Rozhodčí: Valenta, Zeliska – Maňák, Sýkora

Slavia

Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Beran, Kulda, Guman – Průžek, Knotek, Strnad – Všetečka, Slavík, Brož – Půček, Kucharčík, Slavíček.

Poruba

Bláha – Doudera, Stehlík, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Christov, Střondala, Mrázek – Klímek, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Vehovský – Brodek, Honejsek, Přibyl.

Tak tohle byla paráda. Slávisté sehráli proti vedoucí Porubě vynikající zápas a urvali důležitý triumf 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v závěru první třetiny Lukáš Strnad. Paavo Hölsä navíc udržel své druhé čisté konto v Chance lize.

Slavia s vedoucím celkem Chance ligy už od úvodu držela krok a na obou stranách se hned po prvním buly urodilo několik gólových příležitostí. Tu největší zaznamenal zkraje 11. minuty Mrázek, který využil chyby v domácí obraně a ujížděl sám na Hölsä. Proti Finovi ale s bekhendovým blafákem neuspěl. Ten kotouč vyrazil pomocí betonu.

Na druhé straně vyrazil dopředu v přečíslení Knotek, jenž z levé strany naservíroval puk najíždějícímu Gumanovi. Červenobílá devětasedmdesátka sice vyslala na porubskou klec tvrdý projektil, Bláha ale její dobrý pokus vytěsnil.

Slávistický kapitán Knotek se vyznamenal i čtyři minuty před koncem první třetiny, kdy opět pobídl ke skórování Gumana. Hráči Poruby si kotouč málem srazili do vlastní svatyně, jejich brankář si ale s nebezpečnou situací poradil.

V čase 19:04 už se slušně zaplněný Eden dočkal. Diváky zvedl ze sedaček Lukáš Strnad. Ten při domácí přesilovce šikovně otečoval Všetečkovou dělovku od pravého mantinelu a poslal Slavii do vedení.

Slávisté pokračovali v tempu, gól ale nedali

Svěřenci trenéra Tottera pokračovali ve vysokém tempu i v prostřední periodě. Skóre mohl ve 28. minutě navýšit Holý, Bláha si však s jeho střelou od modré poradil. Vzápětí zneškodnil i Kuldův dobrý pokus, který ukryl do lapačky.

V dresu Poruby se v útočném pásmu blýskl Brodek, který ihned po vhazování pálil z mezikruží. Hölsä kotouč vyrazil do ochranné sítě. Poté zkoušel slávistického brankáře překvapit ranou z úhlu Honejsek, trefil ale jen boční síť domácí klece.

V čase 38:32 si Brož počkal na vyhozený kotouč a ujel do samostatného úniku. Puk však mezi Bláhovy betony propasírovat nedokázal.

Poruba v závěru tlačila, Slavia náskok udržela

Na startu závěrečného dějství hosté přitlačili v útoku a uzamkli slávisty v jejich obranném pásmu. Domácí celek ale držel nad vodou Hölsä, jenž si připsal několik výborných zákroků.

Po krátkém náporu Toraxu si vytvořili tlak i slávisté. Nejprve zacílil od modré Kajínek, porubský brankář však proti jeho střele vytasil lapačku. Tu následně využil i při pokusu Brože z pravého kruhu a průběžný stav se opět neměnil.

Tři minuty před koncem to hosté zkusili v šesti bez brankáře a početní výhodu málem využil Střondala, který si nabrusil na vrchol pravého kruhu a prudkou dělovkou orazítkoval horní týčku slávistické svatyně.

Hráči Toraxu i nadále ostřelovali červenobílou klec a jeden z Porubských si dokonce došel pro faul. Hosté se tak dostali do dvojnásobné početní převahy. Tu mohl zužitkovat opět Střondala, Hölsä však jeho ránu z pravého kruhu zkrotil ve výstroji. Slávisté těsný náskok nakonec udrželi a lídra ligy porazili 1:0.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (HC Slavia Praha): Do první komerční pauzy to vypadalo, že jsme přijeli my autobusem a hraje se v Porubě, protože soupeř byl jasně lepší. Pak jsme se trošku zklidnili a pomohl nám první gól. Ve druhé třetině jsme tam měli nějaké šance a mohli zvýšit na 2:0, ale Poruba také hrozila. Ve třetí třetině Poruba dobývala naši branku a my bránili. Ukázal se charakter a taková vůle toho týmu. Jsem na něj pyšný. Jinak jsem rád, že máme z tohohle týdne ze tří zápasů šest bodů a dvakrát jsme udrželi čisté konto.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): My jsme jako Jánošík. Darujeme body týmům z horší části tabulky. Jinak nás postihlo to, co na začátku sezony Vsetín. Máme v novém roce hodně nemocných a zraněných hráčů a ti, co by měli dokazovat, že jsou plnohodnotnou náhradou, do toho ještě nedorostli. Takže bohužel.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 5.5.2024

Přikryl se schází ve Slavii s kamarádem. Doufám, že Berymu připravím nějaké góly, usmívá se

Jako mladí spolu začínali v Plzni, teď se po dlouhé době scházejí v jednom týmu. Devětadvacetiletý útočník Roman Přikryl přichází do Slavie jako tvůrce hry a nahravač, Matěj Beran byl v uplynulém ...

Číst více
ROZHOVORY 4.5.2024

Slavia je dobrá značka. Baví mě, když můžu hráče posouvat, říká nový trenér Vojtěch Šik

Ve svých třiatřiceti letech patří Vojtěch Šik mezi mladé trenéry. Do Slavie by tak měl přinést energii a nadšení, zároveň by ale měl s hráči pracovat třeba na obranné činnosti nebo dovednostech. ...

Číst více
A-TÝM 3.5.2024

Slavia získala nejlepšího gólmana posledního play-off

Druhou posilou našeho kádru je dvaadvacetiletý gólman Oldřich Cichoň, který naposled působil v Litoměřicích a s úspěšností zákroků 93,8% byl nejlepším brankářem uplynulého play-off Chance ligy.

Číst více
FANOUŠCI 3.5.2024

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!

Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.