23. říjen

4:3sn
1:1, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky

20. Šmerha (Jeřábek, Kuťák), 27. Kružík (Vlček, Jeřábek), 43. Šmerha (Vampola), rozh. náj. Kuťák

Vrchlabí

6. Chrtek (Nouza), 39. Nouza (Chrtek, Niko), 44. Linhart (Heřman, Nouza)

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Beneš, Horažďovský
Vyloučení: 4:8, navíc Šteiner (SLA) 5 a 20 min. a Kajínek (VRC) 10 min.
Využití: 1:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 33:35

Sestavy

Michajlov – Buchta, Novák (C), Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, Duda – Kuťák, Vampola, Šmerha – Doležal (A), Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Tomica, Petrov, Ondráček.

Vrchlabí

Klouček – Kajínek, Niko, Linhart (A), Oliva, Bučko, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.

Hokejisté Slavie vyhráli čtvrtý zápas v řadě, v Edenu porazili Vrchlabí 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd vstřelil Filip Kuťák, o dvě branky v základní hrací době se postaral Tomáš Šmerha.

Začátek utkání byl plný nepřesností, ale postupem času si Vrchlabí vytvořilo několik šancí, které skvěle vychytal Martin Michajlov. V šesté minutě se hosté dostali do vedení, úvodní branku utkání vstřelil Ondřej Chrtek.

Kuťák vypíchl puk jednomu z obránců, ale do větší šance se nedostal. Do velké šance unikal Urban, který vůbec netrefil branku Michajlova. Minutu před koncem mohl mít velkou šanci Šteiner, do zakončení se ale nedostal. Závěr třetiny se Slavii skvěle povedl, v poslední vteřině vyrovnal Tomáš Šmerha.

Vrchlabí vlétlo do druhé třetiny, ve výhodě vyslali hosté nebezpečnou střelu, tu dokázal Michajlov vyrazit. Po úvodním tlaku soupeře se Slavia v přesilové hře prosadila. Po kombinaci Jeřábka, Vlčka a Daniela Kružíka zakončil třetí jmenovaný přesně. Tvrdou ranou prověřil brankáře Kloučka Šmerha. Šest minut před koncem druhé části hry byl vyloučen David Šteiner do konce utkání a Stadion měl k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, kterou dokázal využít a srovnal na 2:2.

Krátce po začátku třetí třetiny šla Slavia opět do vedení, svůj druhý gól v zápase vstřelil Tomáš Šmerha. Stadion dokázal na gól rychle odpovědět. Na 3:3 vyrovnal tvrdou ránou od modré čáry Tomáš Linhart. Slavia propadla a dva hráči soupeře jeli sami na Michajlova, ten ale proti střele z kruhu zasáhl. Vampola objel branku, nahrál na modrou čáru Gasparovi, který trefil brankáře pouze do hrudi.

Za stavu 3:3 se hrál hokej ze strany na stranu, oba týmy měly několik šancí, kterými mohly zvrátit vývoj utkání na svou stranu, ale neproměnily je. Tři minuty před koncem došlo na výměnu názorů mezi Kružíkem a Linhartem, k větší bitce ale nedošlo. V závěru třetí třetiny se nic nestalo a utkání tak zamířilo do prodloužení.

V prodloužení se dostala Slavia do několika stoprocentních šancí, ale žádnou nevyužila, a tak následovaly samostatné nájezdy. Nájezdy za Slavii proměnili Filip Kuťák, Daniel Kružík a Petr Kafka, soupeře naopak vychytal Michajlov. Slavia se tak může radovat ze čtvrtého vítězství v řadě.

Autor Matyáš Kainz
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...