23. říjen

Sérii rozhodne pátý zápas! Slavia přemohla Třebíč

OF4, pondělí 15.3.2021, Slavia - Třebíč

Branky

12. Kružík (Bednář, Kafka), 23. Vampola (Doležal, Šteiner), 27. Vlček (Poletín, Kružík), 40. Novák (Bednář, Kafka)

Třebíč

10. Bittner (Psota, Nedbal), 32. Šťovíček, 52. Krliš (Bittner, Psota)

Rozhodčí: Pilný, Souček – Hnát, Šimánek
Vyloučení: 7:9, navíc Tejnor (TRE) 5 a 20 min
Využití: 2:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 41:19

Sestavy

Michajlov – Duda, Sedlák, Jeřábek, Říha, Krejčí, Novák, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Pšenička, Bednář, Šmerha – Vlček, Poletín, Kružík – Ondráček, Šteiner, Doležal.

Třebíč

Jekel – Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Beránek, Michálek, Ferda – Krliš, Bittner, Psota – Šťovíček, Nedvídek, Kratochvil – Křehlík, Malý, Hrubec – Oščádal.

Po nedělní prohře museli slávisté čelit mečbolu soupeře a utkání zvládli dovést do vítězného konce. V nervózním čtvrtém zápase zvítězili 4:3. Prosadili se Kružík, Vampola, Vlček a Novák.

Utkání začalo vyrovnaně, oba týmy si vytvořily nějaké šance, ale k většímu ohrožení branky nedošlo. Do velké příležitosti se po třech minutách hry dostal David Michálek, ale Martin Michajlov jeho forhendový blafák zneškodnil betonem.

V desáté minutě se Třebíč již prosadila v přesilové hře. Ladislav Bittner po dobré přihrávce Psoty zakončil z první a nedal domácímu brankáři šanci.

Slavia na inkasovanou branku za necelé dvě minuty odpověděla. Jaroslav Bednář v přesilové hře našel na brankovišti Daniela Kružíka, který jen nastavil hokejku a uklidil puk do prázdné branky.

Ve zbytku první třetiny se nenaskytly žádné velké šance, jen Filip Kuťák se dokázal natlačit před branku, ale bekhendem Pavla Jekela nepřekvapil.

Do druhé části hry vstoupili slávisté skvěle. Po necelých třech minutách se dostali do vedení, když Petr Vampola vystřelil na bližší tyč a překonal brankáře Třebíče podruhé. O čtyři minuty později se domácí radovali znovu. Po krásné kombinaci Daniela Kružíka, Michala Poletína a Filipa Vlčka se třetí jmenovaný trefil do odkryté branky.

Tomáš Šmerha mohl ještě navýšit skóre, jenže ho vychytal Pavel Jekel, který ukryl puk ve své lapačce. Třebíč poté snížila na 2:3. Slávisté tlačili hosty v pásmu, jenže po špatné přihrávce Jiřího Říhy ztratil puk na modré čáře David Šteiner a Martin Šťovíček se v úniku na Martina Michajlova nemýlil.

Těsně před koncem dostala Slavia výhodu přesilové hry čtyři na tři a dokázala jí využít. Jan Novák vystřelil tvrdě od modré čáry a kotouč skončil v síti.

Na začátku třetí části hry se o snížení pokusil Matěj Psota, ale jeho střelu vyrazil betonem Martin Michajlov. Z levé strany vystřelil Tadeáš Duda, jenže jeho rána trefila střídajícího brankáře Mičána jen do masky.

Necelých devět minut před koncem snížila Třebíč na rozdíl jediného gólu. Po závaru v brankovišti dopravil kotouč do sítě bývalý slávista Václav Krliš.

Slávisté si závěr utkání v pětiminutové přesilové hře a následné pět na tři pohlídali a dovedli utkání do úspěšného konce. Série se tak rozhodne ve středu, kdy se sešívaní představí na ledě Třebíče.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale bohužel se nám nepodařilo jít do vedení. Opět jsme inkasovali v oslabení, pak nám tam ale napadali nějaké branky a myslím si, že jsme utkání dohráli zkušeně až na přesilovou hru pět na tři. Chtěli jsme to dohrát u nich ve třetině, ale ještě jsme si to trochu zkomplikovali.“

Autor Matyáš Kainz
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...