Útočník Tomáš Šmerha podepsal nový kontrakt

05.04.2019, Jakub Mezlík

V pátek 5. dubna má Tomáš Šmerha jedenadvacáté narozeniny a slavit je může už s novou smlouvou v kapse. Odchovanec klubu spojil svoji budoucnost se Slavií i pro nadcházející sezonu.

Šmerha odehrál v uplynulém ročníku za Slavii 34 zápasů, v nichž si připsal 18 bodů za 10 gólů a 8 asistencí. Dařilo se mu především v závěru, v posledních osmi zápasech bodoval hned devětkrát. Ani jeho bodový přísun ale nakonec sešívaným do play-off nepomohl.

Nové smlouvy

Kromě Chance ligy, kde se již přehoupl přes stovku odehraných zápasů, stihl Šmerha v minulé sezoně odehrát také 18 utkání za Kobru ve druhé lize. Tam si držel v průměru více než bod na zápas.

"Tomáš je ofenzivě laděný, technický křídelní útočník, který má velký potenciál. V uplynulé sezoně ukázal svoje přednosti, ale víme, že měl v minulosti výkonnostní výkyvy. Já však věřím, že se jeho vývoj pozitivně projeví už v následující sezoně," říká na adresu čerstvě jedenadvacetiletého hráče hlavní trenér Miloš Říha.

"Je to nadějný talentovaný hráč. Pokud bude dobře pracovat a uvědomí si, čeho by chtěl dosáhnout, tak se v příští sezoně může určitě více prosadit a stát se důležitým článkem týmu. My věříme, že se zařadí mezi klíčové hráče," dodává sportovní manažer Jiří Veber.