14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
25. června 2024

Holý o přípravě: Pilujeme drobnosti, které můžou v zápasech rozhodovat

Poslední měsíce se pro slávistického obránce Jana Holého hodně točí okolo jeho malé dcery. I proto je za volno od zápasů rád, současně ale samozřejmě trénuje na novou sezónu. „Cítím se výborně a doufám, že bude mít výsledky,“ komentuje přípravu.

Užíváš si čas mezi sezónami, nebo bys už chtěl zase co nejdříve hrát?
Teď si to spíš užívám, hlavně s malou. Ráno si odtrénuju a mám dá se říct bezstarostný život, protože večer nejsou zápasy a nemusím o hokeji přemýšlet. Samozřejmě mi to trochu chybí, ale pak toho bude zase hodně.

S tvojí manželkou a dcerou Adélkou jste nedávno byli na vítání občánků v Praze 10. Jak jste si to užili?
Byla to skvělá akce, v okolí se taky narodila spousta dětí (úsměv). Přivítal nás místostarosta Prahy 10, malá dostala hračku a město za ni vysadí strom. Je super, že se to ještě udrželo.

Chystáte se s rodinou v létě někam vyrazit?
Nechystáme, dcera je ještě malá, takže zůstáváme v Česku. Pojedeme k rodičům, mají zahradu s bazénem, tak si to tam užijeme a pak budeme v Praze.

Jan Holý

  • 29 let, obránce
  • rodák a odchovanec Plzně
  • 2016-18: 97 zápasů za Slavii
  • ZČ 2023/24: 52 zápasů, 4+15

Jak zatím probíhá tvá příprava?
Mám ji individuální u Honzy Jiskry v Prisma Institutu. Jsem nadmíru spokojený, cítím se výborně a doufám, že v sezóně bude mít výsledky.

Před rokem jsi trénoval s týmem, proč ses rozhodl pro změnu?
Loni jsem měl týmovou přípravu, ale trénovali jsme podle plánu právě od Honzy. Teď jsem se chtěl zase vrátit k individuální, kterou jsem dříve míval. Trenéři mi ji povolili, za což jsem rád.

V čem ti vyhovuje?
Kvůli přístupu s trenérem, jeden na jednoho. Trénujeme v jednom nejmodernějších gymů v Praze, mají tam všechny stroje i další vymoženosti. Máme hodně možností, co můžeme dělat, a když mi něco nevyhovuje, tak přejdu na jiný stroj. Jsem tam spokojený.

Pravidelně se ale vídáš i se zbytkem týmu.
Přesně tak, ve středu chodíme na led. Rozvíjíme skills a pilujeme drobnosti, které pak v zápasech můžou rozhodovat. Určitě to pro nás bude do budoucna přínos.

„Máme hodně možností, co můžeme dělat. A když mi něco nevyhovuje, tak přejdu na jiný stroj.“
Jan Holý o své přípravě

Vás obránce dostal na starost nový asistent trenéra Vojtěch Šik. Jak s vámi pracuje?
Pan Šik je moderní trenér. Pracuje s námi na detailech, snaží se nám ve všem vyhovět. Všechna cvičení na ledě si natáčí a pak nám je ukazuje. Je to o individuálním rozvoji, abychom se naučili, co v určitých situacích na ledě dělat. Mělo by nám to pomoct, abychom nedělali chyby a vybírali si nejlepší řešení. Je to super přístup, jsem s tím spokojený.

Co říkáš na změny v obraně a celkově v týmu?
Změny k hokeji patří, někdo odejde, jiní zase přijdou. Základ obrany zůstal a budeme stejně nebo ještě více kvalitní. Jinak většinu kluků, co přišli, znám – Gaspyho (Michael Gaspar), Martina Nováka nebo Příkru (Romana Přikryla), se kterým jsme kamarádi odmala. Všichni jsou super a těším se na spolupráci.

Na beachvolejbale.

Čekáš změny ve hře, i směrem dozadu?
Myslím si, že extra změny nebudou. Máme mladý tým a myslím si, že se budeme snažit hrát hodně bruslivý hokej, a to v pěti hráčích pospolu. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Nedávno jste si s fanoušky zahráli beachvolejbal. Dařilo se ti?
Jsem hravý kluk a mám rád všechny sporty, takže nechci v ničem prohrávat. Bohužel jsme vypadli, ale byla to hezká akce s fanoušky. Moc se mi líbila.

V prosinci vás čeká v rámci série Winter Hockey Games utkání pod širým nebem, nově v atraktivnějším termínu. Co od něj čekáš?
Pro nás všechny to bude zážitek, každému se to určitě nepoštěstí. Nevím, jestli si v týmu někdo už venku zahrál. Mě to také ještě v dresu Plzně minulo, když se hrálo v Brně (v roce 2016). V týmu jsem tehdy byl, ale nejel jsem. Jsem rád, že si to budu moct aspoň jednou v kariéře vyzkoušet. Před našimi fanoušky budeme chtít vyhrát.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 12.7.2024

Hráči musí být dovednostně vybavení. Budu s nimi pilovat prvky, které pomůžou týmu, říká Aleš Hybner

Třiatřicetiletý Aleš Hybner se stal novým skills koučem Slavie. Zatímco v létě se zaměřuje na efektivní bruslení či na techniku a práci s kotoučem, během sezony bude s hráči pracovat na prvcích ...

Číst více
A-TÝM 9.7.2024

Slávisty na ledě připravuje Aleš Hybner, jako skills kouč bude u týmu působit i v sezoně

Slávistická letní příprava nabídla oproti minulým letům velký počet jednotek na ledě, jež dostal na povel třiatřicetiletý Aleš Hybner, který se specializuje na tréninky bruslení a dovedností. S ...

Číst více
ROZHOVORY 3.7.2024

Tým máme silnější než loni, myslí si Beran. Chce mezi top tři střelce v lize

V následující sezóně by se Matěj Beran rád dostal mezi nejlepší střelce Maxa ligy. Při plnění cíle doufá v pomoc svého velkého kamaráda a nováčka v týmu Romana Přikryla, s nímž se individuálně ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 30.6.2024

Slávistu Maxmiliana Currana draftovalo Colorado

Poslední rok strávil v kanadské juniorské WHL, předtím ale prošel slávistickou mládeží a v sezoně 2022/23 debutoval i v A-týmu. Sedmnáctiletého Maxmiliana Currana si teď na draftu do NHL vybralo ...

Číst více