23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
23.9.2020

Třetí výhra v řadě! Slavia si poradila v Šumperku s nováčkem ligy

4.kolo, středa 23.9.2020, Šumperk - Slavia

Branky

Šumperk

2. Kafka (Vlček, Doležal), 33. Šteiner (Kuťák, Novák), 37. Kružík (Doležal, Vampola), 53. Šmerha (Hejda, Vampola)

Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Měkýš, Polák
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:2

V oslabení: 0:1
Střely na branku: 18:25

Sestavy

Šumperk

Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Weintritt, Věntus – Baláž, Milfait, Jaroš – Kratochvíl, Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera.

Michajlov - Buchta, Novák, Gaspar, Veber, Jeřábek, Antoš, Hejda – Kuťák, Vampola, Šmerha – Doležal, Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Ondráček, Brož, Petrov.

Výborně! Slavia proti Šumperku navázala na výhry s Kladnem a se Sokolovem a opět oslavila triumf. Draky červenobílí rozstříleli čtyřmi góly, když se postupně trefili Petr Kafka, David Šteiner, Daniel Kružík a Tomáš Šmerha.

V Šumperku se takřka ještě ani nerozběhla časomíra a slávisté už se mohli radovat z první trefy. Vlček skvěle nabil zpoza branky Petru Kafkovi, který si najel mezi kruhy a nekompromisně poslal kotouč za Peksova záda.

Následně se osmělil i kapitán Novák, jeho projektil z levého kruhu však domácí brankář vytěsnil pomocí betonu. O pár minut později maskovaného muže prověřil tvrdou střelou z první Doležal. Peksa si ale i tentokrát připsal úspěšný zákrok.

Na startu prostřední periody potěšili pěknou akcí domácí fanoušky také Draci. Nepokoj obdržel parádní přihrávku před červenobílou branku, předvedl stahovačku a zacílil. Ve velké šanci ho však Michajlov bravurně vychytal. Ve 33. minutě se přihlásili o slovo opět slávisté. Novák nahrál Kuťákovi na pravý kruh, ten ještě posunul před branku na Davida Šteinera a slávistická třináctka propálila Peksu pohotovou dělovkou z mezikruží.

V čase 36:19 se skóre měnilo potřetí. Hosté předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci stál Daniel Kružík, který střelou z oblasti mezi kruhy rozvlnil síť dračí klece. Slávisté byli při střelecké chuti i v závěrečném dějství. Gaspar zkoušel překvapit Peksu ranou z otočky, ale přestřelil. Novákův projektil od modré zase skončil v lapačce šumperského brankáře.

Na druhé straně se ocitl v dobré pozici Milfait, s jeho pokusem od modré si ale Michajlov poradil. V průběhu 53. minuty Slavia odskočila na rozdíl čtyř branek. Vampola vyslal do samostatného úniku Tomáše Šmerhu, který bleskurychle přejel takřka celé kluziště a ranou nad Peksův beton dodal vysokému vítězství sladkou tečku. Víc už se toho na šumperské ledové ploše nestalo a Slavia si odvezla tirumf 4:0.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...