Zapomněl jsem si vzít puk, směje se Kohút po prvním gólu za áčko

10.08.2018, Filip Nochta

Třetí přípravné utkání a druhá výhra. Tentokrát svěřenci Miloše Říhy zdolali Litoměřice 4:1. Pro Dávida Kohúta to bylo celkově třetí utkání v sešívaném áčku a skvělý výkon ve čtvrtek ozdobil i premiérovou trefou. „Snažil jsem se to na sto procent odmakat a vyhrát,” řekl po zápase.

Proti Litoměřicím si dvacetiletý útočník připsal premiérovou branku za áčko Slavie, když ve 37. minutě ujel za bránící hráče a po přihrávce Dominika Valíka skóroval střelou nad vyrážečku. Byl z toho nakonec vítězný gól zápasu. Po zápase ale s trochou lítosti říkal: „Nenechal jsem si puk, na to jsem úplně zapomněl!“

Ve čtvrté formaci naskočil společně se známými parťáky – Denisem Heldákem a Petrem Tejralem. S oběma se moc dobře zná ze společných mládežnických let na Slavii, a tak není divu, že spolupráce klape. „My jsme spolu odehráli už první dva tréninkové zápasy. Naše lajna byla super a hrálo se mi s nimi dobře,“ chválil Kohút další mladé pušky ve společném útoku.

10+21
To byl loni bodový zápis Davida Kohúta v 29 zápasech za juniory

Na rozdíl od Tejrala nebo Heldáka slovenský útočník tolik zkušeností s áčkem Slavie nemá. Premiérový zápas sice odehrál už v sezoně 2016/2017, minulou sezonu se ale otrkával hlavně v druholigovém mostě. Hrál taky za juniorku Slavie, kde měl více než bod na zápas.

V létě ale naplno naskočil do přípravy s jediným cílem – vybojovat si místo pod trenérem Říhou. To se Kohútovi v zápase s Litoměřicemi podařilo – vstřelil gól a byl na ledě pořádně aktivní. A tak není divu, že si ho trenér Slavie nechal v kabině i po pátečním vyřazování hráčů.

Přestože nepatří k nejvyšším, nebojí se Dávid Kohút na ledě poprat, jak ukázal loni v juniorce

Kohút si své místo určitě zasloužil. A bude se tak teď během dalších přípravných zápasů rvát o co nejlepší pozici v týmu. Rád taky zůstane v kabině s dalšími bývalými spoluhráči z juniorky, kteří jsou nyní součásti týmu. „Sedím vedle Šmerhyče (Tomáše Šmerhy, pozn. red.), s tím se bavím asi nejvíc ze všech,“ zmínil kamaráda, se kterým loni bojoval za juniorku Slavie.

Na druhé straně jsou pak zkušení borci typu Nováka, Drtiny nebo Doležala. Ale žádné dělení na partičky v kabině podle Kohúta neexistuje. „To určitě ne, bavíme se všichni navzájem. Spíš ti mladí kluci si máme co říct mezi sebou a ti starší taky, ale jinak jsme všichni v pohodě a všichni se normálně bavíme,“ těšilo mladého forvarda.

Ostatně dobré vztahy v týmu Slavie budou v novém ročníku hodně důležité – sešívaní budou v sezoně opět spoléhat na skvělou partu a velkou soudržnost. To je ideální recept k tomu, aby mladý tým kouče Říhy doplněný o několik zkušených borců byl v sezoně úspěšný.