23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
27.2.2021

Paráda! Slavia v Třebíči urvala triumf a má jisté předkolo play-off

31.kolo, sobota 27.2.2021, Třebíč - Slavia

Branky

27. Šťovíček (Bittner)

21. Kafka (Vampola, Šmerha), 30. Bednář (TS), 50. Bednář (Kuťák, Kafka)

Rozhodčí: Čech, Skopal – Kleprlík, Vašíček
Vyloučení: 3:6, navíc Veber (SLA) 10 min.
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 34:16

Sestavy

Třebíč

Jekel – Furch, Chalupa, Vodný (A), Vodička, Zukal, Tejnor – Psota, Bittner (A), Šťovíček – Kratochvil, Nedvídek (C), Beránek – Ferda, Michálek, Malý – Oščádal, Brabenec, Křehlík – Vedral.

Michajlov – Sedlák, Barák, Veber, Jeřábek, Novák (C), Krejčí, Duda – Šmerha, Vampola (A), Šteiner – Kuťák, Bednář (A), Kafka – Kružík, Poletín, Ondráček – Doležal, Vlček, Tomica.

Výborně! Slavia po prohře v Litoměřicích zabrala a na ledě Třebíče oslavila triumf. Cestu za výhrou slávisté odstartovali zkraje druhé třetiny, kdy skóre zápasu otevřel Kafka. Domácí sice brzy vyrovnali, pak se ale dvakrát trefil matador Jaroslav Bednář a červenobílí se mohli radovat z důležitého vítězství.

Na začátku duelu s Třebíčí byli aktivnější domácí, kteří hned po úvodním buly zasypali Michajlova sprškou střel. Zkraje 2. minuty se dostal do dobré palebné pozice exslávista Nedvídek, sešívaný brankář ale použil vyrážečku a dobrý pokus zneškodnil. Následně vypálil z mezikruží Beránek, jeho snahy i tentokrát ztroskotaly na úspěšném zákroku maskovaného muže v červenobílých barvách.

O chvíli později si Michajlov poradil i s Michálkovou střelou zblízka a následnou dorážkou. Špičkou lapačky vytěsnil také Šťovíčkův projektil. Na druhé straně se v průběhu 5. minuty zjevil před Jekelovou klecí Vlček, jenž chtěl zakončit pomocí teče, puk se ale odrazil mimo tři tyče.

Stejný hráč se u třebíčského brankoviště objevil i o pár okamžiků později, ani tentokrát kotouč za Jekelova záda nedopravil. Ve zbytku třetiny se oba celky předháněly v ofenzivních výpadech, ani jeden z nich však nedokázal skórovat, a tak se Slavia i její soupeř rozešli do kabin za bezbrankového stavu.

Sešívaní se ale už po 53 vteřinách prostřední periody mohli radovat. Petr Kafka obdržel výbornou přihrávku zleva, najel si až před Jekela a pohodlně zavěsil. Vedení však Slavii nevydrželo příliš dlouho. V čase 26:02 zavezl Bittner puk do útočného pásma, který následně zadovkou předal Šťovíčkovi. Ten okamžitě vystřelil a Michajlov jeho ránu pouze vyrazil. Odražený puk ale doputoval zpátky k Martinu Šťovíčkovi, který tentokrát zacílil zcela přesně.

Po faulu na slávistu Bednáře rozhodčí nařídili ve 30. minutě trestné střílení ve prospěch hostů. Exekuce se ujal faulovaný Jaroslav Bednář, jenž si nejdřív položil brankáře Jekela a následnou ranou z ostrého úhlu rozvlnil síť třebíčské svatyně.

V závěru druhé třetiny měl na holi vyrovnání Šťovíček, který dostal přihrávku za obranu a řítil se sám na Michajlova. V rozhodujícím momentu ale přestřelil. Časomíra odkrojila ze třetí periody pouhých dvacet vteřin, když měl Kružík možnost zvýraznit těsné vedení. Slávistický útočník se protlačil před třebíčskou klec a pokusil se zakončit. Kotouč ale zblízka za brankovou čáru nepropasíroval.

V čase 48:25 předvedl Michajlov zákrok z kategorie snů a připravil Horáckou Slavii o vyrovnání. Šťovíček se totiž zčistajasna ocitl na slávistickém brankovišti, vykouzlil bekhendovou kličku a vystřelil. Červenobílý brankář ale čaroval a velkou šanci zlikvidoval.

Statistiky zápasu se znovu měnily v 50. minutě, kdy Slavia navýšila náskok. Kuťák se prohnal po levé straně ledové plochy a naservíroval kotouč před branku, kam si nabruslil Jaroslav Bednář a po skvělé přihrávce zacílil k pravé tyči.

Tři minuty před sirénou to ještě zkusil benkhendovou střelou z bezprostřední blízkosti Šmerha, jeho rána ale orazítkovala tyčku. Třebíč přes veškeré snahy už žádnou branku nepřidala a Slavia tak zvítězila 3:1.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...