ZÁPASY
23.9.2020

Třetí výhra v řadě! Slavia si poradila v Šumperku s nováčkem ligy

4.kolo, středa 23.9.2020, Šumperk - Slavia

Branky

Šumperk

2. Kafka (Vlček, Doležal), 33. Šteiner (Kuťák, Novák), 37. Kružík (Doležal, Vampola), 53. Šmerha (Hejda, Vampola)

Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Měkýš, Polák
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:2

V oslabení: 0:1
Střely na branku: 18:25

Sestavy

Šumperk

Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Weintritt, Věntus – Baláž, Milfait, Jaroš – Kratochvíl, Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera.

Michajlov - Buchta, Novák, Gaspar, Veber, Jeřábek, Antoš, Hejda – Kuťák, Vampola, Šmerha – Doležal, Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Ondráček, Brož, Petrov.

Výborně! Slavia proti Šumperku navázala na výhry s Kladnem a se Sokolovem a opět oslavila triumf. Draky červenobílí rozstříleli čtyřmi góly, když se postupně trefili Petr Kafka, David Šteiner, Daniel Kružík a Tomáš Šmerha.

V Šumperku se takřka ještě ani nerozběhla časomíra a slávisté už se mohli radovat z první trefy. Vlček skvěle nabil zpoza branky Petru Kafkovi, který si najel mezi kruhy a nekompromisně poslal kotouč za Peksova záda.

Následně se osmělil i kapitán Novák, jeho projektil z levého kruhu však domácí brankář vytěsnil pomocí betonu. O pár minut později maskovaného muže prověřil tvrdou střelou z první Doležal. Peksa si ale i tentokrát připsal úspěšný zákrok.

Na startu prostřední periody potěšili pěknou akcí domácí fanoušky také Draci. Nepokoj obdržel parádní přihrávku před červenobílou branku, předvedl stahovačku a zacílil. Ve velké šanci ho však Michajlov bravurně vychytal. Ve 33. minutě se přihlásili o slovo opět slávisté. Novák nahrál Kuťákovi na pravý kruh, ten ještě posunul před branku na Davida Šteinera a slávistická třináctka propálila Peksu pohotovou dělovkou z mezikruží.

V čase 36:19 se skóre měnilo potřetí. Hosté předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál Daniel Kružík, který střelou z oblasti mezi kruhy rozvlnil síť dračí klece. Slávisté byli při střelecké chuti i v závěrečném dějství. Gaspar zkoušel překvapit Peksu ranou z otočky, ale přestřelil. Novákův projektil od modré zase skončil v lapačce šumperského brankáře.

Na druhé straně se ocitl v dobré pozici Milfait, s jeho pokusem od modré si ale Michajlov poradil. V průběhu 53. minuty Slavia odskočila na rozdíl čtyř branek. Vampola vyslal do samostatného úniku Tomáše Šmerhu, který bleskurychle přejel takřka celé kluziště a ranou nad Peksův beton dodal vysokému vítězství sladkou tečku. Víc už se toho na šumperské ledové ploše nestalo a Slavia si odvezla tirumf 4:0.

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.