ZÁPASY

Střely na branku: 26:27

Sestavy

Poruba

Mustukovs – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák (C), Slavík, Dundáček, T. Voráček – Špaček, T. Jáchym, Endál (A) – Stloukal, Korkiakoski, Pořízek – Brodek, Kanko, J. Káňa (A) – Hotěk, M. Hlinka, Rudl.

Michajlov – Buchta, J. Novák (C), Gaspar, Hejda, Jeřábek, Antoš, D. Krejčí – Kafka, Vampola, Šmerha – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Tomica, Vlček, Šteiner – M. Ondráček, Petrov, Jar. Brož.

Skvěle! Slavia zvítězila pošesté v řadě a posunula se na druhé místo tabulky. Z ledu Poruby si odváží tři body za těsné vítězství 1:0. Utkání rozhodly přesilové hry, hosté dokázali jednu využít, naopak domácí se v ní neprosadili. Rozhodující trefu si připsal Petr Kafka.

Vstup do utkání vyšel lépe Porubě. V prvních minutách si domácí vytvořili několik šancí. O největší z nich se postaral Jakub Teper, který projel obranu hostů, ale bekhendem minul branku. Po úvodním tlaku se do velké šance dostala také Slavia. Po vyražené střele brankářem Mustukovsem dokázal Tomica ještě přihrát Vlčkovi, který netrefil odkrytou polovinu branky.

V osmé minutě se poprvé v zápase měnilo skóre. Jan Novák přihrál Petru Kafkovi, který od modré čáry tvrdě vystřelil do levého horního rohu soupeřovy branky. Po vedoucí brance byla Slavia při chuti, snažila se skóre navýšit, ale několik šancí neproměnila. V závěru první třetiny si zahráli domácí přesilovou hru, kterou i přes několik velkých šancí nevyužili, protože se vyznamenal skvěle chytající Martin Michajlov.

Na začátku druhé třetiny hráli slávisté přesilovou hru, ale druhý gól v ní nepřidali. Po návratu z trestné lavice měl Stloukal šanci, o dorážku se ještě snažil Korkiakoski, ale Michajlov nepustil puk za svá záda.

Hra se v polovině utkání vyrovnala, ale hrál se hokej ze strany na stranu s menšími šancemi. Hostující hokejisté měli výhodu třetí přesilové hry, v jejímž závěru ztratili puk na modré čáře a Stloukal unikal sám na Michajlova, který si na jeho střelu počkal lapačkou. Slavia se po chvíli také dostala do šance, Ondráček vystřelil z mezikruží, jenže trefil pouze brankáře Mustukovse. Před koncem druhého dějství měl velkou šanci Šmerha, který dostal přihrávku před poloprázdnou branku od Vampoly, jenže minul. Porubští mohli deset sekund před koncem vyrovnat, ale obránce Jeřábek je nepustil do zakončení a odehrál puk za branku.

Poruba se od začátku třetí třetiny hnala za vyrovnáním. Tomáš Jáchym vystřelil, a ještě několikrát dorážel, ale Martin Michajlov včas stáhl betony. Tomáš Šmerha vypíchl v oslabení kotouč a mohl unikat sám na branku, jenže na polovině kluziště zakopl a nic z toho nebylo.

Posledních sedm minut domácí tlačili a snažili se vyrovnat, dvě minuty před koncem nastřelili dokonce břevno. Žádnou ze svých šancí ale neproměnili a Slavia si tak odváží cenné tři body.

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.