ho až za Jekelova záda.

Následně se blýskl Vlček, který zamířil z ostrého úhlu. Jekel jeho pokus ale vyrazil do bezpečí. Na druhé straně si chtěl Michajlova vychutnat Bittner, maskovaný muž v červenobílých barvách proti jeho střele scvakl betony a nedovolil, aby puk projel až za brankovou čáru.

V závěru periody ještě jednou zahrozili hosté. Šťovíček nabil od pravého mantinelu Vodnému, jenž si nabruslil mezi kruhy a pohotově vystřelil. Michajlov však předvedl ukázkový semafor a pokus vykryl.

Poslední dějství se dlouho neslo ve znamení promarněných příležitostí. To se změnilo v průběhu 50. minuty. Třebíč díky brance Davida Michálka rozjásala hrstku svých příznivců a zvýraznila náskok. Hostující útočník totiž zkusil po Králově dělovce dorážet, a to se mu také povedlo.

V posledních minutách chtěli slávisté Třebíč ještě potrápit, ta se naopak snažila výsledek ještě vylepšit ve svůj prospěch. Ani jeden celek už ale puk do sítě nedostal a Horáci vyhráli 3:1.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale poté jsme udělali několik chyb, které soupeř potrestal a následně si dvoubrankový náskok hlídal. I když jsme si několik příležitostí vypracovali, tak to bylo z naší strany křečovité. Chyběl nám důraz v předbrankovém prostoru. Dostávali jsme se pod tlak ve vlastním pásmu, prohráli jsme velké množství vhazování. V poslední fázi nám již chyběla síla v zakončení. Vyzdvihnul bych nasazení celého týmu a výborný výkon brankáře Martina Michajlova.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Neměli jsme dobré vstupy do jednotlivých třetin. Postupnými kroky jsme ale získávali převahu. Většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si plno gólových příležitostí a jen kvůli domácímu brankáři jsme neodskočili do většího náskoku. Série bude náročná. Máme první bod. Rád bych poděkoval fanouškům, kteří nám pomohli

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...