24. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
1.8.2019

Dorost třetí skalp ve třech dnech nepřidal, podlehl Kladnu

přát., čtvrtek 1.8.2019, Slavia - Kladno
Kladno

Branky a nahrávky: 25. Štancl (Malínek) - 8. Bareš (Hurta), 32. Ullrych (Malý, Sýkora), 51. Kouba (Ullrych, Nedvěd), 57. Hurta (Bareš, Sýkora). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:11, navíc Svoboda J. (SLA) 5+DKO. Diváci: 24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Sestavy

Volevecký – Stejskal, Jokl, Palát, Svoboda M., Kluch, Kulinič – Krásný, Hamršmíd, Štancl, Havlíček, Malínek, Vlasák, Svoboda J., Kvasnička, Černý

Kladno

Suk (30. Gabriška) – Kohlíček, Koštoval, Sýkora, Malý, Hvězda, Burger – Kouba, Nedvěd, Ullrych, Procházka, Štěpánek, Redlich, Bareš, Vimmer, Hurta

Náročný týden pro sešívané dorostence pokračoval třetím duelem ve třech dnech. Slávisté přivítali na svém ledě kladenské Rytíře, třetí skalp v letošní přípravě ale do své sbírky nepřidali. Kladnu podlehli ve vyrovnaném zápase 1:3. Jediný úspěšný zásah sešívaného dorostu zaznamenal Jakub Štancl.

Do první zajímavější příležitosti celého utkání se dostali ve třetí minutě slávisté, Stejskal vypíchl kotouč do úniku na Štancla, který však pouze prověřil brankáře hostů a ani z následujících dorážek se domácí neprosadili.

Sešívaní od počátku utkání dobře bránili střední pásmo a takřka Kladno nepouštěli do žádných ofenzivních manévrů. Pražané se o ohrožení branky hostů pokoušeli z brejků, jeden z nich Jakub Svoboda poslal pouze do lapačky kladenského brankáře.

Jednu z velice pěkných individuálních akcí Štancla v sedmé minutě, zakončoval Hamršmíd pouze do brankáře hostů.

Kladno udeřilo z ničeho nic, po faulu Stejskala v osmé minutě utkání se Rytíři dostali více do hry, a zdánlivě nenápadně vypadající situaci zakončil z mezikruží přesně mezi betony slávistického brankáře Adam Bareš.

Slávisté zahrozili ještě několik okamžiků před koncem první části. Obránce sešívaných Kluch si udělal z obrany Kladna slalomové kužele, jeho střela zápěstím ale skončila na zadním mantinelu.

Po vlažnějším úvodu druhé třetiny se začalo na ledě přiostřovat. Diváci mohli vidět nespočet osobních soubojů. Na další akci se čekalo až na začátek osmé minuty, kdy se před brankáře Suka proháčkoval Vlasák, hostující gólman ale jeho pokus dokázal polapit.

O chvíli později to zkoušel po najetí z levé strany kladenský Vimmer, bekhendovým pokusem ale o kousek minul vzdálenější tyč Voleveckého branky.

V přesilovce Slavie nejprve ujeli do úniku kladenští a nastřelili břevno, poté ale ze situace na druhé straně vystřelil přesně Jakub Štancl a vyrovnal na 1:1.

O chvíli později ale šli znovu do vedení hosté. V další přesilové hře po zbytečném faulu Malínka se prosadil tvrdou ranou od modré čáry Petr Ullrych – 1:2.

Na další branku se tak muselo čekat až do poloviny poslední dvacetiminutovky, po křižném pasu Ullrycha se v čase 50:45 prosadil Ondřej Kouba a poslal tak Kladno do dvoubrankového vedení.

I brankář Gabriška po vystřídání Suka chytal velice spolehlivě a zmařil sešívaným ve třetí třetině několik nadějných pokusů, zuby si na něm vylámalo hned několik slávistů.

Následně se led změnil spíše v bojiště, k vidění bylo několik pěstních soubojů, kdy se hráči zřejmě vzhlédli v bojovnících nedávno skončeného galavečera OKTAGON na pražské Štvanici.

Kladno nakonec ještě přidalo čtvrtou branku, slávisté v oslabení propadli a jediný obránce červenobílých nedokázal pokrýt najíždějícího Vojtěcha Hurtu, ten po nahrávce Bareše zvýšil vedení Rytířů na tříbrankové a uzavřel tím také skóre zápasu.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): „Do první inkasované branky byl začátek dobrý, pak jsme ale trochu upustili od aktivity. Ve druhé části se nám podařilo vyrovnat a škoda té obdržené branky v oslabení, třetí třetina už byla dost rozkouskovaná. Kluci se ale nevzdali a bojovali až do konce, s tím jsem spokojen.“

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Hráli jsme první přípravné utkání. Ze začátku se mi to příliš nelíblo, ale postupem času to získalo na úrovni. Byly tam i některé slušnější akce, ale byl to teprve první zápas. Vítězství je dobré, ale výkon nebyl zdaleka ideální.“

Autor Martin Kamenik
PREVIEW 23.10.2019

Na hokej ve čtvrtek! Slavia hostí v Edenu Benátky

Tři výhry v řadě! Slávisté najeli po porážce v Prostějově na vítěznou vlnu a postupně srazili Třebíč, Kadaň i Ústí. Rozjetý tým hostí netradičně ve čtvrtek Benátky. Ty jsou sice až na 12. příčce, ...

MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha