Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY - MLÁDEŽ
18. března 2023

Gól a dvě asistence? Mám je díky týmu, míní Dráb

Po dvou zápasech je čtvrtfinále mezi juniory Slavie a Vsetína srovnané. O výhru sešívaných ve druhém domácím klání se gólem a dvěma asistencemi zasloužil Jakub Dráb. „Pomohly nám přesilovky. Trenér mi říká, abych se snažil hodně střílet. Plním to a dneska to vyšlo,“ usmíval se slávistický obránce.

Máte za sebou druhý čtvrtfinálový duel. Vyhráli jste a srovnali sérii. Jsi se zápasem spokojený?
Určitě jsme spokojení s výsledkem i s výkonem. Hráli jsme jako tým a šlapalo nám to. Teď se jede do Vsetína a musíme zabrat i tam.

V prvním zápase série jste vedli 3:1, ale nakonec vám to nevyšlo. Měli jste o to větší motivaci?
Je to tak. Po prvním zápase jsme si vyříkali věci, co se nám nepovedly. Smazali jsme celý ten den. Dneska to byl úplně jiný zápas a z naší strany to byl fakt povedený výkon.

Oproti úvodnímu zápasu jste taky zlepšili disciplinovanost. Bylo to to hlavní, co po vás trenéři chtěli změnit?
Přesně tak. Zrovna na tohle jsme si dávali velký pozor a myslím, že se nám to opravdu povedlo. Jsem na celý tým pyšný, že jsme si rady trenérů vzali k srdci a plnili jsme je.

Jsem na tým pyšný. Do Vsetína jedeme pro postup, hlásí Dráb

Naopak Vsetín měl víc vyloučených než v prvním zápase. Cítili jste, že byl soupeř nervóznější a mohla by to být vaše výhoda?
Asi jo. Možná se projevilo, že mají hodně mladších hráčů, kteří hrají play-off poprvé a jsou občas možná přemotivovaní. My jsme to naopak dneska zvládli. Navíc jsme jejich fauly potrestali, což nám hodně pomohlo.

Ty jsi měl prsty ve všech gólech, jeden jsi dal, na další dva přihrál a ještě jsi trefil tyčku. Jsi spokojený se svým výkonem?
Sám se sebou jsem dneska hodně spokojený. Ta čísla mám ale hlavně díky celému týmu. Kdybychom nehráli tak dobře, tak mi to tolik nevycházelo.

Hodně vám pomohly přesilovky. Vypadalo to, že se hrají přes tebe na modré čáře, měl jsi hodně střel. Jsi za takovou pozici rád?
Je to tak. Jsem rád, že dostávám na modré puky ke střele. I trenér mi říká, abych se snažil hodně střílet, tak to plním. Máme to takhle domluvené a sehrané a dneska nám to vyšlo.

Teď vás čeká pokračování série ve Vsetíně. Co od soupeře čekáte na jejich ledě?
Nebude to tam lehké, musíme si dávat pořád pozor na fauly a pokračovat v tom, co jsme předvedli dneska. Do Vsetína jedeme rozhodně vyhrát. Chceme sérii ukončit už tam.

Autor Michal Toman
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 21.3.2023

Junioři vynulovali Vsetín a vynutili si pátý zápas

Junioři Slavie vyrovnali čtvrtfinále se Vsetínem a vynutili si rozhodující páté utkání. Svěřenci trenéra Tvrzníka uspěli ve čtvrtém duelu jednoznačně 3:0 a ve čtvrtek si v Edenu zahrají o postup do ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 22.3.2023

Dorost mečbol nevyužil, o vítězi rozhodne pátý duel

Dorostenci Slavie ve čtvrtém čtvrtfinále proti Plzni prohráli a stejně jako junioři budou o postup bojovat v pátém utkání. Sešívaní si sice na začátku duelu vytvořili několik slibných šancí, jenže ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více
ROZHOVORY 20.3.2023

Na tuhle sezónu budu vzpomínat i po konci kariéry, přiznává Málek

I přes zranění v minulé sezoně a operaci obou kolen se nakonec stal slávistickou jedničkou. Roman Málek v uplynulém ročníku Chance ligy odchytal 48 zápasů a úspěšnost si držel kolem 92 procent. V ...

Číst více