Pět gólů na body nestačilo. Poruba rozhodla v poslední minutě


Branky
Poruba
6. Gřeš (Vachovec), 19. Kotala (Roman, Bartko), 23. Gřeš, 31. Gřeš (Vachovec, Krenželok), 49. Sedlák (Kotala, Roman), 60. Šoustal (Střondala, Sedlák)
Slavia
1. Strnad (Gaspar, Sihvonen), 8. Polák (Slavíček, Gaspar), 12. Strnad (Přikryl, Veber), 25. Karabáček (Novák), 45. Polák
Statistiky
Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Hanzlík, Vašíček
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 34:32
Diváci: 760
Sestavy
Poruba
Pařík (12. Dolejš) – Nilsson, Ježek, Sedlák, Westlund, Gutwald, Bartko, Doudera, Jeřábek – Kotala, Roman, Mrázek – Christov, Střondala, Klímek – Berisha, Šoustal, Vehovský – Krenželok, Vachovec, Gřeš
Slavia
Hölsä – Hrdinka, Holý, Gaspar, Kočí, Beran, Veber, Brůna – Novák, Šťovíček, Karabáček – Sihvonen, Přikryl, Strnad – Slavíček, Kucharčík, Polák – Havrda, Slavík, Průžek
Slavia v divokém duelu nakonec nezískala ani bod, domácí si uzmuli výhru gólem v poslední minutě. Červenobílí přitom do té doby v zápase neprohrávali a hned čtyřikrát vedli, soupeř však pokaždé dokázal vyrovnat. Zlom nastal pětapadesát vteřin před závěrečnou sirénou, kdy vystřelil Ostravanům body Tomáš Šoustal.
Uteklo pouze padesát jedna vteřin a sešívaní se mohli radovat z prvního gólu. Gasparovu střelu sice Pařík chytil, ale puk porubskému hráči vyklouzl zpoza betonů a Lukáš Strnad se nemýlil. V šesté minutě domácí vyrovnali. Za Hölsäho bránou se kotouče zmocnil Tomáš Gřeš, vytočil se k bráně a propasíroval jej až do sítě.
Červenobílé to ale nezastavilo. Krátce nato se vrátili zpět do vedení, když střelu Vojtěcha Poláka jeden z domácích beků tečoval a puk obloučkem zapadl až do klece. Ve dvanácté minutě slávisté náskok navýšili. Lukáš Strnad ujel porubským obráncům po pravé straně, bekhendovou kličkou nedal Paříkovi šanci a domácího brankáře donutil střídat.
Chvíli před úvodní sirénou se Slezanům podařilo snížit. V přesilovce pálil od modré Roman, kotouč však změnil směr po teči Jakuba Kotaly a skončil až za slávistickým brankářem.
Krátce po začátku druhé třetiny mohl v úniku zaznamenat hattrick Strnad, ale Dolejš ho dokázal vychytat.
Gólové hody pokračovaly
Domácí následně vyrovnali. Tomáš Gřeš zůstal na kotouči, prokličkoval se obranou sešívaných a svým pokusem se nemýlil. Poté i Pražané dostali možnost přesilové hry a stejně jako domácí tým ji využili. Novák našel v mezikruží zcela osamoceného Václava Karabáčka, a ten si připsal svůj první gól v červenobílém.
Ve třicáté první minutě využili Ostravané důrazu, obrali slávisty o puk a po Romanově přihrávce dovršil hattrick Tomáš Gřeš. I nadále se pak hrálo v rychlém tempu na obou stranách.
Nedlouho po začátku třetí periody se Pražané radovali popáté. Ze slotu zamířil přesně Vojtěch Polák. Ani další vedení ale červenobílým dlouho nevydrželo, střela Adama Sedláka od modré čáry skončila až v síti.
Těžké chvíle přišly pro slávisty padesát pět vteřin před závěrečnou sirénou. Rychlý útok zakončil přesně do horního rohu brány Tomáš Šoustal. Ani v následující hře bez gólmana se Pražanům nepodařilo vyrovnat a po napínavé bitvě se vrací do hlavního města bez bodu po prohře 5:6.
Radek Hlavatý (asistent trenéra HC Slavia Praha): Výsledek je pro nás krutý, protože začátek jsme měli velmi dobrý, protože začátek jsme měli velmi dobrý. Měli jsme dobrý pohyb, dokázali jsme se dostat do dvoubrankového vedení a je škoda, že jsme první třetinu tímto stavem nedohráli. A potom……. je to pro nás hodně těžká porážka, když pětkrát v zápase vedete a nakonec dostanete necelou minutu před koncem gól. Ale takový je hokej, takový je život a my se s tím musíme poprat. Poruba ukázala svou kvalitu v ofenzivě, kdy jakýkoliv náznak naší chyby dokázala nemilosrdně potrestala. K pěti gólům jsme měli několik zajímavých příležitostí, které jsme neproměnili. Je pro nás velká výzva se zmátořit po takové porážce. Jedeme dál! Jsou čtyři zápasy do konce základní části, my chceme samozřejmě do předkola a máme to ve svých rukách. Zmobilizujeme síly, poučíme se z dnešních chyb a věříme tomu, že se semkneme a to předkolo uděláme!
Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Slavia je hodně bruslící mužstvo a tím i těžký soupeř. V šesti dnech jsme hráli čtyři nelehká utkání, ve kterých jsme urvali dva body, ale stály nás hodně sil. Dneska jsme měli písek v soukolí, od začátku nám to neklapalo, nebruslilo, přihrávky nešly, dostali jsme hloupé góly a s mančaftem to zkraje zamávalo. Ale pak se ukázal charakter hráčů. Dohrávali souboje, dokázali jsme srovnávat stav a v poslední minutě jsme dali vítězný gól. Chceme ho věnovat fanouškům, protože nás podporovali, i když nám to nelepilo. Drželi nám palce a nepískali, přestože mohli. Ukázali nám, že jsou opravdovými fanoušky Poruby.
Do přípravy na ledě se zapojili i talentovaní slávisté
Vybraní hokejisté zejména z akademických ročníků (9. třída, dorost, junioři) se v průběhu května a června připravují pod vedením trenérů A-týmu i akademie také jednou týdně na ledě v Kateřinkách.
Číst víceKapitán křtil knížku, Slavia přispěla na podporu malé Zoe
Slavia se podílela na dalším charitativním projektu. Finančním příspěvkem podpořila Zoe, které byl diagnostikován Prader-Willi syndrom, a kapitán Jan Holý se účastnil křestu knihy Malý kuchtík, jejíž ...
Číst víceGól USA ve finále MS? Tohle přesně pilujeme, říká trenér Vojtěch Šik
Práce na detailech i technice, hlavně o tom jsou tréninky na ledě během fáze letní přípravy. „Máme pět různých variant střelby, na které se teď zaměřujeme,“ popisuje v rozhovoru trenér Vojtěch Šik.
Přehrát videoStřelba i bago. Trénink na ledě je zpestření, říká Hrdinka
Slávisté již zařadili i tréninky na ledě. Jednoduchými cvičeními s hokejkou si tak zpestřují letní přípravu. Podívejte se na video, jak taková fáze tréninku může vypadat.
Přehrát video