23. říjen

6.kolo, středa 16.9.2020, Kladno - Slavia

Branky

Kladno

32. Bláha (Pitule, Hajný), 41. Melka (Kubík, Kehar)

8. Kuťák (Kružík, Bednář), 10. Vlček (Vampola, Veber), 19. Vampola (Gaspar, Veber), 60. Bednář (Kružík, Kuťák)

Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Flegl
Vyloučení: 11:12
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:21

Sestavy

Kladno

Košarišťan – Kehar (A), Zelingr, Frye, Mikliš, Ticháček, V. Sorokin, Štochl – Kubík, Plekanec (C), Melka – Bílek, Račuk (A), Guman – Hajný, Pitule, Bláha – Hlava, Šapovaliv, Filip.

Michajlov – Hejda, J. Novák (C), Gaspar, Veber, D. Krejčí, Antoš, Steinocher – Vlček, Vampola, Šmerha – Kuťák, Bednář, Kružík – M. Ondráček (A), Všetečka, Šteiner – Havrda, Slavíček, Jar. Brož.

Paráda! Sešívaní získali první cenný skalp nové sezony, když porazili kladenské Rytíře 4:2. Cestu za triumfem odstartovali třemi góly Kuťák, Vlček a Vampola. Soupeř se pak dostal na dostřel, ale zápasu dal nakonec vítězné razítko čtvrtou trefou Bednář.

Slávisté se z úvodní prohry sezony velice rychle oklepali a v duelu s favorizovaným Kladnem udeřili hned na začátku pověstný hřebíček na hlavičku. Zkraje 8. minuty totiž Kružík skvěle nabil Filipu Kuťákovi, a ten nekompromisní ranou z pravého kruhu poslal sešívané do vedení.

Červenobílý celek zůstal i nadále při střelecké chuti a o necelé tři minuty později navýšil hubený náskok. Po Vampolově pasu na vrchol pravého kruhu se do puku opřel Filip Vlček a jeho povedený projektil rozvlnil síť Košarišťanovy klece.

Následně se na druhé straně blýskl Michajlov, Kladenští ujeli ve dvou a Frye prudce vypálil. Na sešívaného brankáře si ale nepřišel. V čase 18:28 ukázal zaplněným ochozům své umění Petr Vampola. Ostřílený matador zpracoval na levé straně kluziště přihrávku od Gaspara a vyrazil v samostatném úniku na kladenskou svatyni. Svou sóloakci nakonec vyšperkoval střelou mezi Košarišťanovy betony a Slavia odskočila na rozdíl tří branek.

Chvíli poté, co se základní část přehoupla do druhé poloviny, se mohli radovat z gólu také Rytíři. V čase 31:10 se v nepřehledné skrumáži před Michajlovovou klecí pohotově zorientoval Štěpán Bláha a zblízka doklepl puk za brankovou čáru.

Vstřelená branka domácí mužstvo povzbudila a Michajlov se musel v brankovišti hodně otáčet, aby neinkasoval. Postupně si poradil se dvěma Bílkovými pokusy i Fryeho nebezpečnou střelou. Na startu závěrečné periody už ale kapituloval. Po Keharově dělovce se odraženého puku zmocnil Kubík, který zadovkou našel mezi kruhy najíždějícího Antonína Melky, a ten v mžiku propálil sešívaného gólmana.

Když se Kladenští dostali na dostřel jediné trefy, vrhli všechny síly do útoku. A Michajlov měl opět plné ruce práce. Gumanovou ránu dokázal vyrazit ramenem do ochranné sítě, při pokusu Kubíka ho následně zachránila tyčka. Těsně před sirénou to Rytíři zkusili bez brankáře, toho ale využil slávistický Jaroslav Bednář a gólém do prázdné branky zpečetil skóre utkání. Slavia tak porazila Kladno 4:2.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): „Jsem maximálně spokojený jak s výsledkem, tak se třemi body. Povedla se nám první třetina – první tři střely, tři góly. Pak už jsme to odbojovali a odmakali na počet hráčů, který máme. Kluci zaslouží veliký dík za odvedenou práci.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Hokej se hraje šedesát minut a my hráli stěží třicet. Takhle prostě nemůžeme hrát... Proto Slavia vyhrála.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...