14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY - MLÁDEŽ
18. března 2023

Gól a dvě asistence? Mám je díky týmu, míní Dráb

Po dvou zápasech je čtvrtfinále mezi juniory Slavie a Vsetína srovnané. O výhru sešívaných ve druhém domácím klání se gólem a dvěma asistencemi zasloužil Jakub Dráb. „Pomohly nám přesilovky. Trenér mi říká, abych se snažil hodně střílet. Plním to a dneska to vyšlo,“ usmíval se slávistický obránce.

Máte za sebou druhý čtvrtfinálový duel. Vyhráli jste a srovnali sérii. Jsi se zápasem spokojený?
Určitě jsme spokojení s výsledkem i s výkonem. Hráli jsme jako tým a šlapalo nám to. Teď se jede do Vsetína a musíme zabrat i tam.

V prvním zápase série jste vedli 3:1, ale nakonec vám to nevyšlo. Měli jste o to větší motivaci?
Je to tak. Po prvním zápase jsme si vyříkali věci, co se nám nepovedly. Smazali jsme celý ten den. Dneska to byl úplně jiný zápas a z naší strany to byl fakt povedený výkon.

Oproti úvodnímu zápasu jste taky zlepšili disciplinovanost. Bylo to to hlavní, co po vás trenéři chtěli změnit?
Přesně tak. Zrovna na tohle jsme si dávali velký pozor a myslím, že se nám to opravdu povedlo. Jsem na celý tým pyšný, že jsme si rady trenérů vzali k srdci a plnili jsme je.

Jsem na tým pyšný. Do Vsetína jedeme pro postup, hlásí Dráb

Naopak Vsetín měl víc vyloučených než v prvním zápase. Cítili jste, že byl soupeř nervóznější a mohla by to být vaše výhoda?
Asi jo. Možná se projevilo, že mají hodně mladších hráčů, kteří hrají play-off poprvé a jsou občas možná přemotivovaní. My jsme to naopak dneska zvládli. Navíc jsme jejich fauly potrestali, což nám hodně pomohlo.

Ty jsi měl prsty ve všech gólech, jeden jsi dal, na další dva přihrál a ještě jsi trefil tyčku. Jsi spokojený se svým výkonem?
Sám se sebou jsem dneska hodně spokojený. Ta čísla mám ale hlavně díky celému týmu. Kdybychom nehráli tak dobře, tak mi to tolik nevycházelo.

Hodně vám pomohly přesilovky. Vypadalo to, že se hrají přes tebe na modré čáře, měl jsi hodně střel. Jsi za takovou pozici rád?
Je to tak. Jsem rád, že dostávám na modré puky ke střele. I trenér mi říká, abych se snažil hodně střílet, tak to plním. Máme to takhle domluvené a sehrané a dneska nám to vyšlo.

Teď vás čeká pokračování série ve Vsetíně. Co od soupeře čekáte na jejich ledě?
Nebude to tam lehké, musíme si dávat pořád pozor na fauly a pokračovat v tom, co jsme předvedli dneska. Do Vsetína jedeme rozhodně vyhrát. Chceme sérii ukončit už tam.

Autor Michal Toman
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 18.6.2024

Standa Tichý byl zvolen do výkonného výboru ČSLH. Každá změna by měla projít odbornou komisí, říká

Majitel Slavie Standa Tichý bude novým členem výkonného výboru ČSLH, pro jeho zvolení se na sobotní konferenci Českého hokeje vyslovilo 50 z 61 delegátů. V následujícím rozhovoru mluví nejen o svojí ...

Číst více
A-TÝM 15.6.2024

Winter Hockey Games: Zápas pod širým nebem se bude hrát v neděli 8. prosince

Slávisty čeká v prosinci unikátní zážitek, v rámci série Winter Hockey Games odehrají v Praze zápas proti Vsetínu pod širým nebem. Utkání se z oproti původně zveřejněného pátečního poledního termínu ...

Číst více
FANOUŠCI 15.6.2024

Uvolněná atmosféra i soutěživost. Takový byl beachvolejbal s fanoušky

Slávisté si zahráli beachvolejbal s fanoušky. „Je důležité, aby kluky poznali jinak než v zápasovém módu,“ popisuje Patrik Eliáš. Na trůn se probojoval tým Matouše Kucharčíka. Pojďme si připomenout, ...

Přehrát video
FANOUŠCI 13.6.2024

Slávisté si zahráli s fanoušky beachvolejbal, zvítězilo mládí

Slávisté strávili příjemné čtvrteční sportovní odpoledne společně s fanoušky. Osmý ročník tradičního beachvolejbalového turnaje smíšených družstev tentokrát ovládl nejmladší tým.

Číst více