23. říjen

První výhra v novém roce. Slávisté deklasovali Kadaň

19.kolo, sobota 9.1.2021, Slavia - Kadaň

Branky

12. Gaspar (Kuťák, Doležal), 26. Vlček (Bednář, Krejčí), 28. Vlček (Kružík, Všetečka), 29. Všetečka (Tomica), 30. Kružík (Kuťák), 35. Kafka (Vlček), 51. Kafka (Gaspar, Bednář)

5. Svoboda

Rozhodčí: Doležal, Zavřel – Bělohlav, Jindra
Vyloučení: 3:4
Využití: 3:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 44:29

Sestavy

Michajlov – Krejčí, Novák, Buchta, Hejda, Gaspar, Veber, Duda – Kafka, Bednář, Vlček – Doležal, Kuťák, Kružík – Tomica, Všetečka, Šteiner – Ondráček, Petrov, Brož

Kadaň

R. Běhula (24. Hanuljak) – Havel, Trefný, T. Běhula, Kubát, Kottek, Seemann, Karmaškov – Havlín, Chlouba, Zabloudil – Koblížek, Svoboda, Houška – Homer, Kulich, Bačo – Bucek, Hradecký, Veselý

První domácí zápas po vánoční pauze přinesl slávistům první vítězství v novém roce. V Edenu si poradili s poslední Kadaní. Sešívaní se nenechali rozhodit úvodním vlastním gólem, průběh duelu otočili a nakonec dokráčeli k výhře 7:1. Dva a góly asistenci shodně zaznamenali Filip Vlček a Petr Kafka.

Trhači přijeli do Edenu jako papíroví outsideři, v sezoně zatím vyhráli pouhé čtyři zápasy a krčí se na poslední příčce Chance ligy. Přesto to byl jejich útočník Jan Svoboda, komu rozhodčí připsali první branku. Ve skutečnosti se jednalo o vlastní gól slávistů, který si nešťastně po vhazování vstřelil Tadeáš Hejda.

Sešívaní se však z nepříjemného vstupu rychle oklepali a postupně začali na ledě dominovat. Jejich tlaku odolávali hosté do přesilovky ve 12. minutě – Michael Gaspar po vyhraném buly na nic nečekal a dělovkou od modré srovnal skóre na 1:1. V závěru úvodní dvacetiminutovky zahrozili ještě Kuťák s Vlčkem, ani jeden však Běhulu puk nedostal.

Ve druhé třetině domácí odskočili

To se ve druhé třetině změnilo. Slávisté šlápli na plyn a Kadaň se téměř nedostala ze svého obranného pásma. Výsledkem bylo nakonec pět vstřelených branek, z nichž čtyři vtěsnali sešívaní do úseku mezi 26. a 30. minutou.

První branku dal po krásné akci první formace Filip Vlček, jemuž předložil puk do výhodné pozice Jaroslav Bednář – Vlček se nemýlil a nově vystřídavšího brankáře Hanuljaka prostřelil. O dvě minuty později hráli červenobílí další početní výhodu a opět ji velmi rychle využili. Rychlá kombinace Všetečky a Kružíka skončila v mezikruží u Vlčka, který poslal domácí do dvoubrankového vedení.

O 70 sekund později se ke slovu dostala i čtvrtá formace. Marek Tomica našel přesným pasem zpoza branky Robina Všetečku, proti jehož střele už nestihl Hanuljak zareagovat. Pátou branku přidala druhá lajna sešívaných – Filip Kuťák vyhrál dopředu vhazování a na druhé straně brankoviště našel volného a zakončujícího Daniela Kružíka.

I s pohodlným vedením nepřestávala Slavia v ofenzivních akcích, ba naopak. Buchtova střela sice Hanuljakovi propadla, ale nakonec v brance neskončila, to už však neplatilo po kuriózní akci první lajny. Filip Vlček přehodil puk zpoza branky do prostoru v brankovišti, kde se nejrychleji zorientoval Petr Kafka a natřikrát nakonec doklepl kotouč do sítě.

Kafka se postarali o jediný gól třetí třetiny. Slávistický kanonýr využil v 51. minutě přesilovou hru, když si najel na pravý kruh a tvrdou ranou pod horní tyč definitivně pečetil vítězství 7:1. Další zápas čeká svěřence Martina Štrby v úterý, na domácím ledě vyzvou Porubu.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Byl velice těžký, protože Kadaň dobře bránila. Do šancí jsme se dostávali, ale gólman jim chytal skvěle. První nešťastný gól nám moc nenahrál, ale od druhé třetiny jsme to prostřelili a proměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. Myslím si, že jsme dávali hezké góly po hezkých akcích. Trochu mě mrzí, že koncentrace ustoupila a dělali jsme zbytečné chyby. Celkově si myslím, že jsme hráli to, co jsme si řekli na trénincích. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): Vyrovnaný zápas jsme drželi až do zranění gólmana. Výsledkově, ne herně, protože domácí byli lepší, ale gólman nás udržel. Bohužel než se Hanuljak stihl zahřát, tak dostal tři góly a bylo po zápase. Domácí byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli. My jsme se do šancí vůbec nedostávali, domácí si dali vlastní gól. Neměli jsme nárok tady uspět.

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...