Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
10. října 2019

Děláme z Edenu tvrz, těší Vampolu. Ryzákovi nabil na oba góly

Výhru nad nováčkem ze Sokolova sice gólově řídili obránci, velkou zásluhu na třech bodech měl ale i Petr Vampola. Zkušený útočník přesnými nahrávkami připravil oba Ryzákovy góly a zapsal dvě asistence. Proti Sokolovu navíc slávisté získali už šestou domácí výhru v řadě.

Sokolov jste přehráli 4:0. Jak jste s výsledkem spokojení?
Pozitivní je, že máme tři body. Každý zápas je totiž pro nás důležitý. Můžete totiž hrát dobře a pěkně, ale nakonec prohrát a skončit bez bodu. Z naší strany to bylo proti Sokolovu hodně ubojované a nakonec jsme vyhráli. Za tři získané body jsme určitě rádi.

V čem konkrétně byl Sokolov nepříjemný?
Hráli nepříjemný hokej, hodně bruslili. Nehráli vůbec špatně. Nás ale podržel gólman, chytal výborně. Dali jsme tam na začátku dva góly v přesilovce, což nám pomohlo. Pak už jsme si to pohlídali.

Jak důležité je, že se vám povedlo proměnit právě i ty přesilovky? Jak se to vůbec povedlo?
Mára Ryzák byl při prvním gólu výborně nachystaný před brankovištěm, já mu to poslal zpoza branky. Pak to tam výborně zametl. Druhý gól v přesilovce sehrála skvěle druhá přesilovková formace. Dali pěkný gól. Samozřejmě nám tyhle góly pomáhají, abychom mohli hrát s větším klidem.

Následně jste přidal ještě jednu přihrávku na Ryzákův druhý gól. Cítíte, že jste ve velké herní pohodě?
Jsem tu hlavně pro to, abych týmu pomáhal v přesilovkách a dalších důležitých fází zápasu. Jsem samozřejmě rád, když to takto vyjde. Když přidám nějaký bodík, tak to pochopitelně pomůže týmu. Na ty body se ale upřímně moc nedívám, jsou pro mě důležité hlavně ty týmové.

„Je dobře, že nám to zatím takhle jde. Doufám, že to bude co nejdéle pokračovat, abychom zvládli udělat tu osmičku. To by bylo fantastické. “

Bylo vidět, že vám spolupráce s Markem Ryzákem hodně sedí. Vypadalo to, jako byste na ledě přesně věděl, kde ho hledat...
První jeho gól byl v přesilovce, to bylo dobře sehrané. Jsem rád, že to konečně vyšlo i v té přesilové hře. U té druhé jeho branky to kluci dobře vybojovali a dali mi to na střed. Naznačil jsem střelu a dal jsem to Márovi. Když to trefí tou svou ránou, tak je to gól. Jsem rád, že mu to tam spadlo.

Získali jste šestou domácí výhru v řadě. Čím si vysvětlujete, že se doma takto daří?
Samozřejmě ti lidé, co přijdou, nám hodně pomáhají. Fandí, co to jde. Děláme tady z toho v podstatě nedobytnou tvrz. Pokud budeme zápasy doma takto zvládat i dál, tak je to pro nás jen dobře.

Teď už zbývá tu formu z domácího ledu přetáhnout i na kluziště soupeřů. Jak toho dosáhnout?
Musíme se tam snažit hrát podobný hokej, jaký hrajeme doma. Úporně hrát a bránit, snažit se chodit do brejků. Základem je poctivá hra. Musíme těch šedesát minut vždy odmakat.

To se ale týmu obecně daří. Bilance čtyř výher z pěti posledních zápasů je toho jasným důkazem. Projevuje se to na pohodě v kabině?
Celkově je nálada v tomto týmu mladých hokejistů dobrá. Je dobře, že nám to zatím takhle jde. Doufám, že to bude co nejdéle pokračovat, abychom zvládli udělat tu osmičku. To by bylo fantastické.

Další zápas vás čeká v Prostějově. Čím bude tento soupeř nejvíce nepříjemný?
V této lize může každý porazit každého, jelikož je to zatím obrovsky vyrovnané. Samozřejmě ke konci sezony ty zkušenější týmy budou mít asi trochu navrch. V Prostějově to bude otevřené, je to padesát na padesát. Pojedeme tam bojovat. Zkusíme něco urvat!

Autor David Soumar
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více