Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
20.12.2024

Junioři se s kalendářním rokem rozloučili výhrou. Hradec porazili po nájezdech

1. kolo, pátek 20.12.2024, Slavia - Mountfield HK
Slavia
4:3sn
2:2, 1:0, 0:1 – 0:0 – 1:0
Mountfield HK

Branky

Slavia

12. Matějovský (Klíma), 19. Novák (Šindelář, Vašíček), 40. Berzinš (Ducháček, Kucharčík), rozhodující nájezd Vašíček

Mountfield HK

4. Zámečník (Hrdlička, Prášek), 19. Prášek (Hrdlička, Zámečník), 54. Hora (Černý)

Statistiky

Rozhodčí: Valda, Kosnar – Figer, Koliš
Vyloučení: 1:5
Využití: 1:0

V oslabení: 0:0
Diváci: 87

Sestavy

Slavia

Ebenstreit – Ciolek, Lorenz, Brotánek, Š. Klíma, Kříženecký, Hubinka – Ducháček, Novák, Vosmík, Kucharčík, Šindelář, Vašíček, Berzinš, Matějovský, Filip, Sander.

Mountfield HK

Kasal – Žaba, Bezpalec, Černý, Samek, Fiala, Pavlík – F. Klíma, Zámečník, Vyvial, Sláma, Gašo, Aschenbrenner, Hrdlička, Frolík, Hendrych, Hora, Jón, Prášek.

Slávističtí junioři se domácí výhrou nad Mountfieldem rozloučili s kalendářním rokem. Proti Hradci Králové dvakrát dotahovali, do poslední třetiny ale vstupovali sice s jednobrankovým náskokem. Soupeř si ale vynutil prodloužení a utkání nakonec rozhodly až nájezdy.

Duel s Hradcem byl pro slávisty posledním v kalendářním roce, plánovaný sobotní duel s Přerovem byl totiž kvůli marodce soupeře odložen.

Pražané ale proti Mountfieldu nezačali dobře, neboť hned ve 4. minutě inkasovali. Hrdličkovu ránu z mezikruží Ebenstreit sice vyrazil, ale pouze na hůl volného Ondřeje Zámečníka, který bez problémů poslal puk do odkryté brány. Slavia mohla srovnat v polovině první třetiny, ale Šindeláře nadvakrát vychytal brankář.

O dvě minuty později se už domácí radovali. Slavia se usadila v útočném pásmu a Klíma křižnou přihrávkou našel na pravé straně Artura Matějovského, který trefil přesně odkrytou část branky. Do přestávky se skóre měnilo ještě dvakrát. V 19. minutě se z úniku prosadil kapitán Jaroslav Prášek. Slavia ale bleskově vyrovnala z přečíslení po křižné přihrávce na Lukáše Nováka, a ten si věděl rady.

V polovině utkání mohl skórovat Vašíček, který se zmocnil volného puku a i přes dva bránící hráče se dokázal dostat dopředu a ještě křižně hledal Klímu, jemuž ovšem v rozhodující chvíli puk odskočil.

Gól do šatny a nerozhodný boj

Poté měli příležitost hosté, Hrdlička ale z bezprostřední blízkosti poslal puk vedle. Sešívaní následně dostali čtyřminutovou přesilovku a její první část využili přesně vteřinu před koncem prostřední periody. Po ráně Ducháčka se kotouč pohyboval před bránou, kde se vytvořila menší skrumáž, v níž si nejrychleji našel puk Edvins Berzinš.

Ve třetí třetině se dlouho nic nestalo, až v 50. minutě hráli domácí přesilovku 5 na 3. Hradečtí se ale ubránili a v 54. minutě sami udeřili. Černý našel zpoza branky Tomáše Horu, jenž z pravého kruhu rychlou střelou překonal Ebenstreita.

Ve zbytku třetiny se už nic jiného nestalo a zápas zamířil do prodloužení. V něm měla více šancí Slavia a už po 50 sekundách mohla rozhodnout. Šindelář se protáhl před Kasalovu bránu a zkusil bekhendovou kličku, bez úspěchu. Z následné dorážky se neprosadil ani Vašíček. A když slávista Filip trefil tyč a ani hosté svou snahu nepřetavili v branku, musely utkání rozhodnout nájezdy .

Domácí gólman Ebenstreit nepustil za záda ani jeden pokus Hradce. Naopak za domácí se trefili Vašíček se Šindelářem. Rozhodující nájezd sudí připsali Martinu Vašíčkovi, který udělal pár rychlých pohybů a poslal puk do horní části Kasalovy branky.

Slavia tak do nadstavby vstoupila vítězně a s rokem 2024 se rozloučila ziskem dvou bodů. Další zápas odehrají junioři až 3. ledna, kdy na svém ledě přivítají Plzeň.

Ohlasy trenérů
Luboš Jenáček (HC Slavia Praha):
Jsme spokojení. Samozřejmě jsme mohli po tom vývoji utkání mít tři body, ale jsme pokorní a radost máme i za dva. Získali jsme osm bodů z devíti ze tří posledních domácích utkání - proti Varům, Litvínovu a dnes dva body s Hradcem - což si myslím, že je velmi dobré. Řádila u nás nějaká marodka. Dali jsme dohromady 15 lidí plus Karla Sandera, který přišel na jeden trénink. A-tým nám dal k dispozici Kuchardu, který už je v režimu áčka, takže jsme rádi a děkujeme. Zvládli jsme to za dva body a myslím si, že Hradec je kvalitní mužstvo a o skóre mu unikla první osmička. My jsme spokojení za celé období listopadu a prosince. Kluci si teď odpočinou, mezi svátky potrénujeme a doufám, že na to v novém roce navážeme.

Všem slávistickým fanouškům a příznivcům bych chtěl popřát hezké svátky a do nového roku samozřejmě všechno dobré, hlavně zdraví. Přeju jim také osobní spokojenost a samozřejmě, aby měli ze Slavie radost, aby jim všechny kategorie, od žáků přes devátou třídu až po dorost, juniorku a áčko, dělaly radost a aby hrály dobrý hokej, což si myslím, že se tady hraje. Přeji slávistům, abychom jim dělali radost a aby rádi chodili v hojném počtu na utkání.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 31.5.2025

Do přípravy na ledě se zapojili i talentovaní slávisté

Vybraní hokejisté zejména z akademických ročníků (9. třída, dorost, junioři) se v průběhu května a června připravují pod vedením trenérů A-týmu i akademie také jednou týdně na ledě v Kateřinkách.

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 28.5.2025

Kapitán křtil knížku, Slavia přispěla na podporu malé Zoe

Slavia se podílela na dalším charitativním projektu. Finančním příspěvkem podpořila Zoe, které byl diagnostikován Prader-Willi syndrom, a kapitán Jan Holý se účastnil křestu knihy Malý kuchtík, jejíž ...

Číst více
ROZHOVORY 27.5.2025

Gól USA ve finále MS? Tohle přesně pilujeme, říká trenér Vojtěch Šik

Práce na detailech i technice, hlavně o tom jsou tréninky na ledě během fáze letní přípravy. „Máme pět různých variant střelby, na které se teď zaměřujeme,“ popisuje v rozhovoru trenér Vojtěch Šik.

Přehrát video
A-TÝM 22.5.2025

Střelba i bago. Trénink na ledě je zpestření, říká Hrdinka

Slávisté již zařadili i tréninky na ledě. Jednoduchými cvičeními s hokejkou si tak zpestřují letní přípravu. Podívejte se na video, jak taková fáze tréninku může vypadat.

Přehrát video