ZÁPASY

První domácí výhra po pauze! Slavia rozstřílela Třebíč

14.kolo, čtvrtek 3.12.2020, Slavia - Třebíč

Branky

7. Vampola (Šmerha, Gaspar), 15. Veber, 31. Kuťák, 33. Všetečka (Tomica, D. Krejčí), 37. J. Novák (Vampola), 47. Vampola (Kafka, Šmerha), 57. Šteiner (Kuťák)

25. Vodný

Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Bělohlav, Jindra
Vyloučení: 4:5
Využití: 0:0

V oslabení: 1:0
Střely na branku: 32:21

Sestavy

Michajlov – Buchta, Novák, Krejčí, Barák, Gaspar, Veber, Hejda – Kafka, Vampola, Šmerha – Tomica, Vlček, Všetečka – Doležal, Kuťák, Šteiner – Brož

Třebíč

Jekel (21. Mičán) – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Valík

Sešívaní se po pauze představili poprvé doma. S Třebíčí se jim dařilo skvěle. Hosté sice snížili na 1:2, ale slávisté přidali dalších pět branek a zvítězili vysoko 7:1.

Sešívaní vstoupili do utkání aktivněji, první velkou šanci si po čtyřech minutách vytvořil Filip Vlček, ale trefil pouze beton brankáře Jekela. O dorážku se ještě pokoušel Robin Všetečka, ale na puk nedosáhl.

Po necelých sedmi minutách Slavia zúročila dobrý vstup do utkání. Po velkém závaru dotlačil puk do branky Petr Vampola.

V polovině první třetiny si i hokejisté Třebíče vypracovali velké šance, skvělými zákroky se ale blýskl Martin Michajlov. Během přesilové hry si Tomáš Šmerha obhodil obránce, ale jeho střela skončila pouze na masce brankáře soupeře.

Chvíli po přesilové hře se domácí podruhé prosadili. Svou druhou branku po restartu soutěže dal Václav Veber. Třebíčští se snažili stav utkání před koncem první třetiny změnit, ale všechny šance, včetně té bývalého slávisty Krliše, neproměnili.

Třebíč po první třetině vystřídala brankáře, Pavla Jekela nahradil Jan Mičán. Po dvou a půl minutách druhé třetiny měl velkou šanci Petr Vampola. Puk ale neskončil za zády sedícího brankáře Mičána.

Po necelých pěti minutách druhé dvacetiminutovky Třebíč snížila na 1:2, v chumlu se nejrychleji zorientoval Michal Vodný. Hosté poté měli k dispozici přesilové hry, ale jejich šance zastavil Michajlov. Byli to tak slávisté, kterým se podařilo ve 31. minutě znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Chybu v rozehrávce využil přesnou střelou Filip Kuťák.

V krátkém časovém sledu vsítili sešívaní další branku, Marek Tomica krásně našel Robina Všetečku, který udělal kličku do bekhendu a zakončil do prázdné branky. Tři minuty před koncem druhé třetiny se Petr Vampola zbavil tří hráčů, nahrál na modrou čáru Janu Novákovi, ten se tvrdou ranou k tyči nemýlil a zvýšil na 5:1.

Ve třetí třetině kontrolovali domácí hru a soupeře k ničemu nepouštěli. Dvě branky přidali Petr Vampola s Davidem Šteinerem a korunovali vysoké vítězství 7:1.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Zápas se mi hodnotí lehce, vyhráli jsme 7:1. V uzovovkách to byl poklidný zápas, určitě rozhodl náš třetí gól v oslabení. Uklidnil nás. Pak jsme hráli vlastní hru, nacvičené věci, to, co trénujeme. Kluci si to vyzkoušeli a ověřili si, co funguje. Za tenhle výsledek jsem rád, protože jsem se zápasu velice obával, ale nakonec to dopadlo šťastně pro nás.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetinu jsme prohráli 0:2. Udělali jsme nějaké změny, dali jsme kontaktní gól a v přesilové hře jsme trefili tyčku. Místo srovnání jsme pak udělali individuální chybu a inkasovali třetí gól ve vlastní přesilovce. Pak se nám to trochu sesypalo. Nemůžu říct, že by se kluci nesnažili, ale v přemíře snahy jsme dělali chyby, které nechceme, a soupeř je trestal. Šance jsme měli, ale bohužel nám tam dneska nespadly. Soupeř byl efektivnější a lepší v osobních soubojích a zaslouženě vyhrál.

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.