18. září
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
1.9.2024

Hořký návrat do extraligy, junioři v prvním zápase prohráli derby

1. kolo, neděle 1.9.2024, Sparta - Slavia
3:1p
0:0, 1:1, 2:0 – 0:0

Branky

Sparta

30. Daníček (Hrabík, Tomov), 47. Malínek (Hrabík, Chlán), 56. Chlán (Hrabík, Daníček)

30. Tittl (Dráb, Filip)

Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Hradil, Beneš
Vyloučení: 7:8
Využití: 1:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 30:33

Sparta

Vedral – Tomov, Cichoň, Bartoň, Beran, Malínek, Žižka, Reisnecker – Daníček, Bareš, Žmola, Hrabík, Pospíšil, F. Novák, Stepanchuk, Fábry, Chlán, Odehnal.

Tesař – Ciolek, Dráb, Kříženecký, Hubinka, Jokl, Sýkora, Tittl – Matějovský, L. Novák, Vosmík, Skalský, Kucharčík, Hlavička, Šindelář, Vašíček, Hasman, Ducháček, Filip, Sander.

Slávistická juniorka nevkročila do nového soutěžního ročníku správnou nohou. Po návratu do extraligy se v prvním kole střetla se Spartou. Soupeře v derby sice přestřílela, na zisk bodů to ale nestačilo a z ledu pražského rivala odjíždí s porážkou 1:3.

Slávisté v úvodu duelu dostali výhodu přesilové hry, využít ji ovšem nedokázali. Šanci na otevření skóre tak měl později domácí Reisnecker, naštěstí pro sešívané trefil pouze tyč. Po čtvrthodině hry pak sparťané měli další nadějnou příležitost, když rozhodčí nařídili trestné střílení. Novák ale tváří v tvář gólmanu Tesařovi neuspěl. Červenobílí ale jinak svého soupeře v prvním dějství přestříleli, do kabin ovšem týmy odcházely za bezbrankového stavu.

Po změně stran měli šanci na vstřelení první trefy hráči na obou stranách. Ani domácí Chlán, ani hostující Šindelář s Vosmíkem se ale na listinu střelců nezapsali. Gól tak diváci na stadionu viděli až po necelé polovině základní hrací doby. Sparťané se dlouhou přihrávkou dostali do přečíslení, které úspěšně zakončil Marek Dančík.

Vedení ale domácím vydrželo jen třiačtyřicet vteřin. V čase 29:44 se k dorážce dostal Filip Tittl a z bezprostřední blízkosti poslal kotouč mezi tři tyče. Stal se tak prvním skórujícím slávistou po návratu juniorky do extraligy. Oba týmy si následně vytvořily pár drobných střeleckých příležitostí. Skóre se ale do sirény znovu neměnilo, a to ani po pokusech Matějovského a Šindeláře.

Ve druhé polovině zápasu se prosadili pouze domácí

Na startu poslední dvacetiminutovky měli slávisté k dispozici dvě přesilovky v krátkém sledu po sobě. Střelecky se ale sešívaným nedařilo, což se jim nakonec i vymstilo. Vedení se totiž po ubráněných oslabeních chopila Sparta. Tomáš Malínek obdržel přihrávku na vrchol levého kruhu odkud poslal přesnou střelu mezi Tesařovy betony.

Vyrovnáno bylo málem necelých pět minut před koncem zápasu. Slávisté byli kolem klece domácích důrazní a dostali se k několika nebezpečným dorážkám, puk ale za brankovou čáru nedoklouzal. O několik okamžiků později pak slávisté špatně vystřídali a soupeř jejich chybu potrestal. Střelu od modré čáry dorazil v početní výhodě do branky Robert Chlán.

Slavia se pokusila zvrátit nepříznivý stav při hře bez gólmana, skóre už ale zůstalo stejné. První ostrý zápas po návratu do extraligy tak slávistům nevyšel podle jejich představ, Sparta dokázala derby opanovat 3:1. Ve druhém kole se červenobílí poprvé představí na domácím ledě – s Českými Budějovicemi se v Edenu střetnou 6. září od 14:15 hodin.

Autor Jiří Petr
A-TÝM 13.9.2024

Utkání ve Zlíně je odloženo!

Zápas 1. kola Maxa ligy Slavia - Zlín je odložen z důvodu nepříznivé předpovědi počasí, která předpokládá extrémní srážky a hrozící povodně a s tím spojené komplikace, obzvlášť na území Moravy.

ROZHOVORY 13.9.2024

Věřil jsem, že místo v týmu vybojuju. Přijmu roli, kterou mi trenéři nastaví, říká Smola

Ke Slavii se připojil až na startu přípravy na ledě, ale během měsíce dokázal přesvědčit trenéry, že si místo v kádru zaslouží. Dvaadvacetiletý útočník Jan Smola se tak může chystat na svoji soutěžní ...

A-TÝM 12.9.2024

Přidejte si kalendář zápasů Slavie do svého mobilu či PC

Přidejte si náš kalendář do mobilu či PC a nenechte si ujít žádný zápas. Díky automatickým aktualizacím se případné změny v termínové listině projeví i na vašem zařízení.

A-TÝM 12.9.2024

Smola a Slavíček v přípravě zaujali. Oba podepsali smlouvy se Slavií

Dvaadvacetiletý Jan Smola a o dva roky mladší Šimon Slavíček podepsali smlouvy v Edenu. Oba útočníci svými výkony v průběhu přípravy zaujali trenéry a budou i nadále součástí slávistického kádru.