Růžička po debutu za Slavii: Největšího soupeře jsem měl sebe samotného

04.01.2019, Jakub Mezlík

Jedenadvacetiletý gólman Jan Růžička odchytal v letošní sezoně svůj první zápas. Odchovanec Mladé Boleslavi se zranil během letní přípravy ve svém mateřském klubu, a to ho vyřadilo na půl roku ze hry. Teď dostal příležitost ve Slavii, aby se dostal zpět do zápasového tempa.

Honzo, máte za sebou první start ve Slavii, jak jste se na ledě cítil?
Nebylo to jednoduché, po deseti měsících jsem stál v bráně při ostrém zápase. Bylo to náročné jak po psychické, tak po fyzické stránce, ale naštěstí jsem to zvládnul, takže jsem spokojený.

Proti Frýdku jste si připsal 36 zákroků. Jaký to byl z vašeho pohledu zápas?
Musím říct, že jsem se nenudil. Bylo to náročné, ale já jsem včera nesoupeřil proti Frýdku, já jsem měl největšího soupeře sebe samotného, a ten výsledek, to je taková třešnička na dortu.

Nyní byste se měl představit před domácím publikem v sobotu proti Porubě, jaký je další plán ohledně vašeho nasazování do branky?
Na to nedokážu úplně odpovědět. To je otázka spíš do Boleslavi na trenéry, co se mnou mají v plánu. Já se budu snažit odvádět co nejlepší výkony.

Dá se po jednom zápase říci, že jste zpět ve formě?
Ještě to určitě nění stoprocentní, ale věřím, že zápas od zápasu to bude lepší.

Můžete slávistickým fanouškům přiblížit, co se vám vlastně v létě přihodilo?
Během letní přípravy jsem utrpěl zranění kolene, přetrhal jsem si křížové vazy, takže mě čekala dlouhá rekonvaescence. Jsem rád, že jsem po šesti měsících konečně zpátky a můžu naplno hrát.

Jak vaše rekonvalescence probíhala?
Měsíc po zranění jsem podstoupil operaci, plastiku křížového vazu, pak následovaly čtyři týdny klidového režimu a následně začala rehabilitace, a ta probíhala vlastně doteď.