23. říjen

První domácí výhra po pauze! Slavia rozstřílela Třebíč

14.kolo, čtvrtek 3.12.2020, Slavia - Třebíč

Branky

7. Vampola (Šmerha, Gaspar), 15. Veber, 31. Kuťák, 33. Všetečka (Tomica, D. Krejčí), 37. J. Novák (Vampola), 47. Vampola (Kafka, Šmerha), 57. Šteiner (Kuťák)

25. Vodný

Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Bělohlav, Jindra
Vyloučení: 4:5
Využití: 0:0

V oslabení: 1:0
Střely na branku: 32:21

Sestavy

Michajlov – Buchta, Novák, Krejčí, Barák, Gaspar, Veber, Hejda – Kafka, Vampola, Šmerha – Tomica, Vlček, Všetečka – Doležal, Kuťák, Šteiner – Brož

Třebíč

Jekel (21. Mičán) – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Valík

Sešívaní se po pauze představili poprvé doma. S Třebíčí se jim dařilo skvěle. Hosté sice snížili na 1:2, ale slávisté přidali dalších pět branek a zvítězili vysoko 7:1.

Sešívaní vstoupili do utkání aktivněji, první velkou šanci si po čtyřech minutách vytvořil Filip Vlček, ale trefil pouze beton brankáře Jekela. O dorážku se ještě pokoušel Robin Všetečka, ale na puk nedosáhl.

Po necelých sedmi minutách Slavia zúročila dobrý vstup do utkání. Po velkém závaru dotlačil puk do branky Petr Vampola.

V polovině první třetiny si i hokejisté Třebíče vypracovali velké šance, skvělými zákroky se ale blýskl Martin Michajlov. Během přesilové hry si Tomáš Šmerha obhodil obránce, ale jeho střela skončila pouze na masce brankáře soupeře.

Chvíli po přesilové hře se domácí podruhé prosadili. Svou druhou branku po restartu soutěže dal Václav Veber. Třebíčští se snažili stav utkání před koncem první třetiny změnit, ale všechny šance, včetně té bývalého slávisty Krliše, neproměnili.

Třebíč po první třetině vystřídala brankáře, Pavla Jekela nahradil Jan Mičán. Po dvou a půl minutách druhé třetiny měl velkou šanci Petr Vampola. Puk ale neskončil za zády sedícího brankáře Mičána.

Po necelých pěti minutách druhé dvacetiminutovky Třebíč snížila na 1:2, v chumlu se nejrychleji zorientoval Michal Vodný. Hosté poté měli k dispozici přesilové hry, ale jejich šance zastavil Michajlov. Byli to tak slávisté, kterým se podařilo ve 31. minutě znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Chybu v rozehrávce využil přesnou střelou Filip Kuťák.

V krátkém časovém sledu vsítili sešívaní další branku, Marek Tomica krásně našel Robina Všetečku, který udělal kličku do bekhendu a zakončil do prázdné branky. Tři minuty před koncem druhé třetiny se Petr Vampola zbavil tří hráčů, nahrál na modrou čáru Janu Novákovi, ten se tvrdou ranou k tyči nemýlil a zvýšil na 5:1.

Ve třetí třetině kontrolovali domácí hru a soupeře k ničemu nepouštěli. Dvě branky přidali Petr Vampola s Davidem Šteinerem a korunovali vysoké vítězství 7:1.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Zápas se mi hodnotí lehce, vyhráli jsme 7:1. V uzovovkách to byl poklidný zápas, určitě rozhodl náš třetí gól v oslabení. Uklidnil nás. Pak jsme hráli vlastní hru, nacvičené věci, to, co trénujeme. Kluci si to vyzkoušeli a ověřili si, co funguje. Za tenhle výsledek jsem rád, protože jsem se zápasu velice obával, ale nakonec to dopadlo šťastně pro nás.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetinu jsme prohráli 0:2. Udělali jsme nějaké změny, dali jsme kontaktní gól a v přesilové hře jsme trefili tyčku. Místo srovnání jsme pak udělali individuální chybu a inkasovali třetí gól ve vlastní přesilovce. Pak se nám to trochu sesypalo. Nemůžu říct, že by se kluci nesnažili, ale v přemíře snahy jsme dělali chyby, které nechceme, a soupeř je trestal. Šance jsme měli, ale bohužel nám tam dneska nespadly. Soupeř byl efektivnější a lepší v osobních soubojích a zaslouženě vyhrál.

Autor Matyáš Kainz
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...