17.08.2016, Petr Horčička

Junioři si poradili s Libercem a v přípravě zapsali čtvrtou výhru

Příprava nejstarší mládežnické kategorie sešívaných je v plném proudu. Svěřenci trenérů Petra Nováka a Milana Antoše si v úterý poradili v Edenu s libereckými Bílými Tygry a zaznamenali čtvrtou výhru z pěti přípravných zápasů. Dvěma góly se v utkání blýskl útočník David Šteiner, tři asistence posbíral slovenský forvard David Kohút. Ve čtvrtek se mladí slávisté představí znovu doma, od 12 hodin a 30 minut přivítají ve Vršovicích kladenské Rytíře.

přát., úterý 16.8.2016, Slavia - Liberec
4:2(1:0, 2:2, 1:0)
Liberec

Branky a nahrávky: 18. Šteiner (Zderadička, Kohút), 29. Valík (Hejda, Matějka), 29. Šteiner (Kohút, Šmerha), 60. Šmerha (Kohút, Vildumetz) – 27. Chlum (Pokorný), 36. Husa. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Slavia: Šorf – Zderadička, Duda, Valík, Novák, Chládek, Hejda, Chvála – Matějka, Mareček, Šmerha, Hradil, Kohút, Šergl, Kolouch, Šteiner, Vildumetz, Fiala, Patočka, Netolický, Kučera

Liberec: Žajdlík – Starec, Turek, Husa, Bednář, Kiss, Wiencek, Nezbeda, Beran, Burda, Janele, Jeník, Vlach, Pokorný, Chlum, Kadlec, Švík, Jursa, Benák

V pátém přípravném utkání juniorů na nový soutěžní ročník dostal v brankovišti přednost osmnáctiletý Dominik Šorf a po celý zápas si počínal velmi dobře. Skóre se poprvé měnilo až v závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy využil početní výhodu David Šteiner. Zderadička vyslal z modré čáry slušnou ránu, která se od libereckého obránce odrazila před volného Šteinera a šikovný útočník neměl s překonáním Žajdlíka sebemenší problém.

Hosté se poprvé dočkali ve 27. minutě, kdy Šorfa překonal Filip Chlum. Sešívaní ovšem přinesli rychlou odpověď, o dvě minuty později vrátil domácímu týmu vedení reprezentant do devatenácti let Dominik Valík, který využil dvojnásobnou přesilovou hru. Slávisté pokračovali v klasické početní výhodě a potřetí v této disciplíně udeřili - dvojnásobné vedení zařídil svou druhou brankou v utkání David Šteiner. Liberci se ještě v prostředním dějství podařilo vstřelit kontaktní gól, čtyři minuty před druhou sirénou se prosadil Jakub Husa. To bylo ale ze strany hostů vše.

V úvodu závěrečné třetiny mohl rozhodnout Šmerha, jenž vystihl rozehrávku liberecké defenzivy a dostal se do nadějného úniku. Pozorného Žajdlíka ale nepřekonal. Podobnou situaci si vyzkoušeli také Tygři. Po hrubce sešívané obrany zůstal na brankovišti zcela volný Švík, Šorfa ale rychlým zakončením nepřekonal.

Dvě minuty před koncem zápasu vyzkoušeli hosté hru bez brankáře, vyrovnat se jim ale nepodařilo a naopak sami inkasovali. Vítězství pojistil Tomáš Šmerha, který se z ročního hostování ve Spartě vrátil zpátky do Edenu. Sešívaní tak oplatili svému soupeři prohru z prvního letošního vzájemného měření sil.

Už ve čtvrtek čeká slávisty další zápas, od 12 hodin a 30 minut přivítají doma kladenské Rytíře. Přijďte kluky podpořit!