23. říjen

Střely na branku: 26:27

Sestavy

Poruba

Mustukovs – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák (C), Slavík, Dundáček, T. Voráček – Špaček, T. Jáchym, Endál (A) – Stloukal, Korkiakoski, Pořízek – Brodek, Kanko, J. Káňa (A) – Hotěk, M. Hlinka, Rudl.

Michajlov – Buchta, J. Novák (C), Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, D. Krejčí – Kafka, Vampola, Šmerha – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Tomica, Vlček, Šteiner – M. Ondráček, Petrov, Jar. Brož.

Skvěle! Slavia zvítězila pošesté v řadě a posunula se na druhé místo tabulky. Z ledu Poruby si odváží tři body za těsné vítězství 1:0. Utkání rozhodly přesilové hry, hosté dokázali jednu využít, naopak domácí se v ní neprosadili. Rozhodující trefu si připsal Petr Kafka.

Vstup do utkání vyšel lépe Porubě. V prvních minutách si domácí vytvořili několik šancí. O největší z nich se postaral Jakub Teper, který projel obranu hostů, ale bekhendem minul branku. Po úvodním tlaku se do velké šance dostala také Slavia. Po vyražené střele brankářem Mustukovsem dokázal Tomica ještě přihrát Vlčkovi, který netrefil odkrytou polovinu branky.

V osmé minutě se poprvé v zápase měnilo skóre. Jan Novák přihrál Petru Kafkovi, který od modré čáry tvrdě vystřelil do levého horního rohu soupeřovy branky. Po vedoucí brance byla Slavia při chuti, snažila se skóre navýšit, ale několik šancí neproměnila. V závěru první třetiny si zahráli domácí přesilovou hru, kterou i přes několik velkých šancí nevyužili, protože se vyznamenal skvěle chytající Martin Michajlov.

Na začátku druhé třetiny hráli slávisté přesilovou hru, ale druhý gól v ní nepřidali. Po návratu z trestné lavice měl Stloukal šanci, o dorážku se ještě snažil Korkiakoski, ale Michajlov nepustil puk za svá záda.

Hra se v polovině utkání vyrovnala, ale hrál se hokej ze strany na stranu s menšími šancemi. Hostující hokejisté měli výhodu třetí přesilové hry, v jejímž závěru ztratili puk na modré čáře a Stloukal unikal sám na Michajlova, který si na jeho střelu počkal lapačkou. Slavia se po chvíli také dostala do šance, Ondráček vystřelil z mezikruží, jenže trefil pouze brankáře Mustukovse. Před koncem druhého dějství měl velkou šanci Šmerha, který dostal přihrávku před poloprázdnou branku od Vampoly, jenže minul. Porubští mohli deset sekund před koncem vyrovnat, ale obránce Jeřábek je nepustil do zakončení a odehrál puk za branku.

Poruba se od začátku třetí třetiny hnala za vyrovnáním. Tomáš Jáchym vystřelil, a ještě několikrát dorážel, ale Martin Michajlov včas stáhl betony. Tomáš Šmerha vypíchl v oslabení kotouč a mohl unikat sám na branku, jenže na polovině kluziště zakopl a nic z toho nebylo.

Posledních sedm minut domácí tlačili a snažili se vyrovnat, dvě minuty před koncem nastřelili dokonce břevno. Žádnou ze svých šancí ale neproměnili a Slavia si tak odváží cenné tři body.

Autor Matyáš Kainz
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...