18. září

Slavia zbořila Stadion, zářili Šafránek s Dragounem

5.kolo, sobota 17.9.2016, Slavia - Litoměřice
Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. Šafránek (Jiránek), 17. Šafránek (Markovič, Dušek), 24. Dragoun (Knot, Štebih), 60. Dragoun – 31. Smetana (Jaroslav Kalla). Rozhodčí: Dědek – Klouček, Lukš. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 955. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání:3:0, 4:1.

Sestavy

Frodl – M. Drtina, Pohl, Štebih, Knot, Hraško, A. Růžička, Valík – Chlouba, Tuominen, Dušek – Dragoun, Šafránek, Jiránek – M. Kadlec, Kubica, Rys – Kern, Markovič.

Litoměřice

Rybár – Smetana, Pavlas, Jebavý, Šulc, Bača, Frühauf, Málek – O. Procházka, Nedvídek, Valášek – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Kopta, Pilař, P. Beránek – Racek, Hanták, Miškář.

Bum, bum, bum…Slavia protrhla trápení v koncovce a v zápase s Litoměřicemi rychle vedla 3:0. Počátek gólové demolice soupeře režíroval střelec dvou prvních branek David Šafránek, další trefu přidal Dragoun. Stadion se zmohl na jediný zásah, který v polovině duelu zajistil Smetana. Branka sešívaných poté už zůstala uzamčena. Na straně červenobílých totiž čaroval Frodl. Do prázdné klece pečetil vítězství svým druhým gólem Dragoun. Sešívaní tak nakonec zvítězili 4:1 a po prohře s Kladnem znovu naplno bodovali.

Přestože slávisté nezačali utkání s litoměřickým Stadionem vůbec špatně, byli to naopak hosté, kdo se jako první odvážil vystrčit drápky. V 8. minutě se k puku probojoval Valášek a hnal se na Frodla v samostatném úniku. Slávistický gólman, který v brankovišti pro duel 5. kola nahradil Hyláka, však ukázal sílu a tváří v tváři soupeři perfektně zakročil betonem.

Úvodní dějství nakonec opanovala Slavia. V čase 11:32 načal své velké představení střelecké představení David Šafránek, jenž po přihrávce od Jiránka a rychlé zasekávačce z bekhendu napálil vzdálenější roh Rybárovy svatyně. Parádním gólem tak poslal své mužstvo do vedení.

Sešívaná osmaosmdesátka měla prsty i ve druhé brance Slavie. V 17. minutě vybídl svého agilního spoluhráče ke změně skóre Markovič. David Šafránek nabízenou možností nepohrdl a pohotovou střelou z voleje nedal litoměřickému brankáři šanci.

Další dvě branky a výborný Frodl

Prostřední periodu slávisté začali tak, jak skončili po první siréně. Po závaru před Rybárovou klecí se odraženého puku zmocnil Michal Dragoun a uklidil ho za brankovou čáru. Ve 24. minutě tak Slavia dodala k předváděné hře ten nejpotřebnější lesk.

Stadion ale nesložil zbraně a zasypal Frodla řadou střel. Maskovaný muž v červenobílých barvách však vytahoval jeden zákrok za druhým a deptal litoměřické střelce. V čase 30:40 i přes veškeré snahy kapituloval. Při vyloučení Kerna využil početní výhodu Ondřej Smetana a zásahem k levé tyčce vykřesal pro Litoměřice naději.

V závěrečné třetině byl v Edenu k vidění především souboj gólmanů. S Chloubovou dorážkou po střele Pohla z 41. minuty si Rybár poradil. Po spolupráci na ose Chlouba-Kadlec nedokázal prvně jmenovaný přesně zacílit na odkrytou klec. Na druhé straně Frodl skvěle vytasil lapačku proti Koptově pokusu z levé strany, s přehledem pak zkrotil i Veselého střelu z mezikruží.

Vítězství Slavie nakonec zpečetil sedmnáct sekund před koncem svou druhou trefou Michal Dragoun, jenž přesně zamířil do prázdné branky. Červenobílí tak po porážce na Kladně znovu zaznamenali bodový zisk.

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Začali jsme dobře. První třetinu jsme v podstatě odehráli nejlíp a vytvořili si náskok ve skóre. Možná nás to trošku ukolébalo, protože soupeř prohrával o dva góly a snažil se vstřelit kontaktní branku. My jsme využili dvě přesilovky, oni jednu také. Výsledek jsme si pak chtěli hlídat a snažili se nepouštět soupeře do zbytečných šancí.Výborný výkon podal v bráně Dominik Frodl. Škoda, že neudržel čisté konto. Se třemi body jsme ale spokojení.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Zápas rozhodla první třetina. Prohrávali jsme 2:0 a otáčet na Slavii je hodně těžké. Udělali jsme chyby v našem obranném pásmu. Nedůslednost některých hráčů a laciné góly nás srazily. I když si myslím, že ve třetí třetině jsme šli za kontaktním gólem. Měli jsme tam několik šancí, ale neproměnili je. Slavia získala tři body zaslouženě.“

Autor Martina Kramerová
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži