10. prosinec

přát., čtvrtek 12.8.2021, Slavia - Kladno

Branky

Kladno

13. Mejtský (Holub), 20. Petřík (Holub), 50. Holeček (Šátek M.), 58. Aschenbrenner J. (Šátek O., Kut)

Vyloučení: 0:6
Využití: 0:0

V oslabení: 0:1

Sestavy

Hodic – Švec, Kubánek, Kříženský, Málek, Karas, Tichý M., Wolf – Vosmík, Tichý J., Chludil, Nemes, Tomas, Routa, Filip, Havlíček, Krejčí, Hřídel

Kladno

Tuláček – Šátek M., Novák, Rájek, Pražák, Aschenbrenner J., Svoboda, Šátek O. – Holub, Mejtský, Holeček, Aschenbrenner V., Šíma, Kut, Hlaváček, Petřík, Kupčo, Lev

Slávističtí dorostenci sehráli v Edenu další přípravné utkání. Zápas se jim ale příliš nepovedl. Přestože hráli celkem šest přesilových her, nedokázali sešívaní ani jednou skórovat. Rytíři se naopak prosadili hned čtyřikrát a červenobílí tedy museli zkousnout prohru 0:4.

Sešívaní dostali hned v úvodu utkání k dispozici přesilovou hru. V té se do úniku dostal Tomas, jenže jeho bekhendový pokus vyrazil gólman Tuláček. Do vedení se nakonec dostali hosté. Ve skrumáži na brankovišti se nejlépe zorientoval Matyáš Mejtský a propasíroval kotouč mezi betony Hodice.

V další šanci domácích se ocitl opět útočník Tomas, jenže jeho zakončení v tísni těsně minulo levou tyč. 19 sekund před koncem prvního dějství dostali slávisté velkou ránu. Dominik Petřík totiž ve vlastním oslabení dorazil kotouč do odkryté slávistické sítě.

Slávisté chtěli ve druhé třetině s výsledkem něco udělat, ale to se jim příliš nepodařilo. Naopak to byli Rytíři, kdo více hrozil. Kut, Holub ani Kupčo ovšem domácího gólmana Hodice nepřekonali, i když mu jednou musela pomoct branková konstrukce.

Do třetího dějství vstoupili domácí dobře. Jan Tichý a Nikolas Filip si vypracovali velké příležitosti, ale ani jeden gól nedal. Radovali se tedy opět hosté. Tomáš Holeček zůstal za zády domácích obránců a po přihrávce do jízdy zakončil zkušeně nad lapačku Hodice.

Pár minut před koncem přidal ještě čtvrtou branku hostující Jakub Aschenbrenner. Sešívaní tak nakonec prohráli s Kladnem 0:4.

Autor Michal Toman
SESTŘIHY 7.12.2022

Sestřih zápasu: Slavia - Sokolov 3:1

Slávistům se povedlo konečně naplno bodovat, ve středečním utkání si v Edenu poradili se Sokolovem a vyhráli 3:1. O góly se postarali Žejdl, Roth a Brož.

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 7.12.2022

Roth: Body jsme potřebovali. Musíme se z toho dostat sami

Čtyři zápasy, čtyři góly. Vladimíru Rothovi se v poslední době střelecky daří, až v utkání se Sokolovem se ale i díky svojí brance mohl radovat z vítězství. „Je důležité. Pořebovali jsme uhrát nějaké ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 7.12.2022

Slavia chystá významnou rekonstrukci zimního stadionu a stavbu druhé ledové plochy

Delegáti spolku SK Slavia Praha odhlasovali na úterní mimořádné valné hromadě záměr týkající se připravované rekonstrukce zimního stadionu Eden a stavby tréninkové ledové plochy.

FANOUŠCI 6.12.2022

Autogramiáda hráčů a trenérů A-týmu v Edenu!

Tradiční předvánoční autogramiáda hráčů a trenérů HC Slavia Praha se tentokrát uskuteční v Edenu, ve středu 21.12. po zápase Slavia – Pardubice B.