Josef Vašíček zahynul při letecké katastrofě

07.09.2011, Radek Vokál

Těžko uvěřitelná, ale bohužel pravdivá zpráva přišla dnes odpoledne z Ruska - letadlo, které mělo dopravit tým Lokomotiv Jaroslavl k prvnímu utkání nového ročníku KHL do Minsku, krátce po startu havarovalo (více na hokej.cz). Mezi těmi, kteří katastrofu nepřežili, jsou i tři čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a ex-slávista Josef Vašíček a také bývalý slovenský kapitán Pavol Demitra.

 
 

Josef Vašíček, rodák z Havlíčkova Brodu, který by 12. září oslavil 31. narozeniny, působil ve Slavii v dorosteneckém a juniorském týmu, se kterým slavil titul mistra republiky. V 18 letech vyrazil na svou zámořskou štaci, ze které se vrátil během výluky NHL do Slavie. Po návratu do zámoří vyhrál s Carolinou Hurricanes Stanleyův pohár.

Po dalších dvou sezónách v NHL odešel zkusit štěstí do KHL, kde byl ve třech sezónách oporou Lokomotivu Jaroslavl. Do další sezóny už Josef Vašíček ani žádný z jeho spoluhráčů nenastoupí.

Urostlému centru se dařilo i v reprezentačním dresu, v roce 2000 se stal juniorským a v roce 2005 seniorským mistrem světa.

Vzpomínka na Josefa Vašíčka


Josef Vašíček na MS 2009


Josef Vašíček v červnu 2011 na autogramiádě v rodném Havlíčkově Brodě (zdroj: hcrebel.cz)

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"