25. leden
Chomutov Slavia
16:00
27. leden
Havířov Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
7. září 2011

Josef Vašíček zahynul při letecké katastrofě

Těžko uvěřitelná, ale bohužel pravdivá zpráva přišla dnes odpoledne z Ruska - letadlo, které mělo dopravit tým Lokomotiv Jaroslavl k prvnímu utkání nového ročníku KHL do Minsku, krátce po startu havarovalo (více na hokej.cz). Mezi těmi, kteří katastrofu nepřežili, jsou i tři čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a ex-slávista Josef Vašíček a také bývalý slovenský kapitán Pavol Demitra.

Josef Vašíček, rodák z Havlíčkova Brodu, který by 12. září oslavil 31. narozeniny, působil ve Slavii v dorosteneckém a juniorském týmu, se kterým slavil titul mistra republiky. V 18 letech vyrazil na svou zámořskou štaci, ze které se vrátil během výluky NHL do Slavie. Po návratu do zámoří vyhrál s Carolinou Hurricanes Stanleyův pohár.

Po dalších dvou sezónách v NHL odešel zkusit štěstí do KHL, kde byl ve třech sezónách oporou Lokomotivu Jaroslavl. Do další sezóny už Josef Vašíček ani žádný z jeho spoluhráčů nenastoupí.

Urostlému centru se dařilo i v reprezentačním dresu, v roce 2000 se stal juniorským a v roce 2005 seniorským mistrem světa.

Vzpomínka na Josefa Vašíčka


Josef Vašíček na MS 2009


Josef Vašíček v červnu 2011 na autogramiádě v rodném Havlíčkově Brodě (zdroj: hcrebel.cz)

Autor Radek Vokál
Nepřehlédněte
A-TÝM 23.1.2020

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 3:4

Slavia v Litoměřicích vedla už 4:0, domácí ale v závěru mohutně dotahovali a snížili na rozdíl jediné branky. Sešívaní ovšem výhru a důležité tři body uhájili. Podívejte se na sestřih všech branek.

Přehrát video
ZÁPASY 22.1.2020

Slávisté zvládli nervózní závěr a z Litoměřic vezou těsné vítězství!

Vítězná série slávistů se protahuje. Svěřenci Miloše Říhy na čtvrtý úspěch v řadě zadělali povedenou druhou třetinou, po které vedli už 4:0, Litoměřice však v závěru dokázaly snížit a k vytouženému ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.1.2020

Akce Pojď hrát hokej přilákala do Edenu přes 50 dětí

V úterý 21.1.2020 se na Zimním stadionu Eden konala další akce s názvem Týden hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej. Oficiální začátek byl naplánovaný na 17.30 hod, už dlouho předtím se na domácím ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Představujeme nejlepší mladé hráče za listopad 2019

Vzhledem k programu mládežnických týmů v průběhu prosince došlo k vyhlášení nejlepších hráčů za listopad až v průběhu ledna. Vítěze v kategoriích 2.-9. třída vám nyní představujeme v krátkých ...

Číst více
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Olomouc