ZÁPASY

Sérii rozhodne pátý zápas! Slavia přemohla Třebíč

OF4, pondělí 15.3.2021, Slavia - Třebíč

Branky

12. Kružík (Bednář, Kafka), 23. Vampola (Doležal, Šteiner), 27. Vlček (Poletín, Kružík), 40. Novák (Bednář, Kafka)

Třebíč

10. Bittner (Psota, Nedbal), 32. Šťovíček, 52. Krliš (Bittner, Psota)

Rozhodčí: Pilný, Souček – Hnát, Šimánek
Vyloučení: 7:9, navíc Tejnor (TRE) 5 a 20 min
Využití: 2:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 41:19

Sestavy

Michajlov – Duda, Sedlák, Jeřábek, Říha, Krejčí, Novák, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Pšenička, Bednář, Šmerha – Vlček, Poletín, Kružík – Ondráček, Šteiner, Doležal.

Třebíč

Jekel – Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Beránek, Michálek, Ferda – Krliš, Bittner, Psota – Šťovíček, Nedvídek, Kratochvil – Křehlík, Malý, Hrubec – Oščádal.

Po nedělní prohře museli slávisté čelit mečbolu soupeře a utkání zvládli dovést do vítězného konce. V nervózním čtvrtém zápase zvítězili 4:3. Prosadili se Kružík, Vampola, Vlček a Novák.

Utkání začalo vyrovnaně, oba týmy si vytvořily nějaké šance, ale k většímu ohrožení branky nedošlo. Do velké příležitosti se po třech minutách hry dostal David Michálek, ale Martin Michajlov jeho forhendový blafák zneškodnil betonem.

V desáté minutě se Třebíč již prosadila v přesilové hře. Ladislav Bittner po dobré přihrávce Psoty zakončil z první a nedal domácímu brankáři šanci.

Slavia na inkasovanou branku za necelé dvě minuty odpověděla. Jaroslav Bednář v přesilové hře našel na brankovišti Daniela Kružíka, který jen nastavil hokejku a uklidil puk do prázdné branky.

Ve zbytku první třetiny se nenaskytly žádné velké šance, jen Filip Kuťák se dokázal natlačit před branku, ale bekhendem Pavla Jekela nepřekvapil.

Do druhé části hry vstoupili slávisté skvěle. Po necelých třech minutách se dostali do vedení, když Petr Vampola vystřelil na bližší tyč a překonal brankáře Třebíče podruhé. O čtyři minuty později se domácí radovali znovu. Po krásné kombinaci Daniela Kružíka, Michala Poletína a Filipa Vlčka se třetí jmenovaný trefil do odkryté branky.

Tomáš Šmerha mohl ještě navýšit skóre, jenže ho vychytal Pavel Jekel, který ukryl puk ve své lapačce. Třebíč poté snížila na 2:3. Slávisté tlačili hosty v pásmu, jenže po špatné přihrávce Jiřího Říhy ztratil puk na modré čáře David Šteiner a Martin Šťovíček se v úniku na Martina Michajlova nemýlil.

Těsně před koncem dostala Slavia výhodu přesilové hry čtyři na tři a dokázala jí využít. Jan Novák vystřelil tvrdě od modré čáry a kotouč skončil v síti.

Na začátku třetí části hry se o snížení pokusil Matěj Psota, ale jeho střelu vyrazil betonem Martin Michajlov. Z levé strany vystřelil Tadeáš Duda, jenže jeho rána trefila střídajícího brankáře Mičána jen do masky.

Necelých devět minut před koncem snížila Třebíč na rozdíl jediného gólu. Po závaru v brankovišti dopravil kotouč do sítě bývalý slávista Václav Krliš.

Slávisté si závěr utkání v pětiminutové přesilové hře a následné pět na tři pohlídali a dovedli utkání do úspěšného konce. Série se tak rozhodne ve středu, kdy se sešívaní představí na ledě Třebíče.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale bohužel se nám nepodařilo jít do vedení. Opět jsme inkasovali v oslabení, pak nám tam ale napadali nějaké branky a myslím si, že jsme utkání dohráli zkušeně až na přesilovou hru pět na tři. Chtěli jsme to dohrát u nich ve třetině, ale ještě jsme si to trochu zkomplikovali.“

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.