14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
25.1.2023

Hattrick kapitána Knotka! Slavia si odváží tři body ze Sokolova

41. kolo, středa 25.1.2023, Sokolov - Slavia
Sokolov
3:5
2:2, 1:1, 0:2
Slavia

Branky

Sokolov

8. Berka (Benda, Chrpa), 17. Osmík (M. Rohan), 26. Hauser (Osmík, Kysela)

Slavia

9. Knotek (Žejdl, Klikorka), 20. Žejdl, 31. Knotek (Žovinec), 55. Knotek (Šmerha, Žovinec), 60. Kulda

Statistiky

Rozhodčí: Wagner, Čáp - Jindra, Štofa
Vyloučení: 6:5
Využití: 0:4

V oslabení: 1:0
Střely na branku: 23:28

Sestavy

Sokolov

Michajlov – Klejna, Novák, M. Rohan, Tomek, Rulík, Weinhold, Benda – Vrhel, Kverka, Konečný – Chrpa, Zadražil, Berka – Hauser, Kysela, Osmík – Csamangó, T. Rohan, Adámek

Slavia

Málek – Hejda, Klikorka, Křepelka, Žovinec, Szathmáry, Barák, Matyáš – Kulda, Žejdl, Všetečka – Brož, Knotek, Šmerha – Strnad, Kern, Mrňa – Curran, Havrda, Simon

Slávisté se ve středu představili v Sokolově a zvítězili tam 5:3. Hlavním faktorem výhry byl kapitán sešívaných Tomáš Knotek, který nasázel hattrick. Pražané v utkání hned čtyřikrát využili přesilovku. Debut v dospělém hokeji prožil šestnáctiletý hráč dorostu Maxmilian Curran.

Jako první zahrozili ve 3. minutě domácí. Na pravé straně dostal hodně prostoru Rulík, jehož rána z kruhu pro vhazování mířila na zadní tyč, ale Málek včas zareagoval a vyrazil puk do rohu.

Za chvilku hrozil Sokolov znovu. Adámek se nacházel mezi kruhy a rychle si srovnal puk a střelou těsně nad ledem zakončoval k pravé tyči, ovšem Málek předvedl další skvělý zákrok. V 6. minutě musel Málek znovu zasahovat, když si poradil se střelou exslávisty Kverky.

Sokolov byl v začátku zápasu aktivnější a v 8. minutě se jako první prosadil. Chrpa s pukem zůstal za brankou, a pak poslal nahrávku na modrou čáru, kde byl připraven Marek Berka, který přesnou ranou otevřel skóre utkání.

V 9. minutě pálil v přesilovce sešívaných Žovinec, který trefil pouze břevno. Přesilovku nakonec Pražané zužitkovali. Žejdl přihrál na pravý kruh kapitánu Tomáši Knotkovi, který zamířil přesně nad rameno Michajlova a trefil vzdálenější horní roh. V 11. minutě vypálil od levého mantinelu tvrdě Berka, ale na Málka si nepřišel.

V 17. minutě se prosadil Sokolov podruhé. Při vlastním oslabení se kolem Brože prohnal Martin Osmík, který se následně dostal až před Málka a prostřelil ho mezi betony. V 19. minutě měl velkou šanci domácí Chrpa. Jeho pokus zprava mířil na zadní tyč, ale Málek zasáhnul. Posléze dostali Pražané možnost přesilovky, kterou 19 vteřin před koncem první třetiny využili. Lukáš Žejdl se nacházel za sokolovskou brankou a viděl na brankovišti Kuldu a puk se zřejmě od hole brankáře Michajlova odrazil do branky.

Slavia úřadovala v přesilovkách

Jako první ve druhé třetině zahrozil Baník. Chrpa clonil před brankou a od něj se puk odrazil k Berkovi. Jeho ránu z mezikruží vyrazil Málek. Dorážet chtěl ještě Zadražil, ale kvůli přihrávce rukou byla hra přerušena. Ve 23. minutě při dvojnásobné přesilovce Baníku přihrál Zadražil k pravé tyčce Kverkovi, ale tomu rána nesedla a puk skončil za Málkovou bránou.

Sokolov tuhle přesilovku nevyužil, ale ve 26. minutě se dostal znovu do vedení. Kysela se protáhl mezi obránci, ale ti mu puk vypíchli. K puku se dostal Osmík, jenž přihrál na zadní tyč, odkud se nadvakrát prosadil Petr Hauser. Ve 28. minutě zahrozila Slavia. Šmerha se mezi kruhy zbavil svého soupeře a vyslal rychlou střelu nad ledem na zadní tyč, ale Michajlov stihl zasáhnout betonem.

Ve 30. minutě nejprve v přesilovce se puk po zakončení od modré odrazil na pravou stranu, kde číhal Kern, ale skákající kotouč netrefil. V přesilovce nakonec Pražané znovu srovnali. Žovinec nejprve zamířil do brankové konstrukce, a pak si dvakrát vyměnil puk s Tomášem Knotkem, který z pravého kruhu mířil přesně do vzdálenějšího horního rohu. Po skončení přesilovky Sokolova si ve 35. minutě Baník vytvořil další příležitost.

Chrpa nabral na pravém křídle rychlost a natlačil se před branku, ale trefil jenom Málka. Zadražil pak před prázdnou bránou kotouč promáchl. I po dvou třetinách platilo v Sokolově vyrovnané skóre. Hned po 34 sekundách třetí třetiny měli domácí štěstí, neboť rána Všetečky z pravé strany se otřela o tyč. Ve 47. minutě hosté propadli a tři domácí hráči byli před Málkem. Berkovu ránu ale vyrazil Málek maskou.

Kapitán Knotek dokončil hattrick

Ve 48. minutě na druhé propadl Rohan a Simon se dostal do úniku, jenž si stáhl puk na bekhend, ale Michajlova neprostřelil. V 53. minutě zůstal sám před hostující bránou Chrpa, který se snažil vymíchat Málka, ale hostující brankář proti němu vystrčil svou hůl.

V 55. minutě Slavia počtvrté v utkání skórovala v přesilové hře, stačilo jí k tomu pouze 44 vteřin. Tomáš Knotek a Šmerha si vyměnili puk nahrávkou přes osu. Slávistický kapitán pak z vrcholu pravého kruhu skóroval a zkompletoval hattrick.

V 57. minutě hrozil za domácí Osmík, jenž mířil pod horní tyč, ale Málek jeho nebezpečný pokus vyrazil maskou. Za minutu na druhé straně se k vypíchnutému puku dostal Strnad, ale Michajlova trefil pouze do ramene.

Domácí to následně zkusili bez brankáře, ale risk jim nevyšel, protože 20 vteřin před koncem utkání se trefil do prázdné klece Edgars Kulda. Slavia se tak znovu dočkala výhry za tři body. Další zápas čeká na sešívané v sobotu, kdy na domácím ledě přivítají Zubry z Přerova.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.6.2024

Winter Hockey Games: Zápas pod širým nebem se bude hrát v neděli 8. prosince

Slávisty čeká v prosinci unikátní zážitek, v rámci série Winter Hockey Games odehrají v Praze zápas proti Vsetínu pod širým nebem. Utkání se z oproti původně zveřejněného pátečního poledního termínu ...

Číst více
FANOUŠCI 15.6.2024

Uvolněná atmosféra i soutěživost. Takový byl beachvolejbal s fanoušky

Slávisté si zahráli beachvolejbal s fanoušky. „Je důležité, aby kluky poznali jinak než v zápasovém módu,“ popisuje Patrik Eliáš. Na trůn se probojoval tým Matouše Kucharčíka. Pojďme si připomenout, ...

Přehrát video
FANOUŠCI 13.6.2024

Slávisté si zahráli s fanoušky beachvolejbal, zvítězilo mládí

Slávisté strávili příjemné čtvrteční sportovní odpoledne společně s fanoušky. Osmý ročník tradičního beachvolejbalového turnaje smíšených družstev tentokrát ovládl nejmladší tým.

Číst více
ROZHOVORY 6.6.2024

Mistrovství v Česku byla inspirace i pro nás trenéry, říká Radek Hlavatý

Nejen zlatý český úspěch, ale i spoustu hokejové inspirace přineslo nedávno skončené mistrovství světa, v rozhovoru o tom mluví asistent trenéra Radek Hlavatý. „Některé principy se dají přenést i na ...

Číst více