Slavia podlehla ve třetím utkání Prostějovu a zůstává bez bodu
Branky a nahrávky: 16. Matějka (Furch) – 20. Račuk (J. Zdráhal), 28. Karpov, 59. Mikliš. Rozhodčí: Šindel, Souček – Horažďovský, Štofa. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 683. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Sestavy
Slavia
Honzík (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Hejda, Saňa, Antoš – Panna, Šagát, Kubica – J. Doležal, J. Veselý, Heldák – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.
Prostějov
Neužil (Huf) – D. Kolář, Zdráhal, Mikliš, Havílk, Rašner, Foltýn – Nouza, Divíšek, Starý – Račuk, Venkrbec, Dvořáček – Žálčík, Karpov, L. Luňák – Krejčiřík, Prokeš, Matys.
Sešívaným se bohužel výsledkově nepovedlo ani třetí utkání v nové sezóně. Porážku 1:3 mírnil premiérovým zásahem v soutěžním utkání A-týmu Slavie David Matějka. I jemu kryl záda v obnovené premiéře v domácí brance David Honzík, kterého červenobílí získali před utkáním na střídavé starty z pražské Sparty.
Sešívaní se soupeře nezalekli a začali aktivně. Již ve třetí minutě vybruslil v mezikruží osamocený Zdeněk Kubica, toho však nadvakrát vychytal Jakub Neužil v brance hostů.
Domácí i nadále pokračovali v sympatickém výkonu a nenechávali Jestřábům ani o kus volného prostoru navíc, avšak přesto se prostějovským hokejistům téměř podařilo prosadit. Nejprve pozornost staronové posily Davida Honzíka prověřil Michael Foltýn, a následná střela Davida Dvořáčka dokonce orazítkovala tyč branky Slavie.
Od celku z Hané to bylo pro tuto chvíli vše a na zteč se po šanci Dvořáčka vydali domácí. V minutě patnácté se proháčkoval do blízkosti brankoviště hostů David Šteiner, ten kotouč předložil ještě lépe postavenému Lukáši Krejčíkovi, který však v tísni netrefil poloprázdnou klec.
Hokejisty z Edenu to ale dlouho mrzet nemuselo, jelikož o minutu později objel prostějovskou svatyni Aleš Furch, jeho střelu ještě stačil Neužil vyrazit před sebe, zde byl však připravený David Matějka a zasunul kotouč za záda bezmocného gólmana. Pro mladého útočníka to byla první soutěžní trefa v červenobílém a Slavia se dostala do vedení.
Už to vypadalo, že domácí půjdou s jednobrankovým náskokem v zádech do kabin, to by však nesměla přijít poslední minuta první periody, když se po vlastní střele dostal k dorážce exslávistický forvard Marek Račuk a podařilo se mu rozvlnit síť za Honzíkem - 1:1.
Druhá třetina vyšla lépe Prostějovu
I druhá část začala ve vysokém tempu, hrálo se nahoru dolů a stejně jako v té první měla úvodní šanci Slavia. Konkrétně se k zakončení hotovil Krejčík, kterému ovšem v předbrankovém prostoru štěstí příliš nepřálo a puk se odrazil mimo.
Následné minuty byly provázeny častými nepřesnostmi, které vyeskalovaly v tlak Jestřábů. Střely Račuka brankou ještě neskončily, ale v čase 27:15 se svižnou střelou mimo dosah Honzíka prosadil Tomáš Karpov a rozradostněl hlouček prostějovských fanoušků.
Branka hostů sešívaným sebrala vítr z plachet a Slavia od této doby působila zakřiknutým dojmem, který vyvracela pouze agilní čtvrtá lajna, která si vynutila pozornost téměř při každém střídání, ale ani tato převaha ke gólu nevedla a do kabin odcházeli domácí za nepříznivého stavu.
Nástup do poslední dvacetiminutovky byl o poznání vlažnější. Prostějovští si snažili hlídat vedení a Pražanům se nedařilo dostat k ohrožení Neužilovi branky. To se změnilo ve čtyřicátéosmé minutě, od Kubici dostal ideálně nabito Ondřej Panna, ale nepodařilo se mu namířit kotouč mezi tři tyče.
Po několikaminutové odmlce se do zakončení dostali opět sešívaní, jmenovitě Matějka který mohl přidat svou druhou trefu v utkání, proti byl ale Neužil a puk za svá záda nepustil.
Další tlak si již slávisté díky několika trestům nevypracovali. Sešívaní ještě na konci zkusili hru bez brankáře, ta však byla beze zbytku potrestána Ondřejem Miklišem, který z dálky trefil opuštěnou klec. Hosté si tak po výsledku 1:3 z Edenu odvezli všechny body na Hanou.
Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Chtěl bych mužstvo pochválit, protože si myslím, že vstup do utkání byl výborný. Ve všech třech třetinách jsme byli aktivnější a všichni bojovali tak jak měli. Vyhořeli jsme pouze v efektivitě, brankových příležitostí jsme měli hodně v každé třetině, kdybychom některé z nich proměnili, určitě bychom utkání dovedli do vítězného konce.”
Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Musím říct, že si Slavia nezasloužila prohrát, byla aktivnějším týmem. Nám se podařilo vstřelit branky, ale ten výkon nebyl povedený. Pozitivem byl výkon Jakuba Neužila v brance a výborná práce hráčů v oslabení.”
Možnost odskočit a upevnit post lídra. Slavii čeká domácí dvojzápas
Po vítězné sobotní přestřelce čeká sešívané další dvojzápas. V úterý v Edenu přivítají Litoměřice a dojde na další letošní souboj lídra soutěže s druhým týmem, do kterého slávisté tentokrát půjdou z ...
Číst vícePlyšáci na led! Podpořte s námi v úterý dětský domov
Přineste v úterý 28. října na zápas proti Litoměřicím plyšáky a po prvním slávistickém gólu je naházejte na led. Uděláte tak radost dětskému domovu v Dolních Počernicích, kam je následně předáme. ...
Číst víceTriumf po parádní přestřelce. Slavia porazila Třebíč
Slávisté po týdenní herní pauze urvali čtvrtou výhru v řadě. Tu si zajistili vítězstvím nad Třebíčí, kterou v jejím azylu v Moravských Budějovicích po desetigólové přestřelce porazili 6:4.
Číst vícePřímé přenosy ČT sport mění časy začátků zápasů s Kolínem a v Jihlavě
Utkání 21. kola Maxa ligy Slavia - Kolín odstartuje 12. listopadu v Edenu už v 17 hodin. Důvodem je přímý přenos ČT sport a následná programová kolize vysílatele. Přesouvá se i čas začátku zápasu ...
Číst více
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola