18. září

Cenný skalp! Junioři vezou z Budějovic tři body

7.kolo, pátek 29.9.2017, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 28. Dosek (Tejko, Šulek), 42. Šulek (Dančišin) – 34. Šteiner (Jaša), 43. Šteiner (Šergl), 48. Kolouch (Melovič). Rozhodčí: Mertl S. – Oudes, Mertl J.. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 167. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Sestavy

Č. Budějovice

Březina – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Dosek, Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek, Doktor, Bláha, Káník, Šulek, Kaisler, Tejko, Dančišin, Toman, Beránek, Kašper

Vecka – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Melovič, Valík – Furch, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Kolouch, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek

Dvě branky krátce po sobě ve třetí periodě zápasu rozhodly o triumfu sešívaných talentů na ledě Motoru. Hrdinou bíločervených se stal dvougólový střelec David Šteiner, vítěznou branku obstaral pohotovou dorážkou talentovaný Daniel Kolouch. V tabulce DHL Extraligy juniorů se sešívaní vyšvihli již na čtvrté místo s tříbodovou ztrátou na průběžnou bronzovou pozici.

Úvodní dějství utkání sice branku nenabídlo, skromný počet diváků na budějovickém stadionu se však rozhodně nenudil. Jako první o sobě dali vědět domácí mladíci, Kachyňa se ovšem po pěkné individuální akci nedokázal prosadit tváří v tvář Veckovi. Krátce nato začali hrozit i sešívaní, puk za záda domácího strážce svatyně nedokázal procpat Šteiner. Mezírek v obraně Slavie se snažili využít Doktor a nedlouho poté i Daniščin, oba však ztroskotali na fantasticky chytajícím Danielu Veckovi.

Druhá třetina již byla o poznání zajímavější, alespoň co se vstřelených branek týče. Přesilovou hru Motoru dokázal proměnit v úvodní branku střetnutí Stanislav Dosek, který pohotovou střelou našel mezírku mezi betony přesouvajícího se Vecky.

Bíločervení se snažili přijít s rychlou odpověďí a překonat domácího gólmana Březinu. Dočkali se ve čtyřiatřicáté minutě, kdy se ve vlastním oslabení dokázal prosadit aktivní David Šteiner střelou do odkryté části budějovické klece. I po druhém zaznění sirény ohlašující konec periody tak odcházely oba celky do kabin za smírného stavu.

Třetí dějství odstartovala střela domácího Ondřeje Šulka, která vymetla pravý horní roh Veckovy svatyně a poslala Motor podruhé v zápase do vedení. Slávisté se ale nepoložili a hned za jednašedesát vteřin vyrovnali. David Šteiner si parádně najel na mezikruží a pohotovou bombou zamířil neomylně pod víko budějovické brány.

Výborně hrající sešívaní navíc přidali po necelých čtyřech minutách i třetí a vítěznou branku utkání. Melovičovu ránu od modré vyrazil domácí Březina pouze na hůl Daniela Koloucha, který pohotově dorazil puk a vystřelil tak slávistům cenné tři body do tabulky DHL Extraligy.

Ladislav Kolda (CEB): Byl to vyrovnaný zápas. Rozhodly naše neproměněné šance, nevyužité příležitosti v přesilových hrách, zejména v těch 5 na 3. V první třetině jsme jeli sami na bránu a kdybychom proměnili, mohli jsme odskočit. Bohužel se nám to nepovedlo. Pokaždé když jsme se dostali do vedení, tak jsme poměrně rychle inkasovali, poprvé dokonce při naší početní výhodě. Naše střelecká nemohoucnost dnes rozhodla. Slavia byla zkrátka efektivnější než my.

Milan Antoš (SLA): Výtečný výkon. My jsme čekali, že Budějovice na tom budou výkonnostně podobně jako my. Přestože jsme hráli často v oslabení, dokázali jsme zde bodovat. Druhá třetina asi rozhodla o osudu zápasu, kdy jsme dokázali ubránit oslabení pět na tři. Přesilové hry dnes rozhodly o osudu utkání.

Autor Adam Nejedlý
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži