1993-94: Postup do extraligy

Do historické sezóny vstupovala Slavia s trenérskou dvojicí Pavel Richter a Tomáš Herstus. Tým posílili Jiří Heš a Tomáš Kupka ze Vsetína, z Benešova Václav Eiselt, ze Sparty přišel na hostování František Ptáček a z Ukrajiny dorazili Vadim Kulabuchov a Anatolij Najda.

V základní části 1. ČNHL se Slavii dařilo a po 40 kolech obsadila 2. místo s patnáctibodovou ztrátou na Vsetín. Během sezóny došlo k přesunům na trenérských postech. Funkci manažer převzal Tomáš Herstus a na jeho místo přišel Richard Farda. Slávisté také výrazně pronikli do popředí tabulky produktivity. Jejím celkovým vítězem se stal Anatolij Najda s 51 body (15+36), na 2. místě skončil Miroslav Tejral 49 (16+33), v první patnáctce byl ještě Vadim Kulabuchov 35(17+18). Mezi obránci figuroval na 6. místě Jiří Heš s 18 body (6+12).

Ve čtvrtfinále play-off 1. ČNHL se střetla Slavia s Havířovem a souboj nakonec vyhrála 3:1 na zápasy, což znamenalo postup do semifinále. V tom jí bylo soupeřem mužstvo KP Brno a i s ním si Slavia úspěšně poradila, tentokrát jednoznačně 3:0 na zápasy. Podařilo se tak postoupit do baráže o extraligu, kam Slavii doprovodil Vsetín. V baráži je čekaly poslední dva týmy extraligy Hradec Králové a Jindřichův Hradec. Hrálo se systémem 2krát každý s každým doma - venku. Před baráží se Slavii podařilo získat velikou posilu v podobě Vladimíra Růžičky, který se vrátil do Čech ze zámoří s krátkým zastavením ve švýcarském Zugu. Na jeho angažování měl lví podíl trenér Farda. Svůj um předvedl "Růža" hlavně v důležitém zápase v Hradci Králové, kde hattrickem rozhodl o vítězství Slavie v poměru 6:5. Postup stvrdila Slavia v posledním zápase doma proti Jindřichově Hradci a oslavy tak mohly začít!

Summary

ZÁKLADNÍ ČÁST
2. místo

BARÁŽ
Doma:
Vsetín 4:4 (Kulabuchov, Ptáček, Dopita, Blažek), Hradec Králové 4:2 (Penk, Placatka, Tejral, Blažek), Jindřichův Hradec 4:1 (Růžička, Najda, Placatka, Dopita)
Venku:
Vsetín 0:3, Hradec Králové 6:5 (Růžička 3, Antoš 2, Heš), Jindřichův Hradec 3:5 (Tejral, Najda, Kulabuchov)

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ
Postup do extraligy

(od sezóny 1994-95 budeme přinášet i osobní statistiky všech hráčů

Na postupu do extraligy se podíleli:

Brankáři:
Martin Altrichter, Martin Bílek, František Pomahač

Obránci:
Tomáš Arnošt, Jiří Heš, Miroslav Hošek, Petr Macek, Jan Penk, Libor Podzimek, František Ptáček, Miroslav Souček, Roman Žák

Útočníci:
Milan Antoš, Roman Blažek, Luboš Dopita, Václav Eiselt, Vadim Kulabuchov, Tomáš Kupka, Petr Marek, Petr Matula, Anatolij Najda, Tomáš Placatka, Vladimír Růžička, Emil Šnoblt, Miroslav Tejral, Radek Vosátka

(zpracoval Miroslav Votava)


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže