18. září

Juniorka na rozjeté Pardubice nestačila, prohrála 3:5

23.kolo, čtvrtek 7.12.2017, Pardubice - Slavia
Pardubice

Branky a nahrávky: 12. Pochobradský (Matýs, Zídek), 15. Pochobradský (Matýs), 30. Pochobradský (Matýs, Bučko), 45. Matýs (Zídek, Pochobradský), 60. Pochobradský – 16. Furch (Heldák, Šmerha), 18. Jaša (Stark, Šergl), 55. Šergl (Kohút, Stark). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Sestavy

Pardubice

Jánský (Vlk) – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Oliva, Pražák, Zukal – Antoníček, Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Matýs, Petrus, Pochobradský, Štefka, Veverka, Zídek.

Vecka (Šorf) – Antoš, Duda, Hejda, Melovič, Šmíd, Stark, Vobořil – Furch, Heldák, Jaša, Kohút, Marek, Martínek, Matějka, Netolický, Patočka, Šergl, Šmerha, Šteiner.

Ani Slavii se nepodařilo zastavit rozjeté juniory Pardubic, kteří si připsali už pátou výhru v řadě. Ve čtvrtek vyhráli nad sešívanými 5:3, když dvakrát v zápase vedli o dvě branky. V dresu Slavie se gólově prosadili Furch, Jaša a Šergl.

Sešívaní přijeli do Pardubic jako tým s nejlepší bilancí na kluzištích soupeřů, jenže od začátku se více dařilo domácím borcům. Už ve 32. vteřině trefil Matýs tyčku a poté zase poslal do slibné šance Faltyse. Stejný hráč se ovšem mohl z gólu radovat ve dvanácté minutě, kdy po jeho přihrávce skóroval Michal Pochobradský.

A když si oba hráči za tři minuty úspěšnou spolupráci zopakovali, Michal Pochobradský znovu skóroval a Pardubice vedly už o dvě branky. Slávisté ale dokázali odpovědět velmi rychle. Nejprve třízápasovou neprůstřelnost brankáře Janského ukončil v 16. minutě Aleš Furch a za další dvě minuty David Jaša využil zaváhání domácí obrany a vyrovnal na 2:2.

Před uplynutím poloviny zápasu byl vyloučen Tadeáš Hejda za držení a domácí to efektivně potrestali. A zase u toho byla dvojice Michal Pochobradský, Matýs. Prvně jmenovaný z dorážky dokonal hattrick a Matýs si připsal třetí asistenci. Ve 34. minutě byl blízko vyrovnání Tomáš Šmerha, ale jeho střela jen lízla levou tyčku. Dvakrát po sobě také svou střelou zahrozil Martínek.

Nejlepší pardubický útok se prosadil i ve třetí třetině zápasu, ve 45. minutě tentokrát skóroval Ondřej Matýs a Pochobradský přihrával. Slávisté mohli odpovědět v přesilovce, jenže početní výhodu utnul už po minutě zbytečným sekáním Heldák. Šteiner pak už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě trefil tyčku. Až pět minut před koncem zápasu se dokázal prosadit Jan Šergl, další branku ale sešívaní přidat nestihli. A naopak ještě inkasovali v závěrečné power play z hole Michala Pochobradského.

Autor Jiří Novák
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži