ZÁPASY

6.kolo, středa 16.9.2020, Kladno - Slavia

Branky

Kladno

32. Bláha (Pitule, Hajný), 41. Melka (Kubík, Kehar)

8. Kuťák (Kružík, Bednář), 10. Vlček (Vampola, Veber), 19. Vampola (Gaspar, Veber), 60. Bednář (Kružík, Kuťák)

Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Flegl
Vyloučení: 11:12
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:21

Sestavy

Kladno

Košarišťan – Kehar (A), Zelingr, Frye, Mikliš, Ticháček, V. Sorokin, Štochl – Kubík, Plekanec (C), Melka – Bílek, Račuk (A), Guman – Hajný, Pitule, Bláha – Hlava, Šapovaliv, Filip.

Michajlov – Hejda, J. Novák (C), Gaspar, Veber, D. Krejčí, Antoš, Steinocher – Vlček, Vampola, Šmerha – Kuťák, Bednář, Kružík – M. Ondráček (A), Všetečka, Šteiner – Havrda, Slavíček, Jar. Brož.

Paráda! Sešívaní získali první cenný skalp nové sezony, když porazili kladenské Rytíře 4:2. Cestu za triumfem odstartovali třemi góly Kuťák, Vlček a Vampola. Soupeř se pak dostal na dostřel, ale zápasu dal nakonec vítězné razítko čtvrtou trefou Bednář.

Slávisté se z úvodní prohry sezony velice rychle oklepali a v duelu s favorizovaným Kladnem udeřili hned na začátku pověstný hřebíček na hlavičku. Zkraje 8. minuty totiž Kružík skvěle nabil Filipu Kuťákovi, a ten nekompromisní ranou z pravého kruhu poslal sešívané do vedení.

Červenobílý celek zůstal i nadále při střelecké chuti a o necelé tři minuty později navýšil hubený náskok. Po Vampolově pasu na vrchol pravého kruhu se do puku opřel Filip Vlček a jeho povedený projektil rozvlnil síť Košarišťanovy klece.

Následně se na druhé straně blýskl Michajlov, Kladenští ujeli ve dvou a Frye prudce vypálil. Na sešívaného brankáře si ale nepřišel. V čase 18:28 ukázal zaplněným ochozům své umění Petr Vampola. Ostřílený matador zpracoval na levé straně kluziště přihrávku od Gaspara a vyrazil v samostatném úniku na kladenskou svatyni. Svou sóloakci nakonec vyšperkoval střelou mezi Košarišťanovy betony a Slavia odskočila na rozdíl tří branek.

Chvíli poté, co se základní část přehoupla do druhé poloviny, se mohli radovat z gólu také Rytíři. V čase 31:10 se v nepřehledné skrumáži před Michajlovovou klecí pohotově zorientoval Štěpán Bláha a zblízka doklepl puk za brankovou čáru.

Vstřelená branka domácí mužstvo povzbudila a Michajlov se musel v brankovišti hodně otáčet, aby neinkasoval. Postupně si poradil se dvěma Bílkovými pokusy i Fryeho nebezpečnou střelou. Na startu závěrečné periody už ale kapituloval. Po Keharově dělovce se odraženého puku zmocnil Kubík, který zadovkou našel mezi kruhy najíždějícího Antonína Melky, a ten v mžiku propálil sešívaného gólmana.

Když se Kladenští dostali na dostřel jediné trefy, vrhli všechny síly do útoku. A Michajlov měl opět plné ruce práce. Gumanovou ránu dokázal vyrazit ramenem do ochranné sítě, při pokusu Kubíka ho následně zachránila tyčka. Těsně před sirénou to Rytíři zkusili bez brankáře, toho ale využil slávistický Jaroslav Bednář a gólém do prázdné branky zpečetil skóre utkání. Slavia tak porazila Kladno 4:2.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): „Jsem maximálně spokojený jak s výsledkem, tak se třemi body. Povedla se nám první třetina – první tři střely, tři góly. Pak už jsme to odbojovali a odmakali na počet hráčů, který máme. Kluci zaslouží veliký dík za odvedenou práci.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Hokej se hraje šedesát minut a my hráli stěží třicet. Takhle prostě nemůžeme hrát... Proto Slavia vyhrála.“

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.