06.12.2018, Martin Kamenik

Dorostenci porazili v prvním kole nadstavby Liberec

Sešívaný dorost rozjel nadstavbovou část na výbornou. Hned v prvním utkání porazil Bílé Tygry z Liberce 1:0. Liberečtí byli sešívaným tuhým soupeřem. Celý zápas na obou stranách dominovali brankáři. Jak sešívaný Michal Pittr, tak liberecký Lukáš Franc čarovali. Jako jedinému se podařilo najít na brankáře soupeře recept Adamu Srdínkovi. Ten tvrdou ranou rozvlnil síť za Francem a rozpoutal velké nadšení na straně domácí Slavie.

A1, čtvrtek 6.12.2018, ZS Eden, Slavia - Liberec
1:0p(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Liberec

Branky a nahrávky: 61. Srdínko (Hrdlička, Rulc). Rozhodčí: Müller – Ovsík, Schopf. Vyloučení: 7:6, navíc Böhm (LIB) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 158. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 1:0

Slavia: Pittr (Janura) – Dráb, Čech, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – J. Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Vymětal.

Liberec: Franc (Vopravil) – Damašek, Duschka, Böhm, Šedivý, Dvořák, Hladík, Tůma – Masař, Vodlan, Trunda, Rossmy, Polák, Hujer, Plos, Putz, Gajda, Měchura, Jenčovský.

V úvodní části byli o něco více aktivnější hosté, které však brzdili zbytečné tresty, ty naopak dostávali zpět do hry sešívané. Slavii se dnes postavil tuhý soupeř, který poprvé pořádně zahrozil v páté minutě, kdy se Jakub Hujer protáhl po levé straně a svižnou střelou orazítkoval tyč branky Michala Pittra.

Slavia se do náznaků šancí dostala teprve při vyloučeních Liberce, ale ani jednu ze tří přesilových her domácí využít nedokázali, a tak se za bezbrankového stavu odcházelo do kabin.

Na začátku druhé třetiny měli výhodu dvou přesilovek také hosté, kteří však ani jednu nevyužili. Následně se v polovině utkání po několika střetech začalo jiskřit a sudí rozdali několik trestů, poté se začali znovu nadechovat Bílí Tygři. Nejprve obránce Jakub Šedivý nastřelil po chybě červenobílých hokejistů tyč, a poté unikajícího Tomáše Trundu tváří v tvář vychytal Pittr.

Domácí se v prostřední dvacetiminutovce osmělili pouze jednou a byla z toho skoro branka. Ve 38. minutě se do úniku dostal Šimon Rulc, ten dokonce překonal Lukáše France v brance Liberce, ale svůj bekhendový blafák zakončil jen těsně vedle pravé tyče.

Rozhodnutí nepřišlo ani ve třetí periodě, oba týmy sice měli své příležitosti v přesilových hrách, ale takřka všechny zůstaly nevyužité. Rozhodl až trest Martina Böhma, který po tvrdém zákroku obdržel vyšší trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Sešívaní sice v základní hrací době přesilovou hru nevyužili, její zbylá část však červenobílým hokejistům zůstala do prodloužení, ve kterém se v čase 61:00 tvrdou ranou prosadil kapitán Adam Srdínko a rozhodl o tom, že dva body zůstaly v Edenu.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Potvrdilo se to, co jsme od nadstavby čekali. Byl to super zápas a s výkonem jsme spokojeni. Možná nám ale chybělo oproti minulému zápasu trochu štěstí v koncovce. Musím pochválit i brankáře, kteří oba zachytali skvěle. Všichni hráči museli podat maximální výkon, z mé strany není co vytknout.“