07.12.2001, Ladislav Kučera

Ani napotřetí Slavia Karlovy Vary neporazila

Karlovarská Becherovka se stává pro Slavii noční můrou. Ve třech vzájemných utkáních získala Slavia pouhý jeden bod za prohru v prodloužení, ze dvou dalších vzájemných měření sil odešla poražena. Tentokrát ji k bodovému zisku nepomohl ani návrat kapitána Josefa Beránka.

30.kolo, pátek 7.12.2001, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
4:2(1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 7. J. Štefanka (Bednařík)1:0, 22. Antoš (Steiner)1:1, 25. Dobroň (Zíb, Alinč)2:1, 28. Míka (Steiner) 2:2, 39. Košťál (J.Štefanka, Alinč) 3:2, 51. Pavliš (Štefanka) 4:2 Rozhodčí : Homola - Dvořák, Křivský, Vyloučení : 4:6, Využití : 0:0, Oslabení : 0:0, Diváků : 2687

Karlovy Vary: Kučera - Hlavačka, Zíb, Rodin, Dobroň, P. Punčochář, Mádl - Balázs, Kverka, Kopecký, Bednařík, J. Štefanka, Alinč, Kraus, Košťál, Tvrdek, Pavliš, Němčický

Slavia: Málek – Kadlec, Martínek, Novák, Pojkar, Snopek, F. Štefanka - Antoš, Beránek, Branda, Hübl, Sup, Steiner, Míka, Klobouček, Tomica, Ujčík, Klobouček

Po patnácti kolech se v sestavě Slavie objevil uzdravený kapitán Josef Beránek a začal zápas s chutí. Hned v úvodu se ocitl v šanci, ale gólmana domácích Kučeru se mu překonat nepodařilo. V 6. minutě putoval na trestnou lavici Michal Sup a domácí zúročili výhodu jednoho muže navíc Štefankou ve svůj první gól – 1:0. V deváté minutě přišla utěšená střela Antoše a to bylo v první části hry vše.

Do druhého dějství vstoupili hosté v početní převaze, když na lavici hanby pykal Mádl. Domácí sice v oslabení zahrozili únikem dvojice Balázs – Bednář, ale gól vsítila Slavia. Po přihrávce Steinera se trefil Antoš1:1.
V 25. minutě hrála Becherovka přesilovku 5 na 3 a Dobroň nabídnutou šancí nepohrdl - 2:1. Slavia se vzepjala k odporu a z tlaku, který si vynutila rezultovalo v 28. minutě po individuální akci Míky vyrovnání – 2:2.
Karlovarští poté zařadili vyšší rychlostní stupeň a od 35. minuty byli výrazně lepší svých hostů. Rodine pálil nebezpečně od modré, poté exslávista Alinč ohrozil Málka z úhlu. Pak ještě pálili vedle Hlavačka a Zíb. Slavia kontrovala pouze protiútokem Ujčíkovy řady. Ze vzrůstajícího tlaku karlovarských nakonec přeci jen uděřilo v 39. minutě. Po ose AlinčŠtefankaKošťál dopravil posledně jmenovaný puk za Málkova záda – 3:2.

Do závěrečné části hry vstoupili oba celky s velkým odhodláním a tak se hrál divácky velice atraktivní hokej, který přinášel šance na obou stranách při nichž vynikali oba brankáři. Domácí sice vsítili v úvodu třetí třetiny gól, ale ten nemohl být uznán, neboť Kopeckého kopnutí puku do Málkovy svatyně odporuje pravidlům ledního hokeje.
Následovaly šance Kopeckého a Ujčíka. V minutě padesáté si během 60 vteřin dokázaly oba týmy vytvořit slušné brankové příležitosti. O minutu později vyrobila obrana červenobílých hrubku a domácí Pavliš se nemýlil – 4:2.
Slavia přidala na aktivitě, ale na změnu skóre to už nestačilo.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): Předvedli jsme dobrý vákon a zaslouženě vyhráli. Chtěli jsme po hráčích, aby se o výsledek porvali a nakonec nám pomohlo i štěstí a skvělý výkon brankáře Kučery.

Ondřej Weissmann (Slavia): Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme výpadek za stavu 2:2 a inkasovali zbytečný gól. Snažili jsem se domácí napadat, ale dostali jsme další hloupý gól. Soupeř dokázal využít naše chyby, které jsou hlavní příčinou porážky.