23. říjen

20.kolo, středa 13.1.2021, Sokolov - Slavia

Branky

Sokolov

5. D. Tůma (M. Kadlec, Vracovský), 11. Vracovský (D. Tůma, Kverka), 12. Šik (T. Rohan), 16. Kverka (Vracovský, Osmík), 24. M. Kadlec (Gut, Vracovský), 29. Gut (Kulhánek), 33. Švec (T. Rohan)

Rozhodčí: Kostourek, Petružálek – Belko, Kokrment
Vyloučení: 6:4
Využití: 2:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 22:20

Sestavy

Sokolov

Neužil – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, D. Zeman, A. Rulík, Kulhánek – Vracovský, Kverka (A), Osmík – M. Kadlec, Gut, D. Tůma – Švec, T. Rohan (C), Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Michajlov (12.–33. Málek) – D. Krejčí, J. Novák (C), T. Duda, Buchta, Hovorka, Veber, Němeček – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kružík – Kafka, Vlček, Šteiner (A) – J. Doležal, Všetečka, Jar. Brož – Tomica, Petrov, M. Ondráček.

Slávisté se Sokolovem odehráli nepovedený zápas a padli na ledě soupeře vysokým rozdílem 0:7. Baník načal cestu za výhrou už v první třetině, kdy dokázal čtyřikrát skórovat. I když se Slavia navzdory okleštěné sestavě snažila držet krok, nepovedlo se jí vsítit ani jeden gól. Sokolovští naopak přidali další tři trefy a sešívaní opět prohráli.

Slavii se vstup do zápasu na ledě Sokolova příliš nepovedl a od 5. minuty prohrávala 0:1. V čase 04:20 nahrál Vracovský od levého mantinelu Kadlecovi. Ten z oblasti kruhu ještě posunul kotouč na najíždějícího Davida Tůmu, jenž tváří v tváři Michajlovovi nezklamal a poslal domácí do vedení.

V polovině prvního dějství získal Baník po Kružíkově podrážení výhodu přesilové hry, kterou takřka okamžitě využil. Tůma nabil od pravé tyčky napříč brankovištěm Tomáši Vracovskému. Sokolovský útočník nezaváhal a ranou ze spodní hranice levého kruhu rozvlnil síť sešívané klece.

O sedmnáct vteřin později se domácí celek radoval potřetí. Šik a Rohan se rozjeli dopředu v přečíslení dva na jednoho, po pěkné nahrávce se ke kotouči dostal na pravém kruhu prvně jmenovaný Otakar Šik a prudkou dělovkou nedal Michajlovovi šanci.

Slávistický brankář po třetí kapitulaci opustil klec, kde ho vystřídal Roman Málek. Ani ten ale čisté konto neudržel. V čase 15:17 po pěkné kombinaci se svými spoluhráči vypálil z pravého kruhu Jaromír Kverka a zvýraznil sokolovský náskok.

Při střelecké chuti byli domácí i zkraje druhé třetiny. Ve 24. minutě se do statistik zapsal exslávista Martin Kadlec, když po přihrávce zpoza branky překonal Málka projektilem z pravého kruhu. V čase 28:33 navíc Sokolovští vyrazili do rychlého protiútoku, Kulhánek naservíroval kotouč Michalu Gutovi, a ten střelou z těsné blízkosti pohodlně zavěsil.

Časomíra se znovu zastavila přesně v čase 33:00, kdy Baník přidal sedmou trefu. Ze středního pásma se až před červenobílou svatyni proháčkoval Marek Švec a prostrčil Málkovi kotouč mezi betony.

Po další inkasované brance se do sešívané klece opět vrátil Martin Michajlov a až do sirény za svá záda žádný pokus soupeře nepustil. V útoku se naopak v několika šancích blýskli slávisté, ani při jedné z možností ale nezvládli dopravit puk do sokolovské svatyně.

V průběhu závěrečného dějství mohl kosmeticky upravit skóre Kafka. S pokusem zpoza branky ale neuspěl. Následně se před Neužilem ocitl osamocený Doležal, domácí brankář ale jeho střelu vyrazil. Do konce zápasu už k vidění gól nebyl, a tak slávisté prohráli na ledě Sokolova 0:7.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...