ZÁPASY

4:3sn
1:1, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky

20. Šmerha (Jeřábek, Kuťák), 27. Kružík (Vlček, Jeřábek), 43. Šmerha (Vampola), rozh. náj. Kuťák

Vrchlabí

6. Chrtek (Nouza), 39. Nouza (Chrtek, Niko), 44. Linhart (Heřman, Nouza)

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Beneš, Horažďovský
Vyloučení: 4:8, navíc Šteiner (SLA) 5 a 20 min. a Kajínek (VRC) 10 min.
Využití: 1:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 33:35

Sestavy

Michajlov – Buchta, Novák (C), Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, Duda – Kuťák, Vampola, Šmerha – Doležal (A), Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Tomica, Petrov, Ondráček.

Vrchlabí

Klouček – Kajínek, Niko, Linhart (A), Oliva, Bučko, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.

Hokejisté Slavie vyhráli čtvrtý zápas v řadě, v Edenu porazili Vrchlabí 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd vstřelil Filip Kuťák, o dvě branky v základní hrací době se postaral Tomáš Šmerha.

Začátek utkání byl plný nepřesností, ale postupem času si Vrchlabí vytvořilo několik šancí, které skvěle vychytal Martin Michajlov. V šesté minutě se hosté dostali do vedení, úvodní branku utkání vstřelil Ondřej Chrtek.

Kuťák vypíchl puk jednomu z obránců, ale do větší šance se nedostal. Do velké šance unikal Urban, který vůbec netrefil branku Michajlova. Minutu před koncem mohl mít velkou šanci Šteiner, do zakončení se ale nedostal. Závěr třetiny se Slavii skvěle povedl, v poslední vteřině vyrovnal Tomáš Šmerha.

Vrchlabí vlétlo do druhé třetiny, ve výhodě vyslali hosté nebezpečnou střelu, tu dokázal Michajlov vyrazit. Po úvodním tlaku soupeře se Slavia v přesilové hře prosadila. Po kombinaci Jeřábka, Vlčka a Daniela Kružíka zakončil třetí jmenovaný přesně. Tvrdou ranou prověřil brankáře Kloučka Šmerha. Šest minut před koncem druhé části hry byl vyloučen David Šteiner do konce utkání a Stadion měl k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, kterou dokázal využít a srovnal na 2:2.

Krátce po začátku třetí třetiny šla Slavia opět do vedení, svůj druhý gól v zápase vstřelil Tomáš Šmerha. Stadion dokázal na gól rychle odpovědět. Na 3:3 vyrovnal tvrdou ránou od modré čáry Tomáš Linhart. Slavia propadla a dva hráči soupeře jeli sami na Michajlova, ten ale proti střele z kruhu zasáhl. Vampola objel branku, nahrál na modrou čáru Gasparovi, který trefil brankáře pouze do hrudi.

Za stavu 3:3 se hrál hokej ze strany na stranu, oba týmy měly několik šancí, kterými mohly zvrátit vývoj utkání na svou stranu, ale neproměnily je. Tři minuty před koncem došlo na výměnu názorů mezi Kružíkem a Linhartem, k větší bitce ale nedošlo. V závěru třetí třetiny se nic nestalo a utkání tak zamířilo do prodloužení.

V prodloužení se dostala Slavia do několika stoprocentních šancí, ale žádnou nevyužila, a tak následovaly samostatné nájezdy. Nájezdy za Slavii proměnili Filip Kuťák, Daniel Kružík a Petr Kafka, soupeře naopak vychytal Michajlov. Slavia se tak může radovat ze čtvrtého vítězství v řadě.

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.