ZÁPASY

20.kolo, středa 13.1.2021, Sokolov - Slavia

Branky

Sokolov

5. D. Tůma (M. Kadlec, Vracovský), 11. Vracovský (D. Tůma, Kverka), 12. Šik (T. Rohan), 16. Kverka (Vracovský, Osmík), 24. M. Kadlec (Gut, Vracovský), 29. Gut (Kulhánek), 33. Švec (T. Rohan)

Rozhodčí: Kostourek, Petružálek – Belko, Kokrment
Vyloučení: 6:4
Využití: 2:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 22:20

Sestavy

Sokolov

Neužil – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, D. Zeman, A. Rulík, Kulhánek – Vracovský, Kverka (A), Osmík – M. Kadlec, Gut, D. Tůma – Švec, T. Rohan (C), Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Michajlov (12.–33. Málek) – D. Krejčí, J. Novák (C), T. Duda, Buchta, Hovorka, Veber, Němeček – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kružík – Kafka, Vlček, Šteiner (A) – J. Doležal, Všetečka, Jar. Brož – Tomica, Petrov, M. Ondráček.

Slávisté se Sokolovem odehráli nepovedený zápas a padli na ledě soupeře vysokým rozdílem 0:7. Baník načal cestu za výhrou už v první třetině, kdy dokázal čtyřikrát skórovat. I když se Slavia navzdory okleštěné sestavě snažila držet krok, nepovedlo se jí vsítit ani jeden gól. Sokolovští naopak přidali další tři trefy a sešívaní opět prohráli.

Slavii se vstup do zápasu na ledě Sokolova příliš nepovedl a od 5. minuty prohrávala 0:1. V čase 04:20 nahrál Vracovský od levého mantinelu Kadlecovi. Ten z oblasti kruhu ještě posunul kotouč na najíždějícího Davida Tůmu, jenž tváří v tváři Michajlovovi nezklamal a poslal domácí do vedení.

V polovině prvního dějství získal Baník po Kružíkově podrážení výhodu přesilové hry, kterou takřka okamžitě využil. Tůma nabil od pravé tyčky napříč brankovištěm Tomáši Vracovskému. Sokolovský útočník nezaváhal a ranou ze spodní hranice levého kruhu rozvlnil síť sešívané klece.

O sedmnáct vteřin později se domácí celek radoval potřetí. Šik a Rohan se rozjeli dopředu v přečíslení dva na jednoho, po pěkné nahrávce se ke kotouči dostal na pravém kruhu prvně jmenovaný Otakar Šik a prudkou dělovkou nedal Michajlovovi šanci.

Slávistický brankář po třetí kapitulaci opustil klec, kde ho vystřídal Roman Málek. Ani ten ale čisté konto neudržel. V čase 15:17 po pěkné kombinaci se svými spoluhráči vypálil z pravého kruhu Jaromír Kverka a zvýraznil sokolovský náskok.

Při střelecké chuti byli domácí i zkraje druhé třetiny. Ve 24. minutě se do statistik zapsal exslávista Martin Kadlec, když po přihrávce zpoza branky překonal Málka projektilem z pravého kruhu. V čase 28:33 navíc Sokolovští vyrazili do rychlého protiútoku, Kulhánek naservíroval kotouč Michalu Gutovi, a ten střelou z těsné blízkosti pohodlně zavěsil.

Časomíra se znovu zastavila přesně v čase 33:00, kdy Baník přidal sedmou trefu. Ze středního pásma se až před červenobílou svatyni proháčkoval Marek Švec a prostrčil Málkovi kotouč mezi betony.

Po další inkasované brance se do sešívané klece opět vrátil Martin Michajlov a až do sirény za svá záda žádný pokus soupeře nepustil. V útoku se naopak v několika šancích blýskli slávisté, ani při jedné z možností ale nezvládli dopravit puk do sokolovské svatyně.

V průběhu závěrečného dějství mohl kosmeticky upravit skóre Kafka. S pokusem zpoza branky ale neuspěl. Následně se před Neužilem ocitl osamocený Doležal, domácí brankář ale jeho střelu vyrazil. Do konce zápasu už k vidění gól nebyl, a tak slávisté prohráli na ledě Sokolova 0:7.

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.