17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
10. října 2019

Děláme z Edenu tvrz, těší Vampolu. Ryzákovi nabil na oba góly

Výhru nad nováčkem ze Sokolova sice gólově řídili obránci, velkou zásluhu na třech bodech měl ale i Petr Vampola. Zkušený útočník přesnými nahrávkami připravil oba Ryzákovy góly a zapsal dvě asistence. Proti Sokolovu navíc slávisté získali už šestou domácí výhru v řadě.

Sokolov jste přehráli 4:0. Jak jste s výsledkem spokojení?
Pozitivní je, že máme tři body. Každý zápas je totiž pro nás důležitý. Můžete totiž hrát dobře a pěkně, ale nakonec prohrát a skončit bez bodu. Z naší strany to bylo proti Sokolovu hodně ubojované a nakonec jsme vyhráli. Za tři získané body jsme určitě rádi.

V čem konkrétně byl Sokolov nepříjemný?
Hráli nepříjemný hokej, hodně bruslili. Nehráli vůbec špatně. Nás ale podržel gólman, chytal výborně. Dali jsme tam na začátku dva góly v přesilovce, což nám pomohlo. Pak už jsme si to pohlídali.

Jak důležité je, že se vám povedlo proměnit právě i ty přesilovky? Jak se to vůbec povedlo?
Mára Ryzák byl při prvním gólu výborně nachystaný před brankovištěm, já mu to poslal zpoza branky. Pak to tam výborně zametl. Druhý gól v přesilovce sehrála skvěle druhá přesilovková formace. Dali pěkný gól. Samozřejmě nám tyhle góly pomáhají, abychom mohli hrát s větším klidem.

Následně jste přidal ještě jednu přihrávku na Ryzákův druhý gól. Cítíte, že jste ve velké herní pohodě?
Jsem tu hlavně pro to, abych týmu pomáhal v přesilovkách a dalších důležitých fází zápasu. Jsem samozřejmě rád, když to takto vyjde. Když přidám nějaký bodík, tak to pochopitelně pomůže týmu. Na ty body se ale upřímně moc nedívám, jsou pro mě důležité hlavně ty týmové.

„Je dobře, že nám to zatím takhle jde. Doufám, že to bude co nejdéle pokračovat, abychom zvládli udělat tu osmičku. To by bylo fantastické. “

Bylo vidět, že vám spolupráce s Markem Ryzákem hodně sedí. Vypadalo to, jako byste na ledě přesně věděl, kde ho hledat...
První jeho gól byl v přesilovce, to bylo dobře sehrané. Jsem rád, že to konečně vyšlo i v té přesilové hře. U té druhé jeho branky to kluci dobře vybojovali a dali mi to na střed. Naznačil jsem střelu a dal jsem to Márovi. Když to trefí tou svou ránou, tak je to gól. Jsem rád, že mu to tam spadlo.

Získali jste šestou domácí výhru v řadě. Čím si vysvětlujete, že se doma takto daří?
Samozřejmě ti lidé, co přijdou, nám hodně pomáhají. Fandí, co to jde. Děláme tady z toho v podstatě nedobytnou tvrz. Pokud budeme zápasy doma takto zvládat i dál, tak je to pro nás jen dobře.

Teď už zbývá tu formu z domácího ledu přetáhnout i na kluziště soupeřů. Jak toho dosáhnout?
Musíme se tam snažit hrát podobný hokej, jaký hrajeme doma. Úporně hrát a bránit, snažit se chodit do brejků. Základem je poctivá hra. Musíme těch šedesát minut vždy odmakat.

To se ale týmu obecně daří. Bilance čtyř výher z pěti posledních zápasů je toho jasným důkazem. Projevuje se to na pohodě v kabině?
Celkově je nálada v tomto týmu mladých hokejistů dobrá. Je dobře, že nám to zatím takhle jde. Doufám, že to bude co nejdéle pokračovat, abychom zvládli udělat tu osmičku. To by bylo fantastické.

Další zápas vás čeká v Prostějově. Čím bude tento soupeř nejvíce nepříjemný?
V této lize může každý porazit každého, jelikož je to zatím obrovsky vyrovnané. Samozřejmě ke konci sezony ty zkušenější týmy budou mít asi trochu navrch. V Prostějově to bude otevřené, je to padesát na padesát. Pojedeme tam bojovat. Zkusíme něco urvat!

Autor David Soumar
Nepřehlédněte
A-TÝM 9.12.2019

Brož jede na kemp dvacítky před mistrovstvím světa!

I když byl původně jen mezi náhradníky, nedělní telefonát mu změnil plány. Útočník Jaroslav Brož byl dodatečně nominován do širšího kádru dvacítky před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se koná ...

Číst více
A-TÝM 8.12.2019

Rozpis druhé části: Vsetín a Motor v prosinci v Edenu!

Slavia začne druhou část Chance ligy v úterý 17. prosince v Chomutově, do Edenu přijedou do konce letošního roku dva atraktivní soupeři - Vsetín a České Budějovice. Vstupenky na jednotlivé zápasy ...

Číst více
OHLASY 9.12.2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze ...

Číst více
SESTŘIHY 8.12.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Kadaň 4:3

Slávisté v posledním kole první části Chance ligy udolali Kadaň 4:3. Rozhodující trefu zařídil sedm vteřin před koncem kapitán Jan Novák! Podívejte se na sestřih všech gólů.

Přehrát video